Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mennyi idős kortól kaphat ki...

Mennyi idős kortól kaphat ki a gyerek?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 24. 11:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 anonim ***** válasza:
31%

Gratulálok a gyerkőchöz, örülök hogy működik a módszered. A gyerekek nem egyformák, és tök jó ha jól kezelhető és nincs szükség komolyabb fegyelmezésre. Alapvető hogy értelmesen elbeszélgessünk a dolgokról amint megérti, és persze ha érzi hogy szereted, simábban megy. Ha jön a második, az elsőnél ez legtöbbször igen nagy törés, és sok esetben a csintalanság az eszköze, hogy újra középpontba kerüljön. Bár még mindig ugyanúgy szereted, sokkal kevesebb időd lesz csak rá figyelni, és így az újabb helyzeteket kezelni. Legyen úgy, hogy ezután is minden szituációt meg tudj beszélni vele szeretettel, és kívánom menjen minden rendben. Mondom, nekem sem kellemes belegondolni sem a fenyítésbe, de szükség van olyan korlátokra, amikben biztos vagyok, hogy sosem lépi át a gyerek, mégha éppen a saját problémáját is látja a legvégzetesebb dolognak. Van egy csomó olyan dolog is, amire már picikorában is meg lehet tanítani egy apró kézre legyintéssel. (NEM IDIÓTA GYEREKPÜFÖLÉSSEL) Pl, nyugodt lehetsz, hogy az asztalon felejtett üvegpohárral nem kezd játszani, ha következetesen de szeretettel a kezére legyintesz. Néhány alkalom, és társul a legyintés meg az üvegpohár. Ugyanez igaz a hajcibálásra. Nyilván ha a saját haját cibálja, az fáj neki. A tied nem fáj, de ha odalegyintesz párszor, rögzül benne hogy nem jó dolog hajat cibálni. Még csak nem is sír, de pár próbálkozás után felhagy vele. Ez egyszerű tanulás, még mielőtt szóval megértethetnéd vele hogy anyának fáj...

A normális fenyítés célja tanítás, és nem dühkitöltés. Még egyszer, sajnálom, hogy a szüleid ezt csinálták veled...

2011. ápr. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 Picur27 ***** válasza:

Apám is így vélekedett, hogy a fenyítés hatásos. 11 éves koromba váltak el a szüleim. Addigra kb 4x tört el bordám, egyszer betört a fejem és két hétig voltam kórházba. Kb 6x volt eltörve az egyik kezem és a lábam 2x. Csak egy kis "atyai pofon". Ebből egyszer érdemeltem meg amit kaptam, mert elmentem otthonról szó nélkül és kb 3 óra múlva mentem haza. Igaz akkor se kellett volna eltörnie az egyik bordámnak. ja teszem hozzá mai napig ha találkozunk nincs olyan alakalom h ne ütne meg. De megmondtam neki az utolsó alkalomnál, h lehet h nekem fáj egy darabig, de ő egész életére elvesztette a lányát! Bírkózzon meg ezzel a gondolattal, mi volt a reakció, akkora pofont kaptam h nekiestem a szekrénynek és felrepedt a szemöldököm. Tiszteltem apámat, szerettem, de soha életembe nem fogok megbocsájtani neki! Ráadásul rendőr. Van új családja ahol van két gyerek, és láttam minden egyes alkalommal mikor ott voltam, h a két "idegen" gyerekkel h bánt, puszilgatta ölelgette őket. Soha nem szólt tájuk ha vmi olyat csináltak amit nem kéne, még a hangját se emelte fel velük szembe. Ezt érdemli a saját gyereke? Lehet h bennem van a hiba, mai napig ezen gondolkodok, de nem tudom mit tehettem amivel ezt érdemelte tőle.

