Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Akinek a gyereke nem alszik...

Akinek a gyereke nem alszik az oviban, ott mit csinálnak vele az ovónök?

Figyelt kérdés
Mi van, ha sír, hogy nem akar ott elaludni?

aug. 26. 15:31
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Az unokaöcsémet haza kellett vinnie a tesómnak, mert nem tudtak vele külön lenni és felkeltette a többieket. Az én kisebbik lányom más oviba járt, őt leültette maga mellé az óvónő, és addig rajzolgatott, de nem volt szabad megszólalnia se.
aug. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Terrorizálják őket, nagyjából.

"Az én kisebbik lányom más oviba járt, őt leültette maga mellé az óvónő, és addig rajzolgatott, de nem volt szabad megszólalnia se."

Nálunk még ezt sem lehetett, mert állítólag ez is zavarta a többieket. Na meg, ha egynek szabad, akkor majd a többi sem akar aludni, ebben azért lehet valami. De nagycsoportban azért ez már elég nagy probléma szokott lenni, de az óvónők tagadják, és nem is próbálják megoldani.

A fiam ráhúzott egy évet a nagycsoportra, és még nyáron is kénytelen voltam vinni. Majdnem 7 évesen még erőltették az alvást. Mondtam is az óvónőnek, hogy 1 hét múlva suli, a többi gyereket is már inkább le kéne róla szoktatni, mert a suliban el fognak aludni. Erre felfújta a képét az óvónő, és kijelentette, hogy itt ez a házirend, ha nem tetszik, vigyem el máshová. Nyilván. 1 hétre majd keresek másik óvodát.

aug. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Nyilván haza nem tudom hozni, ha dolgozok.
aug. 26. 16:49
 4/33 anonim ***** válasza:
61%
Amúgy ezt ők nem tudják elképzelni.
aug. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
23%

Ennyi idősen ha nincs semmi fogyatékosságuk akkor képesek megérteni hogy 1 óra csendes pihenő van.

Ha nem tud alkalmazkodni akkor érte kell menni. Nem gondolnám hogy a többségnek kellene alkalmazkodni 1-2 nem alvó gyerekhez.

Ilyenkor kell még az idegrendszerüknek a pihenés.

aug. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
65%

"Ennyi idősen ha nincs semmi fogyatékosságuk akkor képesek megérteni hogy 1 óra csendes pihenő van."

Na, már megint.

Nem, amelyik gyerek szenved attól, hogy nem egy, hanem két órán át csendben és mozdulatlanul feküdni kell, az nem fogyatékos.

Nagycsoportban kb. a gyerekek 80 % egyébként.

Ennyi idős korban a gyerekek arra vannak tervezve, hogy szaladgáljanak, és felfedezzék a világot. Teljesen normális, ha 4 éves kor felett már nem alszanak nap közben.

Nyilván nem fog őrjöngeni, de rosszul fogja magát érezni. Én rühelltem az óvodát emiatt, jelenleg van 2 diplomám, és nem, nem vagyok fogyatékos. A gyerekeim is utálták emiatt az óvodát, és egyik sem fogyatékos.

Gondolom 5-ös nincs is gyereked.

aug. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
54%

3 gyerekem van és kezdő óvónő vok.

Ilyenkor valóban elvárás az felénk h "márpedig aludjanak a gyerekek"

Nem ültethetjük le rajzolni, kártyázni stb.

Ott KELL h feküdjön a helyén végig.

Ha nem hagyja abba a sírást átküldjük egy másik csoportba, így megilletődöttségében ált abba hagyja.

Ha nem akkor telefon a szülőnek. Ha rendszeres a dolog akkor megkérjük a szülőt h vigye haza ebéd után. Ha nem opció akkor intézkednünk kell. Értesíteni a családsegítőt h beszéljen a szülővel mert nem együttműködő (ez mondanom se kell mennyire kellemetlen mond 2 félnek)


A rendszer sz..r.!

Ezt mind tudjuk.

De nekünk azt kell tenni ami az előírás. Az pedig az h a gyerekek aludjanak.

Ha nem, azért mi megrovást kapunk (tök komolyan, az irodába hív a diri)

aug. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

"Ha rendszeres a dolog akkor megkérjük a szülőt h vigye haza ebéd után. Ha nem opció akkor intézkednünk kell. Értesíteni a családsegítőt h beszéljen a szülővel mert nem együttműködő"


De ezt hogy kell elképzelni a gyakorlatban?


Ha a családsegítő mondja anyukának, hogy nem alszik a gyerek, attól fog aludni? Vagy mi az elvárás, hogy anyuka mondjon fel, mert különben elveszik a gyerekét vagy mi?

aug. 26. 17:28
 9/33 anonim ***** válasza:
47%
Ha nem tudott aludni akkor is mozdulatlanul csukott szemmel kellett feküdni, olyan volt az óvónő, hogy nem mertek ellenszegülni
aug. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
0%

Köszi van 2 is...

A nagyobb 10 éves de képes megérteni Ő is és belátja hogy sokkal gördülékenyebb a nap további része ha hétvégén is ebéd után pihenünk egy picit. A kisebb 4 éves, 2,5 órát alszik ebéd után.

aug. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!