Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beleszólhatok a nevelésbe?

Beleszólhatok a nevelésbe?

Figyelt kérdés

Párom előző kapcsolatából van egy 8 éves lánya. De nincsenek szabályok, minden meg van neki engedve, mindent megkap, mindenért hisztizik,(akkor csinál leckét, ha kedve van, nem húzza le a wc-t maga után, válogat a kajákban, stb.) mindig neki van igaza, stb.

Még csak pár hónapja vagyunk együtt, de én már most nem tudom elviselni. Többször próbáltam ezt vele megbeszélni, de nem bír a gyerekkel, ő a kicsi szeme fénye, plusz azt sem akarja, hogy az apás hétvégéket a kislány megutálja, mert itt szabályok vannak, míg az anyánál nem. Én mit tehetek ebben a helyzetben?


2010. máj. 6. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
A nevelésbe nem. de "az én házam, az én váram"; a nevelést rábíznám apucira, megvillantva, hogy mi lesz így a lányából és milyen gondok fognak kábé 3 év múlva jelentkezni. Ha az én házamban csúnyán beszél velem, vagy nem húzza le a vécét, akkor az apjának rá kell szólnia. Na nehogy már alapvető normákat ne tartsunk be, mert mi van ha, fölhúzza az orrát?? El kell neki magyarázni, hogy mit jelent a törődés, a nevelés... viszont én könnyen magyarázok kívülről. A kedveseddel meg kell ezt beszélnetek -kompromisszum valahogy-, mert erre rámehettek, mivel hogyan neveltek majd együtt, ha nektek is lesz gyermeketek?
2010. máj. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozom.Neked semmi közözd a kislányhoz igy a neveléséhez sem.Apukával beszéld meg a problémáidat hátha ő majd ilyen téren is foglalkozni fog a lányával, de konkrétan a nevelést bizd rá.

Amúgy meg ha nem is változik semmi, kéthetente egy hétvégét kibirsz.

2010. máj. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Finoman megmondanám neki,hogy nem akarom őt megbántani,de a gyereknek akkor teszünk jót,ha neveljük,okosan terelgetjük és nem akkor,ha majomszeretettel mindent megengedünk neki,jól tudjuk ez lenne az egyszerűbb.Magyarázd el neki,hogy egy hisztis ember lesz belőle,akit nem biztos,hogy szeretni fognak embertársai.
2010. máj. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy az apuka egy hétvége alatt olyan nagyon részt vesz a gyerek nevelésében,hogy az a gyerek viselkedésén változtasson.

Amúgy meg nem a kérdezőnek kéne kioktatnia az apukát hogy hogy nevelje a saját gyerekét, semmi köze hozzá, de finom utalhat rá hogy mit kéne helyrehozni viszont tanácsokkal ne lássa el.

2010. máj. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ugyanígy voltam, de én sem jutottam semmire. Kéthetente egy lakásban töltöttük ugyan a hétvégét, de "külön", mert engem a kislány nem kedvelt (akkor hat éves volt). Nem mérgelőpdtem, nem puffogtam, de elvoltam magamban, mellettük. Ugyanez volt a helyzet. Most már, hogy a kislány nagyobb, ő szokott jönni hozzám, de nem erőltetek semmit. Apuka is rájött, hogy nem jó irányba halad a személyisége, de azt is tudja (tudjuk) , hogy kéthetente hétvégén nem lehet csodát tenni a nevelésében. Tisztességesen viselkedjen nálunk és ennyi. Sajnos nincs jobb ötletem. Az alapvető tiszteletet el lehet és kell várni, de szerintem többre ne nagyon számíts. Vagy megszoksz vagy megszöksz. De ha valakinek van jobb ötlete, én is szívesen veszem.
2010. máj. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
12,16 vagyok. Még annyi, hogy a wc-t biztos nem húznám le utána (hiszen 8 éves nagylány!), hanem kedvesen, de határozottan szólnék az apukájának, hogy szívem, légy szíves, húzd le a wc-t, mert xy nem húzta le. A kaját meg vagy megeszi vagy nem, de nem főznék neki mást. Ha mondjuk elmennek mekibe vagy valahova (mert otthon nem evett ebédet), oké, de én nem mennék, mert nem támogatnám abban, hogy ezt lássa, hogy ez a helyes út. Minek megenni a főzeléket, ha utána úgyis elvisz apu mekibe.
2010. máj. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
azt azért nem mondanám hogy semmi közöd hozzá mint írják itt egy páran,hisz együtt vagy az apukával és így amikor a gyerek nálatok van,igy vagytok egy család.nem nevelned kell,de amikor pl nem húzza le mag után wc-t visszahívod és lehúzatod vele,majd megdicséred,hogy látod ezt így kell.Mond meg a párodnak hogy azzal csinál nagy bajt ha így viselkedik vele,mert így a kislány hamar megtanulja hogyan kell apát manipulálni.Tessék az otthon érvényes szabályokat nálatok is betartani,ennek a ex is örül szerintem.én sokszor küldtem át a gyerekem azzal a volt páromhoz hogy nevelje meg már egy kicsit mert ránk nem hallgat.és ha kislánynak nem tetszik,majd megszokja.ha szereti apukáját akkor nem lesz gond.
2010. máj. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!