Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mennyi idős kortól kaphat ki...

Mennyi idős kortól kaphat ki a gyerek?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 24. 11:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
67%

13:18-as kommentedre reagálva miért lenne álszentség nem megverni a gyereked? Nem nagyon értem.

A kérdésedre meg hogy válaszoljak is: szerintem bármikortól verheted a saját gyereked, ez nincs időponthoz kötve. És tényleg ne legyen lelkiismeret furdalásod, ne bánd meg a verést, hisz' 100-ból 99 szülő veri a gyerekét. Én a maradék egy (?) vagyok. Mindenféle álszentség nélkül. És MÉLYSÉGES szánalmat érzek azon szülők iránt, akiknek természetes a verés.

2011. ápr. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 anonim ***** válasza:
Kikapás vagy büntetés, mindenki döntse el maga, melyiket alkalmazza. Én úgy vettem észre, 2 éves kortól érti az összefüggést.
2011. ápr. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 anonim ***** válasza:
69%

Én ezt abszolút nem értem.

Igaz én csak egy 17 éves srác vagyok,de akkor sem értem hogy lehet megütni egy 2 éves gyereket.

Szerencsétlen még védekezni se tud.Mi olyat tud elkövetni egy 2-3 éves gyerek,amiért meg lehetne ütni?


Nem vagyok álszent,de soha nem tudnék még a kezére se csapni,nemhogy megpofozni.

2011. ápr. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 anonim ***** válasza:
77%

Én már attól rosszul vagyok, mikor egy szülő (konkrét eset, tegnap a boltban 1 anyuka)vicsorogva-fröcsögve ordít a gyerekkel...én rémültem meg a fel-fel hangzó óbégatástól, nemám szegény kisfiú (kb. 5 éves).

És minden bűne az volt, hogy megállt több polcnál, hogy Anya, veszünk ilyet? Válasz: Nem érted, hogy nem veszünk semmit???!!!@#&#&@TEDD MÁÁÁR LEEEE!!!!NEMÉRTED??????!!!#&@@#>&&@

Pofán verném kétszer szívem szerint az ilyet. Megy előre a boltban, mint egy tank-gyerek leszarva, és ha elkalandozik egy egy érdekes termék előtt akkor aztán kap...

Szó szerint menekültem előlük...

szomorú :(

22N

2011. ápr. 27. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 anonim ***** válasza:
18%

Hogy miért vállalnak ma egy-két gyereket a szülők? Mert pszichikai hadviseléssel képtelenség több gyereket kontrollálni, nevelni. Ha te győzöd a nevelést fenyítés nélkül több gyerekkel, fested magad. A gyereknek igenis kell a nevelés, és ennek a része a testi fenyítés is. Azt hiszitek hogy a zsarolással meg hosszas rábeszéléssel jobbat tesztek a gyereknek?

Soha nem szabad dühből megverni egy gyereket. Világos szabályokat kell lefektetni, és ha valamiért fenyítés jár akkor következetesen meg kell kapnia. Így még azt is el lehet kerülni, hogy hangosan veszekedni kelljen, meg lelki zsarolni, fenyegetni, stb. A gyerek úgyis kipróbálja a határokat, és amíg feszegetni tudja, fogja is.


A gyerek csak akkor nem tudja összekötni a fenyítést a tettével, ha dühből vered és nem nevelsz. Világos szabály, világos következmény sokkal jobb mint az állandó határfeszegetés szájjal, plusz veszekedés, plusz sértődés. Utóbbi a nyávogós önző gyerek receptje.

Engem is megvertek gyerekkoromban, és megköszönöm anyámnak. Megérdemeltem. Nem kellett pszichológushoz sem mennem. Sokkal kevesebb bűntudatot érez a gyerek, ha megkapja.

2011. ápr. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:
90%

Én nem vagyok híve a verésnek. Négyéves kislányom van, sosem ütöttem meg sem én sem az apja. A nagyi egyszer szájonvágta, én meg a nagyit majdnem. A gyerek nem értette miért kapott maflást. Semmi értelme.

