Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Volt már, hogy az óvónő...

Volt már, hogy az óvónő elverte a gyermeketek kezét?

Figyelt kérdés
Tegnap bementem az oviba a gyerekért és nem sokkal előtte kapott a kisfiam az óvónőtől a kézfejére ami be is pirosodott, azért mert a játékot dobálta. Jogos szerintetek? Jártatok már hasonlóan?
2011. jan. 4. 15:13
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
72%
Nincs gyermekem, de sztem ha picit rácsapott a kezére, az tényleg csak nevelő célzatú, ha eddig nem volt panasz az óvónőre és te is elégedett voltál a munkájával, meg kedves és szereti a kicsiket, akkor szerintem nem kell ezen nagyon rágódni. Én esetleg megkérdeznék pár szülőt, h volt-e hasonló élményük, meg a gyerekemet, h mit gondol xy néniről, milyennek tartja. ;)
2011. jan. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
78%

Az anyukám óvónő, és sokat szokott mesélni, és rendszeresen megyek is hozzá az oviba.

Én azt gondolom, hogy nehéz harminc-valahány vagy akár "csak húszon-valahány gyerekkel bírni, főleg, hogy a 'mostani' gyerekek igencsak szemtelenek, nem hallgatnak a felnőttre, és akaratosak. Egyszer-egyszer bizony belefér, hogy rácsapjanak a kezére, vagy megmossák az arcát, hogy tudják, tényleg rosszat csináltak. Én nem ismerem a te gyerekedet, de lehet, hogy társaságban ő is másképp viselkedik, mintha veled van...

Az a baj, hogy a mai gyerekeket, már abszolút nem érdekli, ha például a szekrény elé állítod büntibe.

És azért biztos tudja az óvónéni is, hogy mi az ami belefér, és mi az, ami nem. Ha egy rendes, kedves óvónéni, szerintem bízz benne, biztos jót akar, neveli. Hidd el, néha nem árt, ha egy picikét odacsapsz (nem arra gondolok, hogy meg kell verni, de ha a kezére ütsz, vagy a fenekére, az lehet, hogy 'jót tesz'). Bízz benne, ő ezt tanulta, ért ehhez, hogy mit, hogyan csináljon jól.

2011. jan. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

"ha picit rácsapott a kezére"


Nem hiszem, mert látszódtak az ujjai nyomai a kezén.

2011. jan. 4. 15:34
 4/34 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem ez felháborító! Én hatalmas botrányt csapnék az tuti. Senki ne merjen kezet emelni az én gyerekemre. Legfőképp ha én sem teszem mert mondjuk ellene vagyok bármiféle testi fenyítésnek. De még ha itthon néha rácsapok a kezére akkor is kikérem magamnak hogy bárki más tegye.
2011. jan. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
50%
Ez durva!Szerintem NINCS joga ráütni!Én beszélnék az óvónővel,ha nem érek célt a vezetőnőt is megkeresném.2 gyerekes anyuka
2011. jan. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
73%
Biztosan szóvá tenném. Nálunk a fegyelmezés során sarokba állnak a gyerekek vagy le ültetik őket attól függ mi a szitu vagy milyen csoportos foglalkozás van.
2011. jan. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
69%
A dajka,óvónő,tanárnő....stb!Semmilyen körülmények között nem ütheti meg a gyereket!
2011. jan. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam hogy szólok, de azon is hogy lehet többet veszítek vele mint nyerek. A ti csemetéitekkel nem fordult még sohasem elő hasonló?
2011. jan. 4. 16:50
 9/34 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom,de nem tartom kizártnak. De ha megtudnám, hogy kapott a kezére, valószínűleg oka van és az óvónőnek adnék igazat. Mert úgy bíztam rá/rájuk a gyerekemet, hogy 100%-ig tudom, hogy csak és kizárólag alapos indokkal nyúl ilyen eszközhöz.

De mondjuk az én gyerekem nem dobálja a játékokat így nem kell a kezére csapni. Vannak rossz gyerekek a csoportban, de nem mondta a fiam, hogy kezet emelt volna rájuk az óvó néni.

Mondjuk szólhatsz érte az óvónőnek, de csak abban az esetben, ha biztos vagy benne, hogy meg tudod fegyelmezni a gyerekedet és többet nem dobálja az oviban a játékokat. mert az égés, ha a fegyelmezetlen gyerek anyjának áll feljebb. Beszélgess el a fiaddal, hogy mit jelent a rongálás szó meg az óvódai játékok dobálása, szófogadás ilyesmi. és aztán szólj az óvónőnek, hogy a gyereked szófogadó, fegyelmezett, nincs szükség drasztikus eszközökre a fegyelmezéshez.

2011. jan. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
59%
Kedves utolsó!Ezek szerint minden gyereket,aki nem a "norma"szerint viselkedik,meg kell ütni(nem agyonverésre gondolok).Tudod,szinte természetes,hogy egy gyerek eldobja a játékot,ceruzát,vagy összegyűri a papírt,ha mérges.Az erről való leszoktatáshoz NEM kell testi fenyítést alkalmazni.Az én nagyobbik gyerekem nem volt ilyen típus(elég higgadt,nyugodt kisgyerek volt,most is olyan csak már 18 éves),de a kis 2.5 évesem ilyen hirtelen,nagyon temperamentumos gyerek.Pedig mindkét gyerek NEVELVE van!Elhiheted,csak 1x is előfordul majd ilyen az óvónő részéről,nem fogom annyiban hagyni!És én soha,de soha nem képviseltem azt az álláspontot(édesanyám annál inkább,én 38 éves vagyok,az "átkosban"jártam suliba),hogy az óvónőnek,vagy tanárnak mindig igaza van!Dehogy van!Ő is ember.Lehet,hogy rosszul aludt és bal lábbal kelt fel,vagy a másik gyerek szimpibb stb.
2011. jan. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!