Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Volt már, hogy az óvónő...

Volt már, hogy az óvónő elverte a gyermeketek kezét?

Figyelt kérdés
Tegnap bementem az oviba a gyerekért és nem sokkal előtte kapott a kisfiam az óvónőtől a kézfejére ami be is pirosodott, azért mert a játékot dobálta. Jogos szerintetek? Jártatok már hasonlóan?
2011. jan. 4. 15:13
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
Mint irtam ez nehéz ügy.Ugye megmondtam?De még mindig senki sem tudja,hogy mi is történt valójában.Én pártatlan vagyok,de végül is egy örjöngő gyerekkel semmit nem tehet az óvonő?(most nem erre az esetre értem)Hát nem lennék pedagógus főleg egy oviban.
2011. jan. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 21:25


szia!

igazad van, anya is mindig azt mondja, hogy egy falusi óvodában sokkal könnyebb...

De az ő ovijába orvosok, ügyvédek, a helyi maffia tagjai, menő emberek hordják a gyerekeiket. Tényleg nehezebb velük.

2011. jan. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
91%
Harmadik gyermekemet járatom ugyanabba az óvodába, sőt ugyanazokhoz az ovónőkhöz. Negyedik gyermekemet is ide fogom majd beíratni. Mégpedig azért, mert soha egy gyereket sem ütöttek meg. A mi ovinkban is a játékból való kiemelést használják fegyelmezésképpen és nagyon jól működik. Pedig a gyerekek itt is gyerekek, s mint ahogyan azt egy egészséges gyermek teszi, időnként megnézik, hogy meddig mehetnek el. Súlyosabb rendbontásnál kérik a szülőt, hogy otthon beszélgessenek el a kicsivel (ne verjék, hanem beszéljék meg!) Ezalatt a nyolc év alatt egyszer emelt kezet (újonan jött) óvónéni egy kisgyerekre és bizony a dadus volt az, aki azonnal jelentette. Az óvónéni hamar elkerült az oviból, kaptunk helyette egy türelmesebbet. Az óvoda nem azért van, hogy ott verjék a gyereket, hanem azért, hogy amíg anya meg apa dolgozik a gyermeknek legyen hol kellemesen eltöltenie az idejét. S ha az óvodapedagógus nem ismeri az erőszak nélküli nevelési módszereket, vagy nem tudja használni őket, akkor keressen más munkát magának. Mert a gyermeket senkinek sincs joga megütni. Főként mert ma már tudjuk, hogy a legagresszívabb felnőtteket gyermekkorukban testi fenyítéssel fegyelmezték.
2011. jan. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
96%

Ahhoz, hogy a kérdésre válaszolni lehessen, pontos körülményeket kéne ismerni... mert ha a gyerek eldobta a kistraktort, mert útban volt, azt meg lehet beszélni szépen, de ha a társait dobálta fa építőkockákkal tiszta erejéből, akkor bizony igen, csapjon a kezére a kedves pedagógus.


"Főként mert ma már tudjuk, hogy a legagresszívabb felnőtteket gyermekkorukban testi fenyítéssel fegyelmezték."

Nem, nem, nem, nem, nem... SOK agresszív felnőttet fegyelmeztek testi fenyítéssel. Őszintén... ha holnap meghallod a tvben, hogy a sorozatgyilkosok 90%-ának késő tinikorában is nagyon közeli kapcsolata volt az édesanyjával, akkor ezentúl megpróbálod minél jobban ellökni magadtól a gyereket, mert úristen, sorozatgyilkos lesz belőle? Nem szabad mindent elsőre elhinni... abban, hogy egy ember felnőttkorára agresszív lesz-e, millió tényező játszik szerepet...


