Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Köteles vagyok elhozni a...

Köteles vagyok elhozni a gyereket délben az oviból?

Figyelt kérdés

Most kezdődik az ovi 2.án, és kérdezte a vezető, hogy ugye ebéd után hozom el?

Hát nem úgy terveztem...

Itthon vagyok a 3 hónapos babával, szóval nem munka miatt, hanem mert bölcsis volt (május 1tol nem dolgoztam), és itthon nem alszik el.

Mire haza bicózunk, elkezd itthon játszani és egyszerűen nem aludt el, akármit csináltam vele, ezért szeretném ha ott aludna, mert a bölcsiben mint a kisangyal aludt és még szükség van a délutáni alvásra.

Persze most itthon van már 3 hónapja, de ha nem akarom ebed után elhozni, mi van?



aug. 25. 15:35
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
73%

Nem életunt anyukák, hanem álltalában olyanok akiknek vagy nincs gyerekük vagy szobanövény gyereket nevelnek. Jönnek itt a csokkal meg mindennel. Én ezeket nem tudtam igénybe venni, hiába lakok a "főni" kedvenc településének a szomszédságában, mert a mi településünk nem tartozik bele. 30 év alatti anyák kedvezményét se kaptam, mivel az elsőnél még nem volt a másodikat meg 30 évesen szültem. Szintén kimaradtam a 26 év alattiak kedvezményéből is. Szóval bármit lehet rám mondani, de azt nem, hogy pénzért szültem a gyerekeimet, mert semmi nem járt rájuk. Szerintem ezt sokmindenki elmondhatja magáról. Azért válaltam 2 gyereket, mert ennyit akartam. Az első nyugodt baba volt, semmi baj nem volt vele, így bátran válaltam mégegyet. Na a második egy "matrica" baba. Ha leteszem sír. A nagynak jobb az oviban a kortársaival minthogy ezt hallgassa egész nap. Ha a 2 kezem foglalt a kicsitől hogyan játszak a naggyal? A lábujjaimmal?

Miért kell belekötni azokba akik ezen mennek keresztül? Mi baja lesz az ovitól? Iskolába se engedjem majd, mert az anyjával kéne lennie egész nap?

aug. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
24%

30as, én meg látom, hogy sokan ha tehetnék még hétvégére is lepasszolnák a gyereket akkora tehet. szegény gyereknek biztosan nagyon jó egész nap bent aszalódni míg anyu puncit vakarászik otthon.


De hát na nem való mindnekinek gyerek kell olyan is aki az óvodával nevelteti. Csak aztán ne sírjon ha ő meg első alkalommal elfekvőbe lesz adva mert akkor meg már ő lesz a teher a gyereknek.


Gondolom ti is boldogok vagytok ha a férjetek nem akar veletek lenni, inkább dolgozik 12 órát csak látnia ne kelljen titeket.

aug. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
19%

Azért válaltam 2 gyereket, mert ennyit akartam.


Akkor minek passzolod le egész napokra? Gondolom hétvégén meg mamánál van hiszen sokkal jobb neki mint otthon ahol anyuci tojik rá és csak az új gyerekkel foglalkozik. De persez a őici az éédes a nagy meg a felesleg mert már unalmas. A lényeg hogy a picinek meg anyucikának jó legyen a nagy meg csináljon amit akar nevelje az óvóda a nagymamák meg a szitter.


Szerencsére felénk normális, valódi anyák vannak akik nem akarnak az első alkalommal szabadulni a gyerekétől és ha már otthon meresztik, akkor elhozzák délben. De tudjuk akkor a szent kicsii bele fog halni abban a pillanatban.... gy könnyű fialni akár hatot is ha mindig van kire sózni és csak az aktuális legcukibbra kell figyelni.

aug. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
41%
34-es, a 26-os kommentemet direkt hagyod figyelmen kívül, mert nem tudsz rá válaszolni? :D
aug. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem az nem aszalódás, hogy a gyerek az oviban a többi gyerekkel játszik, az óvónőkkel kézműveskedik, meg másik mesét hallgat, mint otthon, mondjuk 9- től 3-ig/4-ig. Pláne, ha az alternatíva otthon az lenne, hogy csendben foglalja el magát, mert anyu a kistesót és a háztartást rendezi. Inkább ez az aszalódás, akkor is, ha anyuhoz percenként oda lehet szaladni.

