Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nővérem elverte a combját az...

Nővérem elverte a combját az ikreinek emiatt összevesztünk. Kinek volt igaza?

Figyelt kérdés
Vendégségben voltam náluk és ott rohangáltak a gyerekei akik 4 éves fiúk már fél órát. Dobálták egymást stb. Rájuk szólt többször de semmi. Majd mindkettőjüknek odavert kettőt a combjára és bezavarta a sarokba. Én meg emiatt kiosztottam. Igazat adtok nekem?
2011. febr. 24. 19:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Nem, mert semmi közöd hozzá, hogy hogyan fegyelmezi a gyerekeit (persze egy bizonyos határon belül).

Azért remélem nem a gyerekei előtt osztottad ki!

2011. febr. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Nem.. Az ő gyerekei úgy neveli őket, ahogy ő akarja.. és bármennyire is mondják néha, igenis kell egy kis odacsapás, ha máshogy nem megy..
2011. febr. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Nem. Egyrészt semmi közöd hozzá, másrészt akármennyire is a testvére vagy, nem látsz bele a dolgokba. Te csak két rohangáló, játszadozó gyereket látsz, de a testvéred egész nap velük van és jobban tudja, hogy milyenek és, hogy milyen következményei vannak, ha nem tesz valamit azért, hogy nyugton maradjanak.

A mostani nevelésük egész életükre kihat majd. Ha most nem fogadnak szót, szerinted mi lesz később?

Ráadásul teljesen jól csinálta a nővéred, mert neme egyből ütött, hanem többször is figyelmeztette őket.

Igenis néha belefér egy-egy kisebb ütés.

Nem volt jogod kiosztani. Kérj bocsánatot.

2011. febr. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Neked nincs igazad, az biztos, majd a tieidet nevelheted. Akkor meg te nem fogod jó néven venni, ha beleszólnak. Ettől függetlenül se volt igazad egyébként.
2011. febr. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Jé :-D ezt a kérdést másképp megfogalmazva a nővéred is feltette ide...
2011. febr. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
35%
Nekem három fiam van és ha azt mondom nekik, hogy állj akkor állj. Soha nem emeltem rájuk kezet, sőt még a hangomat se nagyon emeltem fel rájuk. Meg kéne nevelni őket.
2011. febr. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%

Nem! Nem volt igazad.

Nyilván neked nincs gyereked. Majd meglátod, ha lesz, hogy akármennyire is ismer valaki titeket, a te gyerekeid neveléséről fogalma sem lehet.

Szíve joga eldönteni, milyen nevelési elveket követ, amihez neked semmi közöd. Ugyanígy fordítva, neki sem lesz a tieidhez.

Az meg, hogy kiosztottad...hát inkább MONDD el neki, hogy mi a véleményed.

2011. febr. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
Nem.Nem szolunk bele mas gyereknevelesebe.
2011. febr. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

21.11 nagyon szerencsés anyuka vagy !

Attól hogy esetleg több gyereked van, még lehet, hogy nyugodtabbak, alapból szófogadóbbak,mint ha valakinek csak egy van, de az aztán kreatív csínytevésből.

Az anyuka éppen nevelte őket én úgy vettem ki.A nevelés nem 4 éves korig tart, akkor javában folyik. A rászólás az nevelés, és időnként a combracsapás is az.

Kérdező. A tesódnak volt igaza. Lehet, hogy a sorrendet másképp csináltam volna, vagyis rájuk szólás, majd elkülönítés, egyik ebbe a sarokba, vagy ezzel a játékkal, a másik másikba másik játékkal valahogy így.

Kiosztás az nem valami jó, inkább mikor a gyerekek nem látják megbeszélés az hasznosabb lehet.

2011. febr. 26. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

MI már a nevelési tanácsadóban kötöttünk ki a gyerekkel,mert közösségben nem bírtak vele,kiderült a fő baj az volt,hogy mi mindenképpen jóba akartunk lenni a gyerekkel és nem azt javasolták ugyan,hogy verjük meg,hanem egyértelműen ki kell mutatnunk ha valamit nem szabad,mérgesen nézni,felemelni a hangodat,mert igenis szükséges ,hogy a gyerek tudja,hogy mit nem szabad,mert csak a kárát láttja,ha nem tud alkalmazkodni.

Nagyon nehéz dolog ez a nevelés egy külön tudomány !

2011. febr. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!