Életkori sajátosságért meg pláne nem fogom kifenekelni. Az lenne a beteges ha egy kisgyerek nem próbálná feszegetni a határait. De verés nélkül is boldogulunk vele, mert ha nem engedek valamit, akkor azt nem engedem és kész, nem kell ahhoz megütni hogy megértse.

Anyukám vert amikor kicsi voltam, meg is van a véleményem róla...többek között azért jártam inyjekcióra 13 éves koromtól, mert egyszer a gerincemet püfölte, és kicsit elmozdult egy csigolyám, aminek következtében évente kétszer lumbágóm lett. Hát köszi. mindezt azért, mert délután nem tudott sziesztázni.

A veréssel az a legnagyobb baj, és ez sajnos saját tapasztalat, hogy egy idő után a szülő nemhogy azt képzeli hogy ehhez joga van, hanem ráadásul egyre több okot lát az alkalmazására is, és a durvaság mértéke is nő a verések számával. Háromévesen még nekem is csak a fenekemre csaptak rá ha nem aludtam este, és ez tizenéves koromra már odáig fajult, hogy a fejemet verték a falba, vagy amit már leírtam, ököllel verte anyám a hátamat, és nem érdekelte hogy nem kapok levegőt közben. A legundorítóbb, leggusztustalanabb ember aki ilyet tesz a saját gyerekével.És sajnos nem csak az én tapasztalatom mutatja azt hogy a szülők idővel egyre durvábbak lesznek, hanem számos felmérés is.

2011. ápr. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:
31%

Sajnálom hogy a te szüleid rajtad töltötték ki a dühüket. Egy normális szülőnek a szíve szakad meg ha fegyelmeznie kell, nem élvezettel csinál ilyet, és főleg nem akar sérülést okozni a gyerekének. Ez nem nevelés, hanem uralkodás. Ezért meg is értem hogy soha nem fogod a saját gyermekedet megütni. Az is igaz, hogy a gyermekek egy bizonyos korban illetve két bizonyos korban sűrűbben próbálkoznak a határok feszegetésével. Ha egy szem gyermeked van, talán még győzöd is mindig a lelkére beszélni, de ha nincs kellemetlen következménye egy csíntevésnek, mi fogja visszatartani? Semmi. Otthon egy ideig még talán jól is viselkedik, de ha társaságba kerül, simán feloldódnak a korlátai, hiszen a többiek is azt csinálják. A suli pedig nem fogja megnevelni a gyereket, a tanárok lassan mind idegroncsok az idióta neveletlen gyerekektől.

Hidd el, az ésszerű és helyesen használt fenyítés nem ördögtől való, és sokkal hatékonyabb mint minden gyerek nyomában lenni napi 24 órában.

2011. ápr. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 anonim ***** válasza:
11%

"A gyerek nem értette miért kapott maflást"


Nem csoda, mert nem történt vele előtte ilyen, és nem is fektettétek le a szabályokat. Van olyan rosszaság, amiért ez jár, és ezt előre meg lehet beszélni. Talán néhányszor fogja életében kipróbálni, szemben azzal, hogy napi két órát győzködöd ne csináljon valamit. Nem beszélve arról, hogy ha egy társaságban jön rá a rosszaság, égsz mint a Reistag, nem biztos hogy tudsz a lelkére beszélni órákig...

