Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Volt már, hogy az óvónő...

Volt már, hogy az óvónő elverte a gyermeketek kezét?

Figyelt kérdés
Tegnap bementem az oviba a gyerekért és nem sokkal előtte kapott a kisfiam az óvónőtől a kézfejére ami be is pirosodott, azért mert a játékot dobálta. Jogos szerintetek? Jártatok már hasonlóan?
2011. jan. 4. 15:13
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
72%

Mondjuk ha még utána is piros volt a keze, akkor lehet van vmi, ebben az esetben lehet, h igazad van. De szerintem a minimális testi fenyítés (kicsiknél) szükséges lehet, mert sokszor a szép szóból nem értenek. Engem többször is megütöttek kiskoromban, megverni soha, de tudom, h azért, mert többszöri kérésre sem fogadtam szót. És igazuk volt. Meg kellett tanulnom, meg is tanultam. És szeretjük egymást a szüleimmel, békében már az egész család, de azt hiszem ezek az eszközös szükségesek voltak ahhoz, h "normális" emberek legyünk.


De a ti álláspontotokat is elfogadom, ebben nem kell mindenkinek egyetérteni, de saját tapasztalat, h egy-egy szóbeli szidás vagy lekicsinylő megjegyzés sokszor mélyebb sebeket okoz, mint egy fenékenbillentés vagy kézrácsapás.

2011. jan. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
78%
Óvónő vagyok. Soha semmilyen körülmények között nem ütheti meg a gyereket az óvónő. Ezért akár ki is rúghatják. Az igaz, hogy nagyon kevés a fegyelmezési eszközünk. Ami működik az a játékból kivonás ki időre. Általában ez szokott használni. Ezzel is élhetett volna a gyermeked óvónője, nem pedi a kézrácsapással. Én sem csapkodom a gyerekemet, és azt hiszem elbeszélgetnék azzal az óvónővel aki megütné a gyerekemet.
2011. jan. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Sajnos akkor nem tettem ott szóvá és nem csináltam a telefonommal képet arról, hogy a gyereknek ott van a kézfején az ütés nyoma. Mostmeg mi van ha szóváteszem és pl. letagadja? Lehet, hogy csak nekem meg a gyereknek lenne utána rosszabb.
2011. jan. 4. 18:49
 14/34 anonim ***** válasza:
44%
13 vagyok.de azt tudom,hogy ilyet nem szabad csinálni.Ha majd lesz gyerekem,az 10000% ,hogy senki sem ütheti meg az ÉN gyerekemet.Azért meghogy meglátszik a keze nyoma,az már tulzás(ovónőtöl). Először is megbeszélném a kisfiaddal,hogy miért kapta,fájt e ,mit mondott mellé az óvónő,és ilyen kis mellékes dolgokat.Az is megkérdezném,hogy csak neki adott,vagy már látta mást megütni? Az meg hogy nemtudom hány gyerekre kell vigyázni,nem lehet mentség.Akkor meg ,hogyan vállalja el ezt a munkát...Mást nemtudok irni,ezt gondolom!
2011. jan. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 Nigra ***** válasza:
98%
Esküszöm, hogy nem az óvónőt védem, de soha nem láttam itt GYIK-en, hogy amikor egy diák neki ment a tanárának abból balhé lett volna. Mondjuk tény az már egy másik korosztály. De a mostani "fiatalok", gondolok itt a 10-16 évesek nagy átlagára (tisztelet a kivételnek) kezd a fejünkre nőni és ez nagyon nem jól van így... nem az ütés a megfelelő módszer persze, de hányszor látom ahogy anyukák mindent ráhagynak 2,3,4 éves gyerekükre csak hogy ne hisztizzen...kérdem én, hogy már miért ne?? a nevelés a pólyában kezdődik és egy 3-4éves gyereknek pedig már főleg szabni kell határokat. persze itt is tisztelet a kivételnek :)
2011. jan. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

szia! Anyukám óvónő, direkt másik óvodába jártunk annak idején (hogy ne legyen kivételezés). Engem konkrétan felpofozott az óvónő, mert nem aludtam. Sosem aludtam, mert nem tudtam, de akkor meg is vert érte. Na anya felment, úgy kiosztotta, hogy majd elszállt a nő. Ennyi.

Amúgy anya is sokszor úgy jön haza, hogy teljesen ki van idegileg a mai gyerekektől, pedig ő elit óvodában dolgozik.

Azt mondja neki a gyerek, hogy mocsok-középső, delfinfejű óvónéni-kiscsoport, ha valamit mond, akkor leszarom-nagycsoport!

Sose lendült el a keze, a gyerekek őt várják, nem a másik óvónénit (minden csoport, több 10 éve). de mégis nehéz.

Talán az a kézrecsapás túlzás volt, de a gyerekeddel beszélgess el, mert lehet, hogy a többi gyerek felé dobálta a játékot!

Vedd figyelembe, hogy ott 25-30 gyerek van, és az óvónéninek minden gyerekre vigyáznia kell!

Ha az egyik feléjük dobál, valahogy le kell állítani, mielőtt valaki megsérül! A termek kicsik, a gyerek meg sok. Én megkérdőjelezem az óvónéni fegyelmezési módszereit, talán abba kellene hagynia, ha nem bírja idegileg. Anya is inkább itthon mondja el nekem, hogy mit mondtak neki, minthogy ott elcsattanjon a keze.

Épp a múltkor kérdeztem tőle, egy folyamatosan(!) ordító gyerek miatt, hogy nem lehet-e megmosni az arcát egy kis vízzel? És nem! Még azt sem lehet.

2011. jan. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
25%
MIÉRT IS VANNAK AZOK LEPONTOZVA AKIK A GYEREK MEGÜTÉSE ELLEN ÍRTAK????
2011. jan. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
90%
Ez egy nagyon nehéz ügy.Lehet,hogy igaza volt éppen mert mondjuk a gyereknek 30x szólt már,hogy ne dobálja azt a ki@asz..játékot,és az csak dobálta.De az is lehet,hogy egyszer dobta,és valóban az ovónő idegesebb volt a kelleténél.Ezt tőle kellett volna megkérdezni de még melegében.Nincs abban semmi,hogy megkérdezed mégis mi történt kedves óvonő?ennyire rossz volt?
2011. jan. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
57%
De nem értitek!? Nem üthet meg pedagógus gyereket, mégha 30× is dobálja a játékot. Gondoljatok már bele, hogy mit érezhet az a szülő, aki nem a testi fenyítést használja a gyerekénél, az óvónője meg megüti? Hogy van ez? Miről beszélünk? Ezért még fel is lehet jelenteni. Nehogy már az óvónőnek adjatok igazat.
2011. jan. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
09.12-es válaszolónak.Sztem egy "elit" ovi még rosszabb!A gyerekek még inkább azt gondolják,hogy mindent megengedhetnek maguknak.Szegény Anyukád nem csoda,ha kivan.
2011. jan. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!