Az ebéd utáni hazamenés meg öngól, a gyerek nem alszik délután, kezelhetetlen lesz, ha mégis beájul, az sokkal később lesz, akkor meg este nem lehet időben ágyba tenni.

Azonkívül meg két tanulni anyu nélkül létezni, önállósodni kicsit, szót fogadni a tanárnak, közösségben létezni, szabályokat betartani, együtt játszani, stb. Mindenki jobban jár, ha ezt az oviban és nem az iskolában kezdi a gyerek.

A hétvégi mamázást meg általában a mamák követelik, meg egyébként is, miért baj, ha a gyereknek normális kapcsolata van a nagyszüleivel és nem csak sátoros ünnepeken látja?

aug. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
13%

Nem vagyok ősanya...sőt...de minek szülsz még egyet ha vele sem vagy el?

Majd babázgatsz egész nap ameddig a nagyobbat az óvónénik nevelik, tanítgatják.

Mikor iskolás lesz vissza fogod sírni hogy bárcsak otthon lehetne annyi időt töltenek bent...

aug. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 A kérdező kommentje:

28

Mondjuk olyan mindegy, hogy 3at altatok vagy 13at, érted, én sosem húztam a szám, mert meggyőződésem, hogy jobb neki ott a társaságban mint otthon állandóan csesztetve, hogy mit miért ne csináljon.

Úgy az anyját is csak idegesen látja, kimerülve, mert a 3 éves meg a 3 hónapos nem ugyanazt igényli, a gyengébbek kedvéért.

És ahogy az első megkapta anyát 27/7ben, a kicsinek vagy többediknek ez sosem fog kijárni, de mivel 3 éves kortól kötelező közösségbe vinni és jobb neki a korosztálylval mint a sarokba állítva fél napon át, sosem húztam a szám, sőt, támogattam.

Köszi

aug. 25. 20:40
 38/60 anonim ***** válasza:
67%

"Akkor minek passzolod le egész napokra? Gondolom hétvégén meg mamánál van hiszen sokkal jobb neki mint otthon ahol anyuci tojik rá és csak az új gyerekkel foglalkozik."


Na ezt nagyon nem talált. Egész nyáron 4 napot töltött a mamánál, mivel anyukám 12 órában dolgozik, ha nem hiszed hívd fel megadom a számát. Reggel 5:50-től elérhető, mert most 17:50-kor kezdett. A másik nagymama meg 73 éves. Ő már nem alkalmas, hogy gyerekre vigyázzon. A gyerek ezt a 4 napot leszámítva velem volt végig. Valami kérdésed van még vagy vagdalózol az agyadban megszületett, kitalált hülyeségekkel?

A gyerekem a saját szájával mondja, hogy zavarja a sok sírás. Mit nem értesz belőle? Az a gáz és ott vannak nagy bajok, ha egy óvodás gyerek inkább van anya szoknyája alatt minthogy játszon a kortársaival. Az iskolából is hazahordod majd ebéd után vagy elvárod, hogy hírtelen szokjon hozzá, hogy akkor bizony délutánig bent kell lenni? A mi ovink középső és nagycsoportban amúgy se engedi haza ebéd után a gyereket. Amikor kiscsoportos volt akkor meg dolgoztam gyerek mellett nem otthon lazúltam.

aug. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 A kérdező kommentje:

Még amúgy arra rohadt kíváncsi lennék,egykével vagy hányadik gyerekkel vagyunk ennyire más lapon...

Neked nincs gyereked, vagy csak 1?

aug. 25. 20:47
 40/60 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nincs gyereke, hanem az a válaszoló, aki minden családi témában szembe megy a normális véleményekkel és csak veszekedni akar. Sajnos nem tiltják ki az oldalról
aug. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!