2011. ápr. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 anonim ***** válasza:
100%
Hát még mindíg nem változott a véleményem. A lányomnak elég ha egyszer rászólok, megérti. Mondom hogy ezt nem szabad, ezért, és azért nem, és többet nem csinálja, sőt legközelebb ha lát ilyet felmondja nekem a hallottakat. Közösségben sem volt vele gond, szótfogadott az óvónőknek, és ha tudott valamit, hogy azt nem szabad, akor azt megmondta annak aki csinálta. Most várom a második babót, nála is ezt a módszert fogom alkalmazni, rászólás-magyarázat a gyerek szintjén, ha olyan, szemléltetés. A lányomnál ez tökéletesen működött, persze hisztinél, meg mikor nem tudta még kifejezni a baja okát, akkor nem, de az meg életkori sajátosság. Azért meg kár pofozkodni. Most olyanokat értek ezalatt, hogy kb egyévesen a lányomon egyértelműen az látszott, hogy zavarja, hogy nem tudja magát érthető módon kifejezni, mert még nem tudott beszélni, és a mutogatással, meg nem mindíg értettük meg elsőre mit szeretne. Egy idő után ideges lett, sírni kezdett, de aztán csak sikerült kitalálni mit akart közölni, akkor megnyugodott. Ilyenért eleve nem érdemes, mert nem tehet róla. A dackorszak az meg a másik, szintén nagy, és kezelhetetlen érzelmek amik ilyenkor elöntik a gyereket, ill nem kezelhetetlenek, csak ő nem tudja kezelni őket, és sokszor az összefüggéseket sem érti, pl hogy ha ebéd elött eszik csokit, akkor nem lesz éhes, és egyoldalú táplálkozás stb, csomó szakkönyv, WHO ajánlása :D Na most ezt pl természetesen nem kezdtem el ecsetelni a gyereknek, mert elég száraz anyag, meg nem is fogná fel, csak annyit mondtam, hogy előszőr eszünk ebédet, aztán jöhet a csoki. Egy darabig ment a huzavona, de látta hogy nem tágítok. Leültünk enni, persze a csoki izgatta...evett két kanállal, majd megkérdezte, hogy most hogy evett ebédet ehet e csokit....mondtam hogy így már igen :D Ettél kaját, ehetsz csokit :D Másnap ugyanez a szitu, de akkor már az egész ebédjét rendesen megette. Így megértette, hogy nem elvenni akarom a csokit, csak van feltétele. Első nap ismeretlen volt neki a helyzet, minél előbb akarta azt a csokit, mert ugye azt mondtam, hogy most egyenlőre nem eheti meg, de másnap már semmi gond nem volt. Azóta ő maga mondja pl a nagyinak, hogyha csokit hoz, hogy majd később megeszi, mert előszőr rendes ételt kell enni, és csak utána jöhet az édesség. Ez nem tellett órákba, egy alkalom volt, és azóta tudja. Ez csak egy példa volt, csomó mindent így csináltam, és működik, nem szájbarágás, csak amíg megérti hogy mi a szabály, addig próbálkozik, utána már nem. Nincs hiszti a boltban( ott az a szabály, hogy választhat egy dolgot, de csak egyet), az utcán, normálisan viselkedik, mindíg csak előszőr kell megértetni vele mi a szitu. Ahogy nő, úgy egyre könnyebb, mert most már elég sokmindent megért elsőre is.
2011. ápr. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 anonim ***** válasza:
100%

Megint én vagyok :D Bűntetést szokott kapni, de max annyi hogy be kell mennie a szobájába. Ez a négy év alatt kb háromszor történt meg.

Neki ez is hatalmas bűntetés, elég érzékeny kislány, alaptermészete is visszahúzódó, félénk, plusz elég erős benne a megfelelési kényszer is. Szerintem ezért is működik nála ennyire ha el van magyarázva neki mit miért nem csinálunk, vagy mik a szabályok egy egy dolgonál.

Én meg elég nyugodt természetű vagyok, a férjem is az, sokszor ha "rosszalkodni" próbál a lányom, megmosolyogjuk...amúgy az ebéd elötti csokis sztorinál is alig bírtam ki, hogy ne nevessek, mert annyira látszott rajta hogy a csoki miatt eszik, és azon agyal, hogy most akkor vajon megkapja e majd a csokiját, vagy nem, hogy alig bírt megmaradni a fenekén, és le sem vette rólam a szemét, hogy látom e hogy ő most eszik, tehát elvileg jár neki a csoki :DD

2011. ápr. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!