Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Akinek a gyereke nem alszik...

Akinek a gyereke nem alszik az oviban, ott mit csinálnak vele az ovónök?

Figyelt kérdés
Mi van, ha sír, hogy nem akar ott elaludni?

aug. 26. 15:31
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
28%

A gyereket megalázni nem csak h nem helyes, még törvénybe is ütközik!


Milyen kompromisszumot vár a szülő még azon felül hogy tanácsot kap (amit letoj)?

Hogyan kellene (és miért?) 20 gyereknek és 2 felnőttnek alkalmozkodnia 1-2 nem alvó gyerekhez?


Azt a gyereket nagyon sajnálom, akiért annyi áldozatot nem hoz meg a családja h megpróbálja egy órával hamarabb kezdeni a napot.

aug. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
A szomszédom pl. 5.30-kor kelti a 3,5 éves bölcsis (most lesz ovis) gyerekét emiatt, és így is sokszor nem alszik el.
aug. 27. 16:00
 23/33 anonim ***** válasza:
Az nem kompromisszum, hogy te kelj hajnalban és gebedj meg. Ezt a kedves tanácsot én is letojnám. Nem csak nekem van problémám, ugye, akkor nem csak én teszek azért, hogy ne legyen. Onnantól kompromisszum, hogy a másik oldal is ajánl valamit. Miért kell ezt magyarázni?
aug. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

A másik oldalt is írtam. Lemozgatja a gyereket, + feladatot ad, simizi stb.

Mit szeretne még a kedves szülő? Építsünk egy külön csoportszobát a nem alvóknak és osztódjunk h 2 helyen legyünk 1 időben?


Kérdező

Mikor fekszik a gyerek? Mit étkezik? Mennyit mozog?

Az intézményben kiviszik e őket levegőre stb. Ezek mind nagyon fontosak.

Ezért írtam h mi közösen keresünk megoldást a szülővel. Már akivel lehet....


De az valóban nem kompromisszum ha az egyik fél minden tőle telhető (hatáskörébe tartozó) dolgot megtesz, még a másik csak széttárja a kezét

aug. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

A munka és feladatkörébe tartozó dolgokat ne úgy emlegesd már, mintha szívességet tenne. Még jó, hogy ezeket alapból is megteszi. Hol is van akkor az a plusz? Sehol.

Írtam egyébként, hogy rendszerszintű a probléma, mert az volna az ideális, ha egy kedves ped. asszisztens leülhetne valahol a nem alvókkal. Akár a tornateremben is, és lekötné őket asztali játékkal például. 2 db asztalt kellene átvinni székekkel nagyjából. Ahhoz képest, hogy 20 ágyat kipakolunk, meg gyorsan felsöprünk és felmosunk alvás előtt, ez igazán nem nagy fáradtság.

Én itt továbbra is csak az elvárásokat látom a szülő felé, de segítő szándékot abszolút nem. Így meg ugye cserébe nyilván nincs is teljesítve semmilyen óhaj. És akkor ezek csak szimplán nem alvósok. Hol van ebben a képletben az integrálható SNI? Velem lehet, hogy ilyen hozzáállással rosszul jártak volna az óvónénik, bár szerencsére nem volt ilyen problémánk. Mondjuk, nálunk cukik voltak, ha lett volna probléma, akkor se lett volna igazán.

Nem értem, hogy miért is gondoljuk azt, hogy szívességet tesz, pedig a munkáját végzi.a boltos néni hazaküldhet téged a kasszától, ha nincs kedve kiszolgálni?

És akkor ezzel a hozzáállással bízzuk oda a gyerekeinket..

aug. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

"boltos néni hazaküldhet téged a kasszától, ha nincs kedve kiszolgálni?"

Természetesen nem. Ámde ha a viselkedésed zavarja a többi vásárlót akkor bizony kiküld! (vagy hatóságot hív)


Tehát téged semmilyen szemszögből nem érint a dolog, mégis az óvodapedagógusok a hibásak h a munkájukat szeretnék végezni, aminél figyelembe kell venniük a többi gyerek érdekét is.

Alighanem ha lettél volna bármelyik oldalon is nem lenne ilyen agresszív fellépésed.

Úgy gondolom Te vagy az aki itt nagyon megmondja a tutit, de ha konfrontálódnod kellene az óvónővel, füled farkad behúznád.

A kérdezőnek amit szerettem volna (a kérdésére válaszoltam) leírtam. Legyen szép napod!

aug. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Ezzel csak az a baj hogy ha a többi gyerek megtudja hogy Pistike alvás helyett labdázhat hótziher hogy 1 hét múlva egyik gyerek se akar aludni...mind ez köszönhető 1 db Pistikének...
aug. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
34%
Én bárkivel szemben fellépek egyébként, mert tudok érvelni, nem csak támadni. Sokaknak nem megy, ezért keverik az agresszióval. Kellett volna középiskolában akkor kicsit nagyobb hangsúlyt fektetni rá. Nem véletlenül érettségi követelmény. Ha valaki a huszadik bsztatás után már nyersen fogalmaz például, akkor nem feltétlenül ő a bunkó. De hát nem lesz jobb hely a világ, amíg az ehhez hasonló emberekkel van tele. Csak tapossunk meg egy gyereket és egy családot, akár lehetetlenítsük is el őket anyagilag, mert úristen, hát nem alszik a 4 éves! Konstruktív. Nem minden gyerek szobanövény sem, akkor azok szűnjenek meg létezni? Este 10-11 néhol, mire anya leteheti magát, de nyilván verje ki az ágyból a gyereket már 5 előtt, hogy majd aludjon délben. Egyébként a fáradt gyerek is bontja ott a rendet, akkor meg azért utálnátok, mert 11-re kezelhetetlen?
aug. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

28

Nem kell ellehetetleníteni senkit.

Ha értelmes a gyerek el lehet neki magyarázni hogy ebéd után normáliséknál van 1 óra csendes pihenő ha tetszik ha nem.

Alkalmazkodni kell megtanulni

Majd az iskolában is 10 perc múlva kimegy játszani mert nem tud végig ülni 45 percet vagy mi?

aug. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
0%
A 4 éves például még nem iskolás. Általában 7 évesen meg is érnek rá. Az még 3 hosszú év. Még majdnem annyi, mint amennyit élt. Szerintem baromira nem mindegy, és nem is összehasonlítható az iskolás az óvodással. Nem lehet tőlük ugyanazt várni. Nem véletlenül van iskolaérettségi felmérés.
aug. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!