Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beleszólhatok a húgom pénzügye...

Beleszólhatok a húgom pénzügyeibe?

Figyelt kérdés

21 éves, a barátjával él, dolgozik. Tudom, ezzel gyakorlatilag meg is válaszoltam a saját kérdésemet, de! Néhány hónapig nem volt munkája, és folyton tőlem kért, mert nem akart mindig kivenni a közösből úgy, hogy ő nem tesz bele semmit. Adok neki szívesen, csak hát szeretném is visszakapni, augusztus óta közel 150 ezer forintnál tartunk. Én meg pont olyan vagyok, hogy minden kiadást háromszor átgondolok, éppen ezért zavar, hogy pl szilveszterre is vett egy (számomra) drága ruhát, pedig, hozzáteszem, néhány nappal korábban mondtam neki, hogy van egy kuponom, amivel olcsóbban tud ott vásárolni, mondta oké, aztán mégsem kérte el. Közben pedig hónapok óta egy fillért nem ad nekem, pedig nem kéne, hogy visszaadja egyben mind a 150et, de ilyen kis jelzés értékű dolgokat tehetne, pl ha a kuponnal vásárol, és megspórol egy ezrest, azt odaadhatta volna.

Vagy felnőtt nő, ne szóljak bele, és én voltam a hülye, hogy adtam?


2010. dec. 31. 11:03
 1/5 Tinker Bell ***** válasza:
100%

Persze, hogy beleszólhatsz, hiszen a te pénzedről van szó,méghozzá nem is kevésről!

Ha még csak nem is említi, hogy visszaadja, akkor lehet hogy azt hiszi, hogy nem kölcsön adtad azt a pénzt, hanem örökbe. Ülj le vele ezt megbeszélni és hangsúlyozd ki, hogy nem egyösszegben szeretnéd visszakapni a pénzt, de jó volna ha visszaadná, mert te is pénzből élsz!

2010. dec. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A HÚGOD pénzügyeibe nem szólhatsz bele, deamit kölcsön adtál neki, az nemaz Ö ügye, hanem a tied.

Elöször is mondd meg neki, hogy szükséged lesz erre a pénzre, ezért szépen részletekben fizesse vissza - és adj egy határidöt is.

Az az ö dolga, hogy ezt miként szervezi, de a te pénzedet vissza kell hogy adja.

Amig nincs teljesen visszafizetve, addig semmmiképpen sem adj neki többet.

2010. dec. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is ha dolgozik meg külön él, akkor az általa megkeresett pénz elköltésének hogyanjába nem szólhatsz bele. Bár én azt sem értem miért kér kölcsön, ha van pénzük...együtt vannak, de ennyire külön kasszán? Ez nekem kicsit fura, de ha nekik így a jó. Ha te nem tudtál volna mondjuk adni, akkor a párja hagyja éhenhalni? Hisz a párja pénzéből vett dolgok, nem a hugodé. Na, de mindegy, nem is az a kérdés...

Szóval amit te adtál neki, abba szerintem beleszólhatsz. Főleg ha már ennyiről van szó, és úgy érzed értelmetlenül szórja. Már pedig amit írtál az az.

A helyedben én is leülnék vele megbeszélni, hogy részletekben is jó, de szeretnéd viszont látni a pénzedet. Kérdezz rá hogy érzi mikorra tudja visszafizetni. A visszafizetési határidőt így megbeszélve együtt szabjátok meg, de a te irányításoddal. Ja, és közöld vele, hogy amíg nem kapod vissza a pénzed, sajnos nem tudsz neki több kölcsönpénzt biztosítani.

2010. dec. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Detto mint az én húgom. Halál nagy lábon tud élni, meg úriasan, még akár más pénzéből is. Most épp kopp van neki, de én már nem adok kölcsön. Igaz nem is kér. Még azt sem adta meg, amit nyáron adtam neki... nem kis pénzt.

Azt meg persze kiröhögi, hogy én nem a legdrágább boltokba megyek ruhát venni és még akár a turkálót sem vetem meg, meg megtervezem a heti kaját és szépen listával megyek vásárolni és bizony megnézem, hogy milyen útvonalon utazzak (Londonban élek, itt számít a zónák és különböző árak miatt). Erre ő csak legyint, hogy baromság. Aztán mégis nekem van több pénzem és nekem nincs felkopva az állam, de ha próbálok beszélni vele, csak üvölt.

Sok szerencsét neked is kedves kérdező. Remélem a te húgod legalább észhez tér majd egyszer.

2010. dec. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Abszolút közös kasszán vannak, kaját, mindent együtt vesznek, csak a tesóm a hülyeségeiről inkább nem akar beszámolni a barátjának. Például mindig határidő után 1-2 nappal fizette be a telefonszámláját, és nem akkor szólt, mikor még menthető lett volna a dolog, hanem mikor már felgyülemlett két vagy három tartozása, meg a plusz díj, amit kiszámláztak neki, illetve 8000, amennyiért egy hónap után visszakapcsolták a telefont - ez így valami 40 ezer volt, amit inkább nem mondott el a barátjának. Meg még egyre emlékszem, ami miatt dühös is voltam, két bérlete volt, amit ő vett, még pár napig érvényes volt, közben pedig kapott munkát, és ott is kapott bérletet - és valahogy mindkettőt elhagyta, és persze épp akkor büntette meg az ellenőr. Na ezt is én fizettem.

Tudja, hogy vissza kell fizetnie, csak az zavar, hogy olyan dolgokra költi a pénzét, amik nélkül simán meglenne, közben pedig tartozik.

2010. dec. 31. 12:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!