Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Köteles vagyok elhozni a...

Köteles vagyok elhozni a gyereket délben az oviból?

Figyelt kérdés

Most kezdődik az ovi 2.án, és kérdezte a vezető, hogy ugye ebéd után hozom el?

Hát nem úgy terveztem...

Itthon vagyok a 3 hónapos babával, szóval nem munka miatt, hanem mert bölcsis volt (május 1tol nem dolgoztam), és itthon nem alszik el.

Mire haza bicózunk, elkezd itthon játszani és egyszerűen nem aludt el, akármit csináltam vele, ezért szeretném ha ott aludna, mert a bölcsiben mint a kisangyal aludt és még szükség van a délutáni alvásra.

Persze most itthon van már 3 hónapja, de ha nem akarom ebed után elhozni, mi van?



aug. 25. 15:35
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
70%

Marhára nem vagy köteles. Az ovódának fogadnia kell a gyermeket 8-16-ig lévő időben, ez rendeletben is benne van, úgy tudom. Szerintem ne engedj a dologból, mert akkor mindig ez lesz.

Nálam is bepróbálkoztam tavaly mikor tesó született..na mondom basszus dehogy hozom haza. Majd ha ÉN(!) úgy döntök. Mennyi a baj, a feladat egy babával. Tök más az igényük. A naggyal nem tudsz foglalkozni, az oviban meg akkor is jobb ha csak pihen, alszik.

Egyébként nem is értem ezt a látens elvárást az óvodákban. Nálunk “csak” azért csinálják, mert ha kevesebb a gyerek összevonják a csoportokat, és akkor (mindig más) ovónő megy haza.. hát bocs. Neki ott kell lenni, erre kap fizetést. Ráadásul asszem ők “csak” 6 órában dolgoznak. Jól nézne ki a világ, ha mindenki arra bazirozna, hogy hogy tud elsunnyogni dolgokat. Én ettől olyan pipa vagyok amugy😅

Nálam mindezt úgy próbálták be, hogy 7 hónapos korától a fiamnak dolgoztam és helyileg se a bölcsibe nem vették fel, és az oviba is csak 3,5 évesen. Majdnem 5 volt mikor a tesója megszületett. Elnézést. Miután 3,5 évet végig dadáztunk, magánbölcsiztünk ne nekik legyenár igényük. (Egyébként en viszonylag sokszor elhoztam a tavalyi évben, de mert ő már nem alszik délután. Attól még nagyon nem értek eztel egyet.) idén kezdi a nagycsoportot, januàrtól megyek vissza dolgozni. Nem fogom elhozni addig már ebéd utàn. +jövőre suli. Meg is kell szoknia hogy a napja reggeltől kb 16-ig tart.

Nekem eg amugy nagyon bicskanyitogató kérés. Remélem nem mész bele kédező.

aug. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
86%
Mindent is bepróbálnak. Mint írtam nekem nyáriszünet első napján született a kicsi. Előtte lévő héten hétfőn nevelésnélküli munkanap volt nálunk(utolsó hétre még bekellett tenni). Arra a napra voltam egyébként kiírva. Kérdeztem, hogy melyik nap mennek utoljára? Mondták, hogy péntek, de mivel otthon vagyok és hétfőn úgyse megy így már kivehetném egész hétre a gyereket. Mondtam nekik, amit amúgy is tudtak, hogy bármikor megszülhetek, úgyhogy megy végig a gyerek. Húzták rá a szájukat még így is. Kérdeztem tőlük, hogy komolyan gondolták? Naponta kellett NST-re járnom egész héten a legmelegebb napokon, ott vártam minimum 2-3 órákat, a kórház meg 1 órára van tőlünk. Kihúztam még azt a hetet, így 41 hetesen szültem. Simán elvárták volna, hogy vegyem ki korábban a gyereket és hordjam el magammal a kórházba a kánikulában. Megmondtam nekik, hogy menni fog a gyerek és kész. Ne hagyd magad csak bepróbálkoznak.
aug. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
19%

Nem vagy köteles hazavinni kérdező. Bár ha valóban a szakmában vagy tudod(nád), plusz picit több helyesírás is lenne. Kétlem-remélem, hogy az én gyerekemet nem gondoznád. Viszont nem viszed és ennyi, én ebből nem csinálnék ügyet, ha nektek így kényelmesebb.


Egyébként itt írjátok többen, hogy sír a pici meg milyen nehéz kétfelé figyelni meg a nagynak ez. Őszintén, azért erre lehetett számolni... miért vállaltatok akkor többet vagy ilyen kis korkülönbséggel, ha láthatóan ennyire nem megy? Nem az oviban alvásra írom, mert érthető, de itt màr azért többen tényleg kivannak, hogy juj két gyerek.:D Ha pedig így vállaltátok, akkor pedig tudtátok milyen lesz, hisz nem első gyerek.

aug. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
87%

44# neked vannak gyerekeid? Mert nem úgy látszik. Az első gyerekem tök jól elvolt. Letudtam tenni a pihenőszékbe, hordozni tudtam meg minden. Nem volt sírós, aludt éjszaka rendesen. Álombaba.


