Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Beleszólhatok abba hogy...

Beleszólhatok abba hogy 10éves gyerekem mire költse a zsebpénzét?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk szüli-névnapra kap egy 5000-10000-t megmondhatom neki szerintetek,hogy ebből valamennyit meghatározott dologra költsön ( szandál,stb)és a maradékból vehet amit szeretne?
2009. júl. 24. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ez nálunk is nagy kérdés... De én nem költetném a gyerek pénzét olyan dolgokra, amit nekem kéne megvennem.

Nálunk is probléma ez, de én inkább úgy szabtam meg neki (20 000 forint), hogy ebből 10 000 tegyen el a két hetes nyaralásra, mert akkor minden mondata úgy kezdődik, hogy anya veszünk.... én meg nem veszek...:D

A maradéknak egy részét könyvre kellett költeni, és például meg volt szabva, hogy naponta 10 csúszást fizetek én a strandon, ő pedig ha többet szeretne, akkor fizeti magának.

Amúgy egyszer még fagyizni is meghívott minket! :)


Kicsit zagyva lettem, de a lényeg benne van! :)

2009. júl. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Beleszólhatsz, de én nem teszem. Én hagyom, hogy a gyerekem saját maga ossza be a zsebpénzét, így nem lesz gond felnőtt korában sem a pénz beosztásával. Ha hülyeségekre szórja el a pénzt, akkor így járt. Volt már ilyen, de hála istennek most már okosan bánik a pénzzel. Olyan dolgokra semmiképpen nem kötelezném, hogy szandált vegyen belőle, mert azt nekem kell megvennem, arra az én dolgom előteremteni a pénzt.
2009. júl. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
10-20 ezrek egy 10 évesnek? nem sok egy kicsit?16 -18 évesen mennyit adtok majd, 40 ezret?
2009. júl. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ezt ő a nagyszüleitől kapja ajándékba.És max 10 000 volt eddig.
2009. júl. 24. 14:18
 5/10 anonim ***** válasza:
59%

Hát ez rengeteg pénz.... én 12 évesen 50-200 forintot kapok vagyis a maradékot amit a boltból hazahozok, nálam ennyi a pénz! Inkább ti vegyetek neki valamit szerintem, abból a 5-10 ezer ft-ból! Meg is kérdezhetitek mit szeretne, de szerintem ez nagyon sok.

12/F

2009. júl. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én 13 éves lány vagyok!

Soha-soha nem szóltak bele anyukámék mit veszek a pénzemen és megis látszik néha-néha elköltöttem hülyeségre aztán tanultam belöle ma már ugy osztom be a pénzem,hogy csak na :) 15 ezer forintot vittem el Párizsba azt elis költöttem,de otthon kiszámoltam mennyit költhetek és tessék még van pénzem miért?Mert megtanultam beosztani.Nem veszek meg mindent mikor a barátnőimmel elmegyek vásárolni és megláttok valamit nem veszem meg csak ha szükségem van rá.Szoktam olyat csinálni,hogy van egy kasszám alul van az a pénz amiből NEM vehetek ki felül az amit akármior elvehetem (pl.: kapok 1000 forintot alulra teszek 500-at felülre is) aztán így megy tovább így összejön annyi pénz,hogy marad van és vészhelyzet esetén előveszem felül van az mit elvehetek mondjuk meghívni anyuékat fagyira tegnap mondjuk pizzázni hívtam el őket az alsó pénzemből :)

Szóval nekem így tökéletes van is meg nics is mind ez azért,mert néha fejre estem a pénzel aztán megtanultam.

Volt olyan,hogy kaptam egy százast másnap elköltöttem sírtam 1 hétig anyunak nem adott azt mondta így jártál picikém máskor okosabb leszel 1 hónap múlva kaptam kétszázat az kemény két napig nállam volt után azt is elköltöttem egy hülyeségre megint sírtam később pedig mior már több pénzt kaptam 1000 ft-ot akkor meg már okosan csináltam,de anyuék is okosak voltak,hogy nem adtak első sírásomnál röktön meg kicsi pénzeket adtak aztán mikor a kicsi pénzből összejött sok (1000ft) akkor meg büszke voltam s rájöttem a sprolás titkaira azóta tényleg nagyon jó, hogy tudok takarékoskodni.Szóval szerintem ne szólj bele mit vegyen rajata ,de azért legyél ott vele mikor elkölti nehogy egy kisautot vegyen 6ezerért vagy ilyesmi :) remélem segítettem és nem túl hosszú a szöveg.

13/L

2009. júl. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%

10 éves gyereknek nem kell pénz. Majd ha nagyobb lesz adjon neki, de ne sokat és ne rendszeresen! Ne tudja előre, hogy egy hét múlva fog kapni X forintot!

A pénzt pedig azért szeretjük, mert nincs szaga, bármire költhetjük, tehát beleszólni, hogy mire költse olyan, mintha sz*rba dobnánk a légfrissítőt majd visszaraknánk a helyére.

2009. aug. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
17/L vagyok szüleim mindig adtak zsebpénzt h megtanuljam beosztani, mindig azt mondták h arra költöm amire akarom mert az én pénzem de jól gondoljam meg kell e mert nem lehet visszavinni, zsebpénzt pedig havonta egyszer kapok. Ez nagyon jól bevált jól kezelem a pénzt tudom mi a fontos és mi nem.
2009. aug. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
szerintem néha belekell szólnod néha nem. 14 éves vagyok anya hvonta ad zsebpénzt, meg ha megyek haverokkal pár száz forintot minden nap ad. Ez szerintem igy vanrendben, pl egyik ismerősömnek ugyvan hogy az anyja ad nekicsomó pénzt azt vegyencipőt most olyat vettmi nemistetszik neki mg már van egytáska is amit elakar adni. sose hordta őket. Én meg hogykeveset kapok(mert hál nemvagyunk tul anyagiasak sem:) ) betudom osztani de ha megkapom azsebpénzt sokszo elköltöm hülyeségekre pl meki meg ilyenek hogy mozi ésakkor nagyo nbánom este, hogy elköltöttem. ugyhogy ha haverokkal emgy városba szórakozni napközbe vgy lógni és kér zsét, csak annyit adj amennyi szükséges neki, nem kell tul sok. Énishogy kevesebbet kapok, betudom osztani már ha sapkát akarok venni spórokol rá ha nagyondrága vagy ha ne makarja megvenni anya. Deha sokat adna anya ugyis elkölteném és értelmetlen dolgokat vennék, és nemtudnám kezelni a kest. Igy nagyjából metanultam é s szte mnagykoromra teljesen megfogom. 14Fiu
2009. aug. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
13 éves vagyok. Anyum egy időben megpróbált beleszólni, hogy mit mire költsek. Aztán egyszer már felidegesítette, és volt 10.000 ft-om, és odaadtam neki, mivel állandóan azzal nyaggatott,. hogy ruhát vegyek meg a nyaralásba adjak pénzt. Szerintem a ruhákat nagyából a szülőnek kell finanszírozni, persze ha valami nagyon megtetszik, akkor megveszem magamnak, nem akarom mindennel lenyúlni őket. Apum aztán rászólt anyumra, mondván, hogy ha más hibájából nemis, legalább a sajátjából tanuljon...Most örvendek, mivel a spórolt pénzemből meg tudtam venni a Hajnalhasadást, és maradt még pénzem anyum szülinapjára és karácsonyra is, mivel a szüleimnek én is szoktam venni ajándékot karácsonyra :)
2010. júl. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!