Támogatjátok,hogy a melegek is összeházasodhassanak és örökbe fogadhassanak gyerekeket Magyarországon?

Figyelt kérdés

okt. 11. 15:46
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
41%

#17

Az állatmenhelyes párhuzam sajnos nem feltétlen szerencsés. Pontosan azért nem, mert minden állatvédő azt szeretné az állattartók fejébe verni, hogy ivartalanítson, ne támogassa a szaporítókat, tehát minden erejükkel azon vannak, hogy minél kevesebb állat kerüljön hozzájuk. Örökbe adásnál pedig természetesen nem számít se a nem, se családi állapot, csak az, hogy jó gazdi lehet-e.

Hiába adok igazat neked abban, hogy a kettő nem zárja ki egymást, úgy érzem nem nagyon foglalkozik senki azzal, hogy miért kerülnek intézetbe gyerekek, hogyan lehetne csökkenteni a számukat, vagy ha már odakerültek, hogyan lehetne minél jobb életük az intézetben? Valahogy mindig az azonos neműek gyermekvállalása van rivaldafényben. Természetesen nem vagyok naiv, tudom, hogy sose lehet elérni, hogy senki ne kerüljön intézetbe, de tegyük fel mégis megtörténne. Tegyük fel, hogy nincs egyetlen egy olyan gyerek sem aki örökbe fogadásra várna. Nos, ugye sok azonos neműnél az a nagy érv, hogy ők csak segíteni szeretnének egy gyereken, jobb sorsot biztosítani nekik, de ilyen esetben mi történne? A homoszexuálisok beletörődnének, hogy nem lehet gyerekük, vagy küzdenének azért, hogy lehessen mesterséges úton? Természetesen gondolatkísérlet, mert ilyen nem lesz sosem, de érdekelne mindenkinek a véleménye.

Amúgy a válaszod utolsó része nagyon tetszik! Pont azért tetszik, mert elgondolkodtat és be merem ismerni ha tévedtem. Bizony nagyon nagy igazságokat fogalmaztál meg! Olyan korú gyerekeknél ahol már ki van fejlődve a személyiség és nem számítanak annyira a szülői minták, teljesen más a helyzet. Beismerem tévedtem, mert ilyen korú gyerekek esetében én is támogatnám, hogy inkább lakjanak együtt egy azonos nemű párral biztonságban, mint egy intézetben. Hiába, ezért jó ha értelmes emberekkel kommunikál az ember, köszönöm, hogy elgondolkodtattál! 😀

okt. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
69%

#20

Mert ha két apád vagy két anyád lett volna, akkor nem erőszakolhatott volna meg? Ne csináljunk már úgy, mintha az azonos neműek párkapcsolatai tökéletesek lennének és náluk ne fordulnának elő ugyanazok a problémák, mint hetero emberek párkapcsolataiban... Ennél hülyébb logika tényleg a világon nincs...

okt. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
46%
Nem.
okt. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
56%

Én ezt próbálnám racionalizálni.


Pl az egészséges, fehér, újszülött csecsemőt valószínűleg sokan akarják, őneki inkább az apa-anya klasszikus verziót keresném.


A mentálisan kicsit problémás, roma származású 5 évest, aki 3 éve kering a rendszerben és eddig se érdekelt senkit, hát őt nem látom be miért akarjuk inkább intézményi keretek között "rohasztani", ahelyett, hogy egyedülálló vagy homoszexuális szülei legyenek.


Utóbbira sajnos több példa is volt az ismeretségi körömben, hogy meleg szülők vállaltak volna problémásabb gyereket, akinek lássuk be ezen kívül szerintem semmi esélye nincs ebben a kiégett fos országban, és akkor se.

