Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Köteles vagyok elhozni a...

Köteles vagyok elhozni a gyereket délben az oviból?

Figyelt kérdés

Most kezdődik az ovi 2.án, és kérdezte a vezető, hogy ugye ebéd után hozom el?

Hát nem úgy terveztem...

Itthon vagyok a 3 hónapos babával, szóval nem munka miatt, hanem mert bölcsis volt (május 1tol nem dolgoztam), és itthon nem alszik el.

Mire haza bicózunk, elkezd itthon játszani és egyszerűen nem aludt el, akármit csináltam vele, ezért szeretném ha ott aludna, mert a bölcsiben mint a kisangyal aludt és még szükség van a délutáni alvásra.

Persze most itthon van már 3 hónapja, de ha nem akarom ebed után elhozni, mi van?



aug. 25. 15:35
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
91%
20-as voltam, és hozzátenném, hogy nem a gyerekeim társaságával van bajom. Boldogan elvoltam idehaza 3 db 5 év alatti kicsivel nyáron 3 hónapig, amikor nem kellett sehova időre rohanni. Mindenkire volt időm, mindenki le tudott feküdni, ha álmos volt, boldogan elvoltunk.
aug. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
19%

"Ha fél napig csak a picivel kell törödni, az már nagy könnyebbség, ilyen kisbaba még nagyon fárasztó, a nagynak meg teljesen más igénye lenne, neki sokkal szórakoztatóbb az óvoda."


Nem hiszem, hogy bármelyik gyereknek is szórakoztatóbb az ovi. Inkább az anyának könnyebb lepasszolni. Nemcsak megcsinálni kell egy gyereket, hanem törődni is vele. Ha kedved van, ha nem. Pont így fogja megutálni a kistesót.

aug. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
88%
Amikor a lányom elkezdte az ovit, én is itthon voltam a kistesóval. Ő ott aludt, és soha senki nem mondta vagy hozta szóba, hogy miért nem délben hozom haza. Sőt, inkább azt mondták, jobb ha ezt szokja meg. És több anyuka is volt, akik otthon voltak más-más ok miatt, ők is délután mentek a gyerekért. Persze sokaknál ez szemet szúrhat, de senkinek nincs joga ítélkezni a másik felett, főleg hogy törvényileg megteheti, az óvoda sem szólhat emiatt.
aug. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
55%

Nem vagy köteles, de a következő években azt fogod hallgatni, hogy mit gondolnak, célozgatnak, utalgatnak, esetleg a gyereknek is és csúnyán néznek, kibeszélnek..


Borzalmas az egész, a nyomásgyakorlás megy rendesen.

aug. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
81%

Aki szerint rosszabb a gyereknek oviban ebéd után is, az magyarázza már el miért, komolyan érdekelne.


A gyerek úgyis ott ebédel, nem mindegy hogy az oviban alszik, pihen, mint otthon?


Megebédel, akkor haza kell jönni délben, addigra felpörög és otthon már kínlódni kell az altatással, közben ott a kicsi, aki sír, éhes, pelenkázni kéne, de a nagyot is altatni kell, aztsn lehet, a kicsi is tiszta nyűgös már, mert fel kellett keltrni, hogy menjenek a nagyért.


Én vagyok, aki azt írtam, hogy 3,5 és 1,5 êves gyerekekkel vagyok itthon. Voltak hetek, mikor a nagyot úgy altattam ebéd után, hogy közben a kicsi a lábamnàl állva ordított. Huh, ez élmény volt mindegyik gyereknek.

