Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Köteles vagyok elhozni a...

Köteles vagyok elhozni a gyereket délben az oviból?

Figyelt kérdés

Most kezdődik az ovi 2.án, és kérdezte a vezető, hogy ugye ebéd után hozom el?

Hát nem úgy terveztem...

Itthon vagyok a 3 hónapos babával, szóval nem munka miatt, hanem mert bölcsis volt (május 1tol nem dolgoztam), és itthon nem alszik el.

Mire haza bicózunk, elkezd itthon játszani és egyszerűen nem aludt el, akármit csináltam vele, ezért szeretném ha ott aludna, mert a bölcsiben mint a kisangyal aludt és még szükség van a délutáni alvásra.

Persze most itthon van már 3 hónapja, de ha nem akarom ebed után elhozni, mi van?



aug. 25. 15:35
1 2 3 4 5 6
 51/60 A kérdező kommentje:

44 én is őszintén remélem, hogy se egy ilyen gyerekével, se az anyjával nem kell majd együttműködjek soha 😊

A helyesirasom egyébként nem rossz, és az még lehet jó kisgyermek nevelő, aki nem tudja, hogy a korcsolya j vagy ly szerintem 😊

az elírás, autocorrect által javított dolgok, ékezet hiánya nem helyesirasi hiba 😉

aug. 26. 09:01
 52/60 anonim ***** válasza:
28%

Miért kérdező?

Fáj az igazság? Teljesen igaza van a 44-es válaszolnak.

Azt hitted 2 gyerekkel habos babos rózsaszín vattacukorfelhő lesz az élet?

Ha nem bírod várhattatok volna még pár évet...

aug. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
30%
53# ki kért meg téged, hogy gyere ide és szólogassál be másoknak? Nem kötelező válaszólni, ha azt nem segítő szándékkal teszed. A kérdéseket figyelmen kívül is lehet hagyni. Késztetést éreztél, hogy valamit ideugassál? Mi jogon szólsz le másokat? Kinek érzed magad?
aug. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 A kérdező kommentje:

53 nem fáj az igazság, hanem mint korábban írtam, mint kisgyermek nevelő, meggyőződésem, hogy jobb a gyereknek a közösség, mint otthon pitypangot számolni a tv-ben.


Képzeld el, hogy egy 80 fős zsákfaluból kiszabadulsz a városba 20 evesen...wow, aztaa itt van bolt minden nap, itt lehet étterembe menni, éjszaka is, wáó, ez van a gyerekkel mikor anya szoknyája mellől bekerül.


Amúgy a gyerekvállalás egy hosszútávú dolog, szóval akkor vállalom, amikor jónak látom és sikerül. Ha én azt szeretném, hogy közel lrgyenek korban, akkor nem tudok várni pár évet, mert akkor 2 külön gyereket nevelek, akiknek soha nem lesz közös érdeklődésük, én pedig testvért szeretnék nekik, de ez az én preferrnciám, mindenki a belátása szerint, erről nem szeretnék új vonalat indítani.


És még had említsem meg, hogy rajtuk kívül minden országban sokkal előbb kerül közösségbe a gyerek. A 6 hetes anya szabadság is extrém, de a 3 év is... 2 évnél a gyereknek kötelezővé tenném a közösséget 😊 az ő érdekében, nem azért, mert teher nekem. bár 3/4 12kor pontban ott szobrozni az ovi előtt télen -nyáron a pici nélkül is teher lenne.

aug. 26. 09:34
 55/60 anonim ***** válasza:
56%

Az óvoda neveli a gyereket... Jézusom ilyen embereket.. szánalmasak vagyok. Egy gyereknek ezerszer jobb az óvoda, és kell is neki az óvoda.