17/L

2011. ápr. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 anonim ***** válasza:
Nem hiszek a szeretettel való kézrelegyintésben,vagyis a pedagógiai célból való fenyítésben úgy általában. Viszont van, hogy elszakad a cérna, és olyat tesz az ember, amit maga is megbán. De hogy tervszerűen gyepálja el valaki a gyereket, no az nagyon nem a szeretetről szól, inkább arról, hogy megmutassuk annak a "kölöknek", hogy mi itten a rend! Dühből ütni, és a gyerekkel ordibálni se szép dolog, de ha olykor megesik, még mindig bocsánatot lehet kérni a gyerektől. Nem szégyen ám! És igen, szerencsés a nyugodt természetű ember, aki el tudja intézni a dolgokat szép szóval, és igazi szeretettel. Hogy hány éves kortól kaphat ki a gyerek? Ha lehet, ne kapjon ki. Ha félelemből engedelmeskedik nekünk, az nekünk ugyan kényelmes, hosszútávon azonban nem kifizetődő. Amint kikerül a hatósugarunkból, a saját belátása szerint tesz majd, és korántsem biztos, hogy úgy, ahogy mi azt jónak látjuk.
2011. ápr. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/75 anonim ***** válasza:
57%

Kedves 17.15!

Neked van gyereked? És tényleg működik nála a kézre legyintés? Mert akkor valószínűleg az enyém a defektes, mert nála nem. Olvastam én is "csodálatos" gyereknevelési könyvekben, hogy ezt így kell csinálni, ki is próbáltam, meg se kottyan neki. El sem húzza a kezét, annyira jelentéktelen a fájdalom a napi sokszori eleséseihez képest.

Láttál te már járni tanuló kisgyereket? Tudod te azt, hogy hányszor vágódik el ilyenkor a gyerek egy nap, hányszor veri be a fejét, ami nagyon fáj neki? Pár percig sír, mint a veszedelem, aztán lekéredzkedik az anyja öléből, és nekiindul újra. Szép is lenne, ha a fájdalom arra tanítaná, hogy nem szabad próbálkozni! Ha nem vonja - nem vonhatja - le ezt a következtetést, akkor szerinted megtanulja, hogy nem nyúlunk az üvegpohárhoz, mert apró csípő érzés kíséri?

Egyéves kisfiamat nemrég pár percre beszíjazás nélkül tettük be a babakocsiba. Persze kizuhant, felsértette az arcát, nőtt egy pukli a homlokára. Kb. öt percet sírt keservesen, aztán amikor visszatettük (persze immár bekötve), újra ki akart mászni! Nem tanulta meg, mert a kíváncsisága sokkal erősebb volt a fájdalomtól való félelemnél!

2011. ápr. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 anonim ***** válasza:
Ilyen poharas, meg hajcibálós dolgai nem voltak, egy ilyen mániája volt, a harapás. A védőnő azt mondta, hogy bármit csinálhatok, csak látványosan ne üvöltözzek, mert az esetleg tetszik neki. Mondjam felemelt hangon, amire odafigyel, hogy nem szabad, és ennyi. Elég pici volt még mikor ezt csinálta, kb egy éves kora körül, de pár nap alatt leszokott róla. Felemeltem a hangom, mondtam hogy ezt nem szabad, és eltoltam magamtól. Előszőr nagyon meglepődött, aztán pár eset után kezdte kapizsgálni mi a helyzet, és elhagyta.
2011. ápr. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 szamo77d ***** válasza:
77%

Normális vagy!? Mi az, hogy mennyi idős kortól?! Anya

vagy apa vagy Te?! Nem szégyelled magad!? Nem sajnálnád a

gyerekedet nagy marha felnőtt létedre ütni-vágni? Te sze-

mét! Nagy dicsőség egy picit egy felnőttnek megverni!

Miért nam egy díjbirkózónak mész neki, te hülye? Piszkos

szemét vagy, te nyomorult! Engem is vertek, ököllel, szíjjal, tenyérrel, ahogy jött! Nem tudtam tornaórán mit hazudni, hogy miért vagyok kék-zöld-sárga. Mert az anyám

ideges volt! Miért nem erőssebbel kezdesz? Mert attól

fosol, hogy elhúzza a nótádat! A gyereknek bezzeg nekimész? Te gyáva, szemét szar!

2011. ápr. 29. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 szamo77d ***** válasza:
38%

Elnézést kérek a csúnya szavakért, de annyira felháborított ez a kérdés! Egy csomó gyermekkori emlék

szakadt fel bennem! Engem is gyakran vertek, főleg az anyám. Beteges, minden telet szinte végig ágyban töltve telt a gyermekkorom! Pedig kitűnő tanuló voltam, az ált.

isk. 8 évéből 5-öt "jeles" átlaggal zártam. Abban a 3 évben pedig, amikor nem lettem kitünő, mindig a tornával

rondítottak bele a bizonyítványomba. És mégis minden ap-

róságért vertek! Megmostam a kezem, nyúltam a törölközőért, lecseppent egy csepp víz, anyám már tarkón vágott! Mert ő mindig ideges volt. Aztán '88-ban

öngyilkos lett! Megtehette volna hamarabb is! Akkor talán

nyugi lett volna a házban! Én imádom a gyerekeket, de úgy

alakult, hogy nekem nincs egy sem! Míg élek, fájni fog, hogy így alakult az életem!