Most a második 5 hétig csak kizárólag a kezemben volt el. Se a ringató, se az adamo, se a hordozás csak a kéz. Azt is úgy, hogy az egyikkel a fenekét a másikkal meg a fejénél fogtam. Alszik éjszaka, de nappal baromi keveset. 6. héttől kb 10 perceket kibír az adamoban a többit szintén kézben. A nagy lányom most lesz 5 éves. Nem kicsi köztük a korkülönbség. Ha az elsőből indulok ki lehet még 2-őt is válaltam volna, de így már többet biztos, hogy nem. Szerinted mit kellene csinálnom? Fogjam a kezemben vagy tegyem le és várjam amég lilára és hányásig sírja magát? Ennyi erővel mindenki csak egyet válaljon? Senki nemtudja előre, hogy mit dob a gép. Ez egy állapot ami idővel jobb lesz. Majd elkezd mászni, járni stb... most ez ilyen majd akkor könnyebb lesz ebből a szempontból. Ezt a kis időt a nagyobbaknak is túlkell élni. Délutánonként sok helyen már apa is otthon van, így nem az van, hogy soha nincs foglalkozva a naggyal.

aug. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
85%

28-as, nem csak rosszindulatú vagy látod, de még buta is, mint a föld. :(

Hát a te gyerekednek aztán tényleg jobb lenne napi 10-11 óra intézményi keretek között, legalább más is ragadna rá a koszon kívül.


"miért vállaltatok akkor többet vagy ilyen kis korkülönbséggel, ha láthatóan ennyire nem megy?"

Mert átmeneti állapot, hogy "ennyire nem megy".

Az első gyerek nálunk egy tankönyvi álombaba volt, az első hónapokban evett-aludt. 6 hónapos korában 4 hétre Amerikába utaztunk vele, egy hangja nem volt sehol. Az öccsével ezzel szemben egy sima DM bevásárlás kihívás, ő nemhogy 1 hetesen, de még fél évesen sem alussza át az éjszakákat, a nappali altatások is kihívással telnek. Éjjel örülök, ha egyhuzamban tudok 2 órát aludni, így igen, nagyon hálás vagyok, amiért a lányom jól érzi magát az óvodában és csak 3-kor kell menni érte, mert így tudok aludni délután 1-1,5 órát, hogy valahogy kibírjam a nap hátralévő részét.

aug. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
82%

Jujjci én ezt a 3 pipás szerencsétlent felismerem:D

Már írt ki erről kérdést, ott is ömlött belőle a mocsok, hogy mindenki a hitel miatt szül és mire fel vannak az intézményben a gyerekek, ha anyukák a kisebbikkel otthon vannak. Egy másik kommentelő is írt a kérdése alá, bemásolva, neki miket írogatott. Megkeresem, nevessünk egy jót.

aug. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
74%

46# elfog átkozni, mert mersz aludni amég a nagy az óvodában van. Az anyáknak alvás nélkül kell bírni heteket szerinte. Fogadjunk, hogy vagy troll vagy nincs is gyereke


47# kíváncsivá tettél. Azt szerintem nem olvastam.

aug. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
100%
45-ös, Kettő van, 2 év korkülönbség, a második lányunk letehetetlen volt az elején. Az első is, de ő nem ennyire, de sejtettem, hogy lehet nála nehezebb lesz a második. Be is jött. Sok újat nem tudsz írni, nagyon nehéz. Bár aláírom nálunk a hordozó bevált legalább, ez az egy. Gondolom vizsgálták, hogy nincs e feszesség, bármi. De a pakliban benne van és tudja az ember amúgy, hogy bizony vannak ilyen többemberes babák is. Így vállalja mindenki. Mondjuk inkább azokat szokta ez hátba verni, ahol az első nyugodt baba volt. Nálatok ez most nyilván a túlélésről szól, ha ilyen a helyzet és sajnos a gyereknek ilyenkor valóban jobb bent, mint otthon anyával, sajnos. De majd ezen is túl van az ember. De azért ne gondold, hogy egyedül vagy a világon, akinek nehéz picit dobott az élet.
aug. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
14%
46- Az én kérdésem másoltad be, nem a 28 vagyok. :D Nem szántam amúgy rosszindulatúnak, nyilván tisztába volt vele mindenki, hogy nem csak tankönyvi baba létezik. :D Szerintem mindig jön más nehézség majd, nem csak átmeneti. De mondjuk én is bízok benne mindig. Egyébként az ovis alvásról nincs semmi rossz véleményem, csak meglepő, hogy mennyien azt gondolják, hogy náluk nem jöhet letehetetlen baba másodiknak. Lehet még pár évet kellene várni ilyenkor, hogy ne sérüljön a nagyobb sem és menjen a dolog.
aug. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
29%
Rendben, 50-es, akkor visszadugjuk a gyereket és várunk pár évet!
aug. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!