Ennyi hulye P*csát. Még jó hogy kötelező az óvoda 3 éves kortól. Az ilyen szülőknek lesz olyan gyereke aki még 40 évesen is anyuci elé pakolja az ebédet és mossa az alsógatyaját és nem érti miért nem talál barátnőt/pasit. Anyuci irányítja az életet neki.

aug. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem akkor jobb otthon az anyával, ha nem otthon van az anyával, hanem kortársak közt egy játszótéren/játszóházban egész nap, és oda tud szaladni az anyjához, ha megoldhatatlan gondja van, illetve az anyja foglalkoztatja is az éppen kapható gyerekeket finommotorika, tudományos vonalon.


Egyébként az ovi a legjobb egy ovisnak. Kicsit kötöttebb, de nagyobb mennyiségű korabeli gyereket és nagy mennyiségű oktató fejlesztő tevékenységet nem tud az anyja produkálni egy kistesó mellett, aki otthon van nem fejlődik se szociálisan(hisz nincs kortárs), de egyéb skillekben, csak vegetál. Kifejezetten árt elszaparálni és egy szinten megrekeszteni egy kis szivacsagyú óvodáskorút, amikor egész nap csak házimunkát meg síró kisbabát lát, ahol az anyjának a baba az első etetésre, altatásra, meg beelőzi a házimunka is.. Próbáld ki, hogy elhozod egyik nap délutánról, sírva fogja visszakönyörögni magát az oviba, mert ott "olyan jó". Aztán, ha elpilled, esti nyugiba, kiönteni a szívét, akkor kell az anyja. hétévégén meg bőven elég, ha összerázódik egy babával, akinek még személyisége sincs rendesen.


Szerintem személyiségzavaros felnőtt az, aki itt pattog, a túlszorongó, aki mindenért a szüleit hibáztatja, és "nem akarja elkövetni az ő hibájukat"--amit hibának képzelt.


Nem szabad vele foglalkozni, mindenkit úgy sem lehet meggyőzni, az ovi szuper. Egyébként sok gyerek nem is alszik délután 4 éves kortól, csak csendes pihenő van nekik az alvók miatt..

aug. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
27%
Az a baj, hogy a legtöbb anya azt hiszi, hogy az oviban a gyerek kiszórakozta magát és otthon már ezért nem is kell vele foglalkozni, nem kell vele leülni játszani, nem kell vele játszótérre menni, nem kell vele énekelgetni, kézműveskedni. Szegény gyerek hazamegy 4-kor, kap egy tabletet a kezébe, mellé nasika, aztán kuss legyen estig. Persze, igen, te pont nem olyan vagy, meg te sem, és te sem, de akkor valaki hazudik, mert a való világban ez van. :)
aug. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
9%
Na 3 pipás megszólalt. Hasznos tanácsokat adhatsz, ha ennyire értékelnek téged. Gondolom sok kérdés alatt te lógsz ki a sorból. Jössz itt olyanokkal amiről fogalmad sincsen. Ehhez nem fűzök hozzá semmit és nem is állok neki bizonygatni, mert szerencsére a fele se igaz amit leírtál.
aug. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
11%

Valamiért úgy érzem, hogy 3pipás való világa, és az enyém teljesen eltér. :D

Az, hogy ő ezt a stílust megengedi magának, azt jelenti, hogy otthon ez az elfogadott. Férjed még nem baszott le kettőt, hogy egész délután a telefont piszkálod, ahelyett, hogy szoptatnál vagy épp szülnél?

aug. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
19%
Itt a gyakoris anyák nem főznek, takaritanak, vasalnak, nem nevelnek gyereket/gyerekeket, szarok, ha a gyerek megmer enni egy kis édességet...komolyan ez az elgondolás nagyon gáz. Kedves kötekedők, szerintetek egy zacskó chips a vacsora amit feltálalunk a családnak az asztalon? Az egyik abba köt bele, hogy miért nem anyuka szoknyája alatt van egész nap, hogy merjük óvodába küldeni a másik meg abba, hogy miért nem visszük játszóra óvoda után a többi gyerekhez. Rajtatok kiigazodni. Ide jártok kötekedni, mert otthon már a kutya nem kíváncsi rátok.
aug. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!