22/L

2011. jan. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
91%
Az a helyzet, hogy az agresszió kialakulásáról nem a tv-ben hallottam. Számtalan tanulmány készült már erről. A sorozatgyilkosok múltjában szinte mindig megtalálható a gyermekkori agresszió ill. trauma. Persze nem jelenti azt, hogy egy kézre ütéstől sorozatgyilkossá válik egy gyerek. Viszont egy óvodapedagógusnak nincs joga megütni sem az én, sem pedig más gyerekét. Semmilyen esetben sem!!!! Ha tegyük fel megdobálja a társait, nálunk a gyereket leültetik a padra, végső esetben az öltözőbe néhány percre. Eddig nálunk, nem volt olyan óvodás akinek ez ne használt volna. Eddig egy gyerekről hallottam, akinek semmi nem használt, de ott a szülő felelőssége is nagy volt, később a gyermeket pszichiátrián is kezelték. DE ezt a gyermeket sem ütötték meg soha, hanem bizony a dührohamai alkalmával lefogták. Ennél a gyereknél ez volt amit tehettek, mert ön és közveszélyes volt. Már iskolás korban jutott el szakemberhez. Ez egy nagyon ritka eset volt és feltételezem, itt sem ilyen (beteg) gyerekről van szó. Az óvodapedagógus azért is tanul évekig, azért van gyakorlaton, hogy megtanulja kezelni a keze alá kerülő gyermekeket, verés nélkül. Ha a felnőtt megüt egy gyereket, az mindig a saját tehetetlenségét és óvónői alkalmatlanságát tükrözi.
2011. jan. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

jó de ha már itt tartunk, normálisan nevelt gyereknek eszébe sem jut játékokat dobálni, még a sajátját sem, nemhogy olyat ami nem az övé.

Szóval innen kell kiindulni, milyen lehet ez a kisgyerek, valóban sajnálatos, hogy elvesztette a fejét az óvónő, de ha otthon valami nevelést kapna, nem dobálta volna a játékokat és se kiemelni nem kéne a játékból, sem a kezére csapni.

És pont az ilyen anyukák azok, akik visítva követelik, hogy az óvónő vagy tanárnő nevelje a gyereket, mert ez a dolga. Ha meg neveli akkor az a baj. Mert egy anya is odacsap a gyerek kezére nevelés közben, ha elveszti a fejét.

2011. jan. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Igen a szülő is használhatja a kézreütős nevelési módszert, de ez csak akkor hat, ha az a megfelelő helyen időben és nyugalommal történik, nem pedig azért, mert az anyuka tehetetlen dühét vezeti le a gyereken. Az óvodapedagógusok, pedig tanulnak valamennyi gyermekpszichológiát így tudják, hogy még a legjobban nevelt gyermekek is feszegetik időnként a határokat. Nincs az a gyerek aki ne nézné meg, hogy meddig mehet el. Van aki játékdobálással, van aki hisztivel próbálkozik. Nekünk felnőtteknek kell a határokat ilyenkor a megfelelő módon meghúzni. Ezért vagyunk mi a felnőttek. S én nem tartom jónak, ha a gyerek azt tanulja, hogyha nem tetszik a viselkedése, akkor bárki megütheti.
2011. jan. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Ha te rácsapsz egy kicsit a kezére az oké, de én másnak nem engedném meg. Én mikor már ötvenedszer kell rászólni a lányomra és mégsem hallgat rám akkor szokott kapni a kezére, de nem olyat hogy meglátszódjon... Még az anyósomnak sem engedem meg aki velünk él, még akkor is csúnyán nézek ha kiabál, de nem ám az óvónő, én azért rákérdeznék mi is volt ez.
2011. jan. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Szerintem szólj az óvónőnek,mert szerintem neki nem az a feladata, hogy üsse a gyereket, sőt nem is az , hogy nevelje. Ne zavarjon h letelt pár nap mond meg neki, hogy nem akarod, hogy még egyszer ez előforduljon, mert a vezetőhöz mész.
2011. jan. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Még nem volt, de ha lesz, akkor sem fogok ügyet csinálni belőle!!

Ok nélkül úgysem ütne rá a gyerek kezére!

2011. jan. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!