Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Köteles vagyok elhozni a...

Köteles vagyok elhozni a gyereket délben az oviból?

Figyelt kérdés

Most kezdődik az ovi 2.án, és kérdezte a vezető, hogy ugye ebéd után hozom el?

Hát nem úgy terveztem...

Itthon vagyok a 3 hónapos babával, szóval nem munka miatt, hanem mert bölcsis volt (május 1tol nem dolgoztam), és itthon nem alszik el.

Mire haza bicózunk, elkezd itthon játszani és egyszerűen nem aludt el, akármit csináltam vele, ezért szeretném ha ott aludna, mert a bölcsiben mint a kisangyal aludt és még szükség van a délutáni alvásra.

Persze most itthon van már 3 hónapja, de ha nem akarom ebed után elhozni, mi van?



aug. 25. 15:35
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
23%

Tehát április óta érlelődött benned?


Nehéz lesz így...

aug. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
67%

Sosem értem ezt, hogy ha egy anyuka otthon van kisebb babával, akkor igenis ültesse maga mellett déltől a nagyobbat is, mert különben sz_r anya, és minek szülte.

9-től fél 4-4-ig volt óvodában a lányom, amíg én itthon az öccsével próbáltam TÚLÉLNI. 4 hónapos koráig hasfájós volt, minden evés után jött a poklok pokla. Később sem aludt, déltől este 6-7-ig ment a sírás, közben én próbáltam vigasztalni. Mivel lett volna jobb, ha ebben van a 4 éves, itthon és nem az óvodában?

aug. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
85%
Én se értem, miért jó otthon rgy ovisnak rgy kicsi mellett. Mondom ezt úgy, hogy az enyém most 3,5 évesen megy oviba és 1,5 éves a testvére, szóval lenyomtam ezt a korszakot és szerintem neki is jobb lett volna oviban, csak ugye nem vették még fel.
aug. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
80%
2# nem hinném, hogy mind a 2 gyereked felhőtlenül élte meg azt amit te most próbálsz jóként leírni. A kicsit nem kellett etetned? Pelenláznod? Altatnod? Nekem nyáriszünet első napján született most a kicsi a nagy pedig 4,5 éves. A kicsi 5 napos korától alszik egész éjszaka, cserébe nappal többet van fent és kifogtam azt, hogy 5 hetes koráig csak a kezemben volt el és mind a 2-vel fognom kellett vagy sírt, ha elengedtem. Minden van, hordozó, adamo, zenélős hintaszék, de semmiben nem volt el. Én lettem volna a legboldogabb, ha a nagy oviban van és nem azt kell átélnie, hogy nemtudok vele leüllni játszani, mert a kicsi nem hagyja.
aug. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem alapvetően az egy dolog, hogy nem kötelezhetik rá a szülőt.Engem sem köteleztek (az enyém amúgy csak simán nem tudott aludni ebéd után én meg otthonról dolgoztam) de olyan helyzetet teremtettek, hogy középsőben januártól már mégis elhoztam, mert egyszerűen nem bírtam hogy már este sír amiért oviba kell menni és ,,aludnia" kell. Kiscsoportba és középső feléig nem volt gond, aztán került hozzánk egy másik pedagógus decemberben aki nem bírta nem piszkálni, meg egyfolytába fújta neki hogy csukja be a szemét ,meg ne nézzen erre meg arra...st..stb..
aug. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
77%
Sosem értettem az ilyen vezetőt pláne az ilyen kérést. A mi vezetőnk foggal körömmel ragaszkodik ahhoz hogy lehetőleg minden gyerek egész napos legyen, és nagyon pipa ha valaki délben viszi el a gyereket. Nemhogy még tukmálja is a lehetőséget. Ritkán is fordul elő. Nagy, 8 csoportos óvoda vagyunk ha ez számít.
aug. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
91%

Nem kötelezhet rá!

Emlékszem milyen rossz volt délben, mikor a kicsik (ikrek) aludtak volna, a nagyobbért menni.

Utána borult a napunk.....


Besokaltam. Közöltem h a gyerek innentől bent alszik és majd a férjem ha jön haza a munkából akkor elhozza.

aug. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
18%
Nyilván ha megkérdezte valami oka van rá. És van a gyereknek társasága délig. Őszintén nem értem azokat a szülőket akik a gyereket passzolják jobbra-balra csak foglalkozni ne kelljen vele. Nem egy ilyen van az ilyen minek gyerek.
aug. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
90%

Dehogy kötelezhet. Én terhesen voltam az első szülőin, és kérdeztem, hogy haza kell-e hozni délben, mire konkrétan az óvónénink közölte, hogy inkább ne. Tök hálás vagyok neki. Még az első évben nem is lett volna gond, de onnantól, hogy a kicsi is csak egyszer aludt, teljesen anya és gyerekszívatás lett volna egy kókadt kicsit odahurcolni, majd két kókadtat haza, hogy mindkettő vonyítson, aztán beájuljanak késő délután.

A lányaim szerencsére kifejezetten szerettek oviba járni, aludtak simán bent és az alvás utáni udvarozást is várták, szóval sokszor nem is siettünk uzsonna után értük, csak direkt 4 felé mentünk.

aug. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
92%

Nem vagy köteles, de teremthetnek olyan helyzetet (jó esetben nem fognak), hogy végül "magadtól" úgy dönts, hogy elhozod délben.

Megjegyzem, ha a gyerek igényli az alvást, az intézményben alszik is, de mire hazaérnek vele, már nem tud, akkor neki is jobb, ha bent alszik. Emellett a baba napját is keresztbe tudja verni, ha minden nap pontban 1-kor jelenése van anyukának az oviban. Ismerősöm kisebb gyerekei ezért nem aludtak délután, mert alvásidőben menniük kellett a nagy(obbak)ért..

Egyébként én is kibírtam egy még nem ovis kicsivel és egy egész nap sírós, letehetetlen babával. Muszáj volt, de nem érdem. De szerintem mindenkinek jobb lett volna, ha a nagy ehelyett inkább más gyerekekkel játszhat, hozzáértő felügyelettel és úgy, hogy nem csecsemősírás a délutáni altatózenéje.

aug. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!