Így meg, hogy nem a gyerekek érdekeit nézzük, kár az "apa-anya" szlogent puffogtatni. Ez nem erről szól.

okt. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
45%
Abnormális dolog hogy egy gyereknek 2 anyja vagy 2 apja legyen...
okt. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
33%

#24

Tehát egy alapból problémás gyereket rakjunk egy csonka családba vagy adjuk oda két melegnek, de még véletlenül se normális családba, hisz azoknak nem kell? Nem véletlenül nem kell senkinek, hisz plusz figyelem, plusz törődés, plusz munka. Egyedülállónak nem hinném, hogy jó ötlet lenne ilyen gyereket adni. Melegeknek sem. Akkor már inkább maradjon intézetben. Aki egyedül vagy meleg párként akar örökbefogadni, az szimplán picit többet akar egy kutyánál, de ennyi. Egyik sem normális, mert nem tudnak megadni mindent a gyereknek, amire szüksége lenne. A gyerek nem egy kutya akit etetsz, szeretsz oszt jóvan az úgy... Nem véletlen csak férfi és nő kapcsolatában születhet gyerek, ez a természet törvénye. Csakis ők nevelhetik fel. Olvastam ilyen elborult elméletet, miszerint a homoszexualitás azért létezik, hogy a hátrahagyott egyedeket ők neveljék fel. Nos, én nem vagyok tudós, de ez egy baromság. Ez a meddősségre esetleg igaz, de a homoszexualitásra nem. A tudomány jelen állása szerint ez egy szexuális orientáció, viszont a tudomány folyton változik. Remélem életben leszek még akkor, mikor végre úgy hívják, ahogy kellene hívni: betegség!

okt. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
30%

[link]


1, bár Dávid nem örökbefogadott gyerkőc, de az egyik lgboldogabb, legkiegyensúlyozottabb kiskölyök (már nem is annyira kicsi), akivel valaha találkoztam.

okt. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
56%
Szerencsére én már nem Magyarországon élek és itt nálunk hazasodhatnak, örökbe fogadhatnak, a leszbikus nők élhetnek a mesterséges megtermékenyítéssel, a homoszexualis férfiak pedig beranyat is igénybe vehetnek
okt. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
71%

26-osnak: én meg remélem, hogy ebben az esetben vissza tudsz utazni az időben, hiszen tény, hogy régebben úgy gondolták, hogy ez betegség. De ma már szerencsére nem így látják.

Az állatvilágban is létezik; akkor az állatok is betegek? Esetleg ők is maguk választják a homoszexuális viselkedésformát? (Sokan hiszik úgy, hogy ez választás kérdése.)

Én nem vagyok sem homo-, sem biszexuális, de soha életemben nem volt bajom a homoszexuálisokkal. Szerintem a legtöbben megindokolni sem tudnák, hogy miért viszolyognak tőlük, csak a sztereotípiákat ismételgetik.

okt. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
66%

#29

Igen, ők is betegek. Nem hinném, hogy csak azért, mert valami létezik az állatvilágban, csak azért, mert valamivel együtt születne valaki, normálisság válna az adott dolog. Vagy akkor ha lábak nélkül születik valaki, az is tök oké és nem arról van szó, hogy betegként jött a világra? Hadd ne soroljam végtelenségig.... Egyetlen okot mondjon valaki arra, hogy miért is ne lenne betegség bármi ami eltér a heteroszexuálistól? Feltételezem tisztában van mindenki vele, hogy mi is a szex. Nos, bármi ami nem hetero, az eltér ettől. Az adott ember arra lett kárhoztatva, hogy ne szaporodjon. Vajon miért? Nem azért, mert egy beteg példány, akinek a génjeit nem kéne továbbvinnie az utódoknak? Kíváncsi vagyok, csak kérdezem. Magyarázza meg valaki, hogy miért is lenne normális a saját nemünkhöz vonzódni, vagy a születési nemünkkel ellentétes neműnek hinni magunkat?

Nekem sincs bajom a homoszexuálisokkal. Felőlem mindenki azt szeret, akit akar, úgy éli az életét ahogy akarja, de gyerekeket ne vigyünk bele a témába. Azt meg azért ne gondoljuk már, hogy az elfogadás egyenlő az egyetértéssel. Továbbra is betegségnek gondolom, de mint ahogy más betegséggel együtt élőket, őket se rúgdosnám meg az utcán vagy ugatnék bele, hogy éljék máshogy az életüket. Éljen mindenki ahogy akar, míg nem árt vele senkinek.

okt. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!