Támogatjátok,hogy a melegek is összeházasodhassanak és örökbe fogadhassanak gyerekeket Magyarországon?

Figyelt kérdés

okt. 11. 15:46
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
138 szavazat
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
25%

Támogatom, hogy élhessenek egy olyan kapcsolatban ami jogilag minden szempontból egyenértékű a házassággal, de házasodást nem támogatom! Annak már megvan a definíciója és nem fér bele azonos neműek szerelme. Bocsesz...

Örökbefogadást sem támogatom. Egy gyereknek apára és anyára van szüksége, nem pedig két apára vagy két anyára. Lehet itt jönni szélsőséges példákkal, hogy ,,jaaaaj de a Zegyedülálló szülőőők?? jaaaj de az állami gondozottak? jaaaj de az alkoholista, rossz szülők? jaaaj de a akármi...". Leszarom. Aki szerint nem egy apa és egy anya nevelhet egészséges, normális felnőttet egy gyerekből, az óriásit téved. Értem én, hogy ma már nem divat gondolkodni, inkább helyette megtagadjuk a valóságot és elfogadunk minden elmebajt, de azért van egy határ...

okt. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
49%
Igen, de helyesebb lenne a homoszexuális kifejezés használata, mert a meleg kifejezéstől olyan, mint ha csak két férfiről lenne szó. Pedig ha ebből törvényjavaslat lesz, ott a homoszexuális nőkkel együtt fogják tárgyalni a kérdést, nemi megkülönböztetés nélkül.
okt. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
77%

"Annak már megvan a definíciója és nem fér bele azonos neműek szerelme. Bocsesz..."

Bármikor bővíthető a definíció. Az állami házasság gyakorlatilag egy vagyoni szerződés, semmi köze a szerelemhez. Két teljesen idegen ember is összeházasodhat. Attól hogy két ember hivatalosan egy háztartásba kerül és örökölhetnek egymástól, senki másnak nem lesz rosszabb az élete.

okt. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim válasza:
35%
Nem!
okt. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
36%

#3

Az érdekelne, ha szerinted ennyire súlytalan dolog maga a házasság, akkor miért gondolod, hogy azonosneműek eskütételét is fontos lenne házasságnak nevezni? Hisz te mondtad, hogy számodra csak egy vagyoni szerződés... Na, számomra nem az. Elfogadom, hogy vannak akik érdekből házasodnak, azt is, hogy sokan semmibe veszik a házasságot, de nem mindenki van ezzel így. Házasság férfi és nő között köttetik. Kettejük szövetsége, eskü tétele, nem pedig két azonos neműjé. Kössenek nyugodtan ilyen szövetséget egymással ők is, de ne hívjuk házasságnak! Gondolom az se fájna senkinek ha az eget holnaptól búrának hívnánk, de azért fel lennének háborodva páran, hogy mégis minek? Miért? Pont ennyi értelmét látom a rinyának, amiért nem köthetnek házasságot azonos neműek...

okt. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
63%

"Az érdekelne, ha szerinted ennyire súlytalan dolog maga a házasság, akkor miért gondolod, hogy azonosneműek eskütételét is fontos lenne házasságnak nevezni?"

Minek hozzunk létre két külön nevű intézményt, teljesen egyező jogkörökkel? Számomra az egyenjogúság miatt fontos, hogy bárki házasodhasson. Én a többnejűséget/többférjűséget is támogatom. Ez van, egy szabad országban szeretnék élni, ahol össze tudok házasodni azzal, akivel akarok. Ezzel senki másnak nem ártunk.

"Házasság férfi és nő között köttetik"

Most igen, a kérdés lényege pedig éppen az, hogy ezt megváltoztassuk-e.

"Pont ennyi értelmét látom a rinyának"

Ne is haragudj, de itt pont te rinyálsz egy megnevezés miatt :D

okt. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
67%

Persze, tamogatom, mind a kettot.

Amugy erdekesseg, hogy ahol az azonos nemuek hazassaga megengedett, ott a valasok aranya a homoszexualisok eseten alacsonyabb, sot, a melegek joval kisebb aranyban valnak el, mint a leszbikusok.


Az orokbefogadas pedig alap. egy gyereknek mindenkeppen jobb, ha szereto csaladban no fel, mint ha allami gondozasban

okt. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim válasza:
57%
100%ban! Mindenkinek az a jó!
okt. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
54%

#6

Ne is haragudj, de nem én akarom megváltoztatni a definícióját a házasságnak, sem a jogkörét, szóval érdekes azt mondani, hogy én rinyálok a megnevezés miatt. A házaspárt egy férfi és nő alkotja, férj és feleség, ti pedig ezt szeretnétek átírni. Ti rinyáltok, hogy ti is akarjátok ezt, pedig két férfi vagy két nő hogy lehetne férj és feleség? :D Miért ne férne bele az egyenjogúságba az, hogy két azonos nemű is lehessen együtt, jogilag a házassággal megegyező kapcsolatban, csak hívjuk máshogy? Titeket miért bántana? Miért akartok mindenképp átírni egy meglévő dolgot? Szerintem nem rinya, ha ragaszkodom hozzá, hogy valami ami már régóta létezik, jelentse azt továbbra is, amit eddig.

A poligámia témája érdekes kérdés, azt amúgy támogatnám, hogy ha valakit az tesz boldoggá, éljen több nővel/férfival együtt, de ott se hívnám férjnek és feleségnek az illető párjait, biztos nem nevezném házasságnak. Én is szabad országban szeretnék élni, de nem egy szabados országban, aminek nincs múltja, jelene, jövője, hanem mindig mindent a leghangosabban hisztizők írnak át úgy, ahogy szeretnének. Köszönöm ebből nem kérek!

okt. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
49%

"Elfogadom, hogy vannak akik érdekből házasodnak"


Jaj, nem erről van szó. A házasság lényege, hogy egy család, egy új vagyoni közösség alapul. A szerződés azért fontos, mert a gyerekek miatt a tehermegosztás nem lesz szimmetrikus - pl egy nő nagy kiszolgáltatottságot vállal azzal, hogy csak a gyerekeket neveli évekig.


Szóval én onnan indulnék, hogy a homoszexuálisok vállalhatnak-e gyereket közösen. Ha igen, akkor valamilyen formában kell, hogy köthessenek valamilyen vagyoni társulást.


"Egy gyereknek apára és anyára van szüksége, nem pedig két apára vagy két anyára."


Egyáltalán nincs igazad. Sőt, ha már itt tartunk: szerintem az apa és az anya is kevés. Egy gyereknek egy csomó felnőttre lenne szüksége. Az ember alapjáraton törzsekben élt, ahol mondjuk vagy 3-4 felnőtt jut egy gyerekre. K.rvára nem az a lényeg, hogy egy férfi meg egy nő.

okt. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!