2011. ápr. 29. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 anonim ***** válasza:
57%
Én sajnálom, hogy a posztolók közül szinte mindenkinek retardált idióta anyja vagy apja volt, gengszter vagy idegbeteg, vagy önkontrollmentes rendőr, biztos őket háborította fel a téma ahhoz eléggé hogy ide írjanak. Engem kb 5 alkalommal vertek el fakanállal, meg néhányszor meghúzták a fülemet, se a derekam nem szakadt le, se a fejemet nem kellett bevarrni, kórházba sem kerültem, viszont soha többet nem kiabáltam az anyámra hogy kinyírom, csak mert elállította a tv csatornákat. Biztos akkor én vagyok nemnormális, mert nekem néha egy verés kellett hogy elgondolkozzak mit is csinálok vagy mondok. Sajnálom, pontozzatok le, nektek van igazatok. Mindenki aki megver egy gyereket, bizonyára aljas szemét, és gyűlöletre méltó, és bizonyára nem létezik testi fenyítés szeretetből, nevelésből. Kérlek mondjátok meg akkor, miért van ma a gyerekek erkölcsi színvonala ebben a nagy liberális világban a béka segge alatt, holott sokkal jobban élünk mint a háborúsújtotta XX. században?
2011. ápr. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 anonim ***** válasza:

A gyerekek erkölcsi színvonalával kapcsolatban ajánlom Csáth Géza novelláit (A kis Emma, Anyagyilkosság), az Iskola a határont, vagy az alsóbb néposztályok életéről a Puszták népét. Csodálatos erkölcsi magaslatokat mutat be.

Arra viszont nem válaszoltál, hogy a kézrecsapós módszer működött-e a saját gyerekeidnél, mert tapasztalat nélkül elméleteket gyártani, aztán azokat másokon számon kérni nagyon egyszerű.

2011. ápr. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/75 anonim ***** válasza:
50%
Még nincs sajátom, de mivel útban van (augusztusra várjuk). Éppen ezért a környezetemben nagyon sok családból figyeljük, hogy hogy "működnek" a bizonyos módszerek. Nem kértem számon senkitől semmit. A feleségem családjában a liberális "nenyúljagyerekhez" hozzáállást preferálják, és mindenhol a család áll vigyázban, hogy nehogy a gyerek "lelkileg sérüljön". Mindeközben vagy kiabálnak meg csatáznak állandóan hogy mégis konszolidált körülményeket tudjanak elérni, vagy ráhagyják a gyerekre, azok meg szétszedik a házat. Ha menni kell valahova, már mindenki retteg hogy mi lesz ha megjönnek a srácok, mi marad éppségben. A másik oldalon ott vannak más tapasztalatok, ahol normális korlátok között SZERETETBEN együtt van a család, és kisebb problémákon kívül nem égnek a gyerekek miatt. És persze hogy olvasunk könyveket is, valamint járunk nagycsaládosok előadásaira, akik mind több gyereket felneveltek, és a tapasztalat mindenhol az, hogy az ésszerű fenyítés, szeretetből normálisan meghúzott határok mentén igenis jó dolog. Azért, mert valakit megkéseltek, még nem zúzzák be az összes kést a világon. A normálisan használt fenyítést sem kellene túlreagálni, mert néhány pszichopata azt hiszi hogy a törődést és szeretetet lehet fenyítéssel helyettesíteni. Mindenesetre örülök ha valóban működő fenyítés nélküli példákat olvasok, korábban volt ilyen hozzászólás is. Az meg hogy egy módszer egy gyereknél nem vált be, nem jelenti azt hogy a módszer rossz, nem minden gyerek egyforma. Ennyi. Nem kell lehóhérozni meg utolsó gazembernek kikiáltani a másikat, én is a gyerekemnek a legjobbat szeretném, ezért hallgatok meg minden véleményt.
2011. ápr. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!