Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Akinek a gyereke nem alszik...

Akinek a gyereke nem alszik az oviban, ott mit csinálnak vele az ovónök?

Figyelt kérdés
Mi van, ha sír, hogy nem akar ott elaludni?

aug. 26. 15:31
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Én elég introvertàlt gyerek voltam, így nincs rossz élményem azzal, hogy csendes pihenőben feküdnöm kellett. A szememet egyébként enlekeim szerint nem kellett becsukni, úgy emlékszem a plafon repedeseirol fantazialtam, hogy mi mire hasonlit, meg történeteket találtam ki. Ha a kedvesen ok óvó néni volt velünk ő volt, hogy a nem akciókat (lehetett tudni kik ezek) egy helyre gyűjtötte és suttogva mesét olvasott nekünk míg a többiek aludtak.

A gyerekeim alszanak az oviban de aki nem nekik az ágyban csendben könyvet lehet nezegetni vagy rajztablara rögzített papírlapra rajzol hatnak ágyban fekve, ülve, hogy ne zavarjak a tobbieket. Azt hiszem aki nem alszik el meseolvasas alatt azt picit meg probaljak támogatni a le csendes ülésben, ha úgyse megy, jön ez a csendes szabad foglalkozas.

aug. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
De ha mindkét szülő dolgozik és nincs nyugdijas nagyszülő a közében nem realis azt kérni h ebéd után vigye haza a szülő
aug. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
37%

Bizonyára önző vagyok, hogy kijelentem, nem vagyok hajlandó 5-kor kelni sem én, sem a gyerekem, hogy a 6 éves gyerekem elfáradjon délre az óvodában. Szerintem ő nem fog elfáradni, én viszont igen, és nekem is végeznem kell a dolgomat a munkahelyen.

Ha utánaolvastok, akkor látni fogjátok, hogy 4 éves kor után már teljesen normális dolog, hogy a gyermek nem alszik nap közben. Emiatt nem várhatja el az óvónő, hogy én felmondjak a munkahelyen, vagy hajnalban keljek. Ez nem a szülő problémája, hanem az óvodáé, hogy nem képesek alkalmazkodni az óvodás gyermek élettani fejlődéséhez. Itt nem arról van szó, hogy a szülő nem együttműködő, hanem arról van szó, hogy az óvoda alkalmatlan a feladatra. És ezt nem a szülőnek kell megoldani. A probléma rendszerszintű.

Egyébként az én fiam minden alkalommal az óvodavezető irodájában ült, és rajzolgatott. Ami rendben is lett volna, csak éppen ez úgy lett tálalva, hogy ez BÜNTETÉS, mert ő egy rossz gyerek.

Egyébként gyerek vérmérsékletétől függ, hogy mennyire viseli jól, hogy 2 órán át mozdulatlanul kell feküdni, amikor ő nem álmos. A fiam egyébként nagycsoportban már rá sem fért a babaágyra, felhúzott térdekkel kellett ott feküdnie 2 órán át mozdulatlanul. Amikor felajánlottam hogy viszek egy kempingágyat, az nem volt jó. De én nem vagyok együttműködő?! A gyerekem meg a rossz gyerek, hogy ezt nem bírta csinálni?!


Nem, én nem várom el, hogy az egész csoport szenvedjen az én gyerekem miatt. De ahogy már írtam, az én gyerekem nem csinált semmi rosszat, csak éppen gyorsabban fejlődik az idegrendszere, mint a csoport másik felének. Szóval, ha szenved a csoport, az nem az én hibám, és nem is a gyerekemé. De imádom az ilyen bezzegszülőket, akiknek szerencséjük volt, mert a gyerekük úgy fejlődik, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Aztán utána döngetik a mellüket hogy ők milyen csodálatosan nevelik a gyereküket. Nem. Nekik ilyet dobott a gép, nekem meg másmilyet.

aug. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!