Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Akinek a gyereke nem alszik...

Akinek a gyereke nem alszik az oviban, ott mit csinálnak vele az ovónök?

Figyelt kérdés
Mi van, ha sír, hogy nem akar ott elaludni?

aug. 26. 15:31
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Engem az érdekel nagyon, hogy a családsegítő mit is csinál azon kívül, hogy kiröhögi? Elmegy anyukához, megbeszélik, hogy ez a protokoll, ki kell jönni, de úgysem lehet mit tenni, ha nem akar aludni, akkor nem fog, anya ezért nyilván nem mond fel, további szép napot..? Mert mást nem nagyon tudok elképzelni.
aug. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
71%

"Ha a családsegítő mondja anyukának, hogy nem alszik a gyerek, attól fog aludni? Vagy mi az elvárás, hogy anyuka mondjon fel, mert különben elveszik a gyerekét vagy mi?"


Gyakorlatilag igen.

Egyébként erre még nem hallottam konkrét esetet!

A gyakorlatban a szülők együttműködőek szoktak lenni (hiszen az ő érdekük is h kipihent legyen a gyerek) Mi a problémásan alvó (nem alvó) gyerek szüleivel leülünk beszélgetni.

Tanácsot adunk napirend ügyileg (ébressze korábban)

Megbeszéljük hogy milyen étrendje van (ne dörmi macit reggeliztessen vele) stb

Nem volt olyan h ne találjunk megoldást!

Napközben mi is megteszünk mindent h tudjon aludni. Több mozgásos játékkal fárasztjuk. Jól átszellőztetünk, simizzük még el nem alszik.


Az a gyerek aki a kora miatt nem alszik (ez azért ritka még nagy csoportban is) már meg kell h értse (és érti is) h akkor csendben fekszik addig még a többiek pihennek.

aug. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
75%
De ha meg mondjuk az egyedülálló anyukának dobott nem alvó 4 éves gyereket a gép, akkor haljanak éhen, mert haza kell vinni délben?
aug. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
93%

Az elméletet a gyakorlattal ne tévesszétek össze. Mint írtam is, mindig találtunk erre megoldást.

Én csak a protokollt írtam le (amit nekem is csak elmondtak mikor megkérdeztem h mi van olyankor ha..)

aug. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
5%
Hát, az érdekes lenne, ha emiatt kihívnák a Családsegítőt. Az óvoda azért van, hogy amíg a szülők dolgoznak, legyen gyermekfelügyelet. Kicsit fordítva ülnek a lovon az óvodapedagógusok. Nem mi vagyunk értük.
aug. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
45%

"Tanácsot adunk napirend ügyileg (ébressze korábban)."

Na, ez nekünk is megvolt.

A gyerekeim télen fél 9-kor már feküdtek, és reggel 7-kor keltek.

Óvónő szerint fektessem le később, vagy keltsem előbb. Khm.

Ne már, hogy este 10-11-ig fent legyen egy óvodás gyerek. Vagy hajnal 5 órakor keljen az egész család, hogy óvó néninek kényelmesebb legyen a napja?!

Ne röhögtessetek már.

Amúgy nem hívták ránk a Családsegítőt. Csak a fiam minden áldott nap az óvodavezető irodájában ült alvásidő alatt. Megszégyenítve, szidva, és meg volt róla győződve, hogy ő a rossz gyerek. Köszönöm, azért ez nagyon jót tett neki, már 14 éves, de a mai napig emlegeti. Azért ahhoz értenek, hogy hogyan kell egy gyerek személyiségét leépíteni.

aug. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

A fiam már bölcsiben sem tudott elaludni, hiába ment<nk reggel 6.30 ra én nyitottam a bölcsit vele együtt, és még sem aludt el csak hébe hóba, így vittem haza otthon 3 percen belül aludt.

Oviba félévente 1x alszik, mocorog, de csendben van nagyjából, messzebb van a többiektől, hogy aki alszik azt ne zavarja, van olyan aki hangosabb, de ők is ott vannak.

Hova tegyük őket, dolgozunk az van az oviba

aug. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
54%

"hajnal 5 órakor keljen az egész család, hogy óvó néninek kényelmesebb legyen a napja?!"


Pont ez az mikor nem együttműködő a szülő, és azt hiszi h az óvónők héderezését zavarja csupán.

Nehogy már 3-4 ember keljen korábban. Inkább sírjon a gyerek napközben (mert azt Te úgy se hallod) és a többi 20 gyereket se neked kell nyugtatnod, mert zavarja őket.

aug. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
33%

Te vagy az a szülő akinek a saját kenyelme fontosabb mindenkiénél. A gyerekedénél is.

De az óvónők a szemetek, mert h képzelik h megoldást ajánlottak arra h ne sírjon szegény gyerek utánad 😩

aug. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

Szerintem az sem teljes mértékben elvárható, hogy idegenek jólétét helyezzünk annyira a sajátunk elé, hogy hajnalban felverjük a családot. Nyilván a rendszerszintű változás lenne a jó megoldás, elkülönített, csendben játszós csoporttal. De amíg úgy alapból úgy gondolkodik mindenki, hogy le vagy te szarva, csak nekem jó legyen, és nincs kompromisszum, addig én is úgy gondolkodnék, hogy felőlem meg ugye ti vagytok leszrva. Kompromisszumkészség, tolerancia a másik oldalról is nulla. Így ez nem a szülői együttműködés hiánya, hanem az, hogy nem hagyom magam zsarolni, sem pedig bántani a gyereket, mert amúgy ebben a helyzetben senki sem hagyná. Nyilván mindenkinek a sajátja az első és a fontos, és amikor épp olyan problémába ütközik, ami a családjára is hatással van, akkor széttárja a karját, és nem feszül bele a sok szrba a más kedvéért.

Nekem nem volt ilyen problémám a gyerekeimmel, de így is nyílik a bicska a zsebemben ettől a hozzáállástól. Attól különösen, hogy egy anyuka írta itt, hogy napi szinten alázták a gyerekét. Hát úristen.

aug. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!