aug. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
73%
Az én lányom mondta az apjának amikor ketten mentek strandolni, hogy milyen jó végre nem a babánk sírását hallgatja egész nap(így hívja, hogy babánk) 🤷‍♀️ már várja az ovit, mert idegesíti az egész napos gyereksírás. Most akkor ragasszam le a kicsi száját? A nagynak ottvannak a barátait akiket nagyon szeret és egész nap elvan velük a kicsinek meg én vagyok. Én még nem tanultam meg osztódni szóval kérlek nagyokosok akik azt mondják szar anyák vagyunk, hogyan ülljek le játszani a nagyobbal, ha a kicsi egyedül akkor nem sír, ha kézben van. Naponta kb 4x alszik 40 percet. Szóval naponta 4x 40 percet tudok leüllni a naggyal. Akkor már inkább az ovi mint ez a semmi. Nekem nem szobanövények a gyerekeim. Ez van, ezt dobta a gép.
aug. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
5%

9-től fél 4-4-ig volt óvodában a lányom, amíg én itthon az öccsével próbáltam TÚLÉLNI. 4 hónapos koráig hasfájós volt, minden evés után jött a poklok pokla. Később sem aludt, déltől este 6-7-ig ment a sírás, közben én próbáltam vigasztalni. Mivel lett volna jobb, ha ebben van a 4 éves, itthon és nem az óvodában?


Igen mert akkor nem csak napi 1 órát látná az anyját, de megértem az új picibaba sokkal érdekesebb.

De persze szaporodjatok csak kell a csok meg a babaváró.. a kérdező meg nevelőként.. hát csak gratulálni tudok. Gondolom te sose húztad a szád az otthon meresztgetős "anyákra" akik lepasszolták a gyereket oviba 8-17 ig télen-nyáron. Mert most te is egy leszel közülük. Lett új, érdekesebb gyerek a nagy meg oldja meg.

aug. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
81%

Nálam ugyanúgy alakult, a nagy épp kiesett a bölcsiből, kezdte az ovit, én meg a 4 hónapos babával otthon. Nekem is mondták, hogy akkor ebéd után délben mehetek érte. Mondtam, hogy nem fogok, mert a bölcsiben beállt az alvásra, imádja a közösséget, és sokkal jobban van estig, ha tud aludni. Ha én elhozom, lefoglalni sem tudom rendesen a matrica baba mellett, a szoptatás közben tudok ugyan babázni vele, de az nem teljes értékű. Ha viszont oviban van, a kortársaival "kijársza" magát, délután az apja elviszi levegőzni a babát és és akkor nem kell korlátozni a nagyot. Az óvónőknek nem fejtettem ki ennyire, csak hogy jobb így a gyereknek, mert utána a kicsi is megy bölcsibe, és aztán 4-5 évesen tanítsák még délután aludni, amikor dolgozni kezdek, mert előtte sosem tudtam megoldani neki? Mindenkinek szenvedés lenne.

Nem kötekedtek tovább, mert egyértelműen elmondtam, hogy ez lesz. 1-2 hetente pénteken elhoztam ebéd után, akkor volt a buli péntek, és este katasztrófa az altatás. De így volt benne rendszer és nem heti ötször szívtunk vele.

Te is mondhatod, hogy nem, és hazaviszed, amikor tudod.

aug. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
85%

Úgy látom ha nem lenne kötelező az óvoda sokan a gyereket 6 éves koráig otthon ültetné a szoknyája mellett. Szegény gyereknek biztos nagyon jó hogy az anyja nem tud vele foglalkozni mert van egy testvére aki mondjuk 5 hetes és nonstop sír vagy cicizik, ezt biztos élvezi az ovis minthogy feljőtlenül játszon a barátaival az óvodába.

Sok életunt P*csa aki a napi feszkót itt adja le vagy a férjén, fáj nekik az élet.

aug. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
82%

"Igen mert akkor nem csak napi 1 órát látná az anyját"


Hogy jön ki ez a napi 1 óra?


Reggel 2 óra, délutàn még 5 óra, ez bőven van hét óra.


És ha ebédtől 3-ig alszanak, akkor otthon sincs lényegében az "anyjával".


De 26-os kommentelő vagyok, nem válaszoltál, abban mi a jó, ami pl. nálunk voltm

aug. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!