Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beleszólhatok a nővérem...

Beleszólhatok a nővérem életébe? Hogyan?

Figyelt kérdés
23 évi kimondottan jó házasság után a nővérem nagyon furcsán kezdett el viselkedni. Eleinte önértékelési zavarai voltak, nem tudott lefogyni, nem tudott munkát találni, lassan mindenkit gyűlölt maga körül. Mindenkit hibáztatott az általa rossznak mondott sorsáért. Közben jómódban éltek, a férje magas szinvolnalú életet biztositott az egész családjának, szerette is őt, bár nem sok ideje volt rá a munkája miatt. Kivülről mintaházasság volt az övék, a gyerekeik sem halották sosem vitatkozni a szüleiket. csak nővérem nagyon unta magát. Miután kitakarította a szép, emeletes házukat, nem tudott magával mit kezdeni. Néhány éve magánvállalkozásba ugrott bele, ami szinte pár hónap alatt csúfosan megbukott. Már akkor megjelent az életében egy magát jósnőnek mondó személy. Annak a szavától tette függövé a cselekedeteit, szinte teljesen behódolt neki. Hiába próbáltuk meggyőzni, hogy ne higgyen ennyire neki, mindenkire megharagudott aki szólni mert. Ez a jósnő azt is tanácsolta neki, hogy keressen magának szeretőket, és már sajnos ezt is megvalósította. A férjére meg azt mondta, hogy az az oka, hogy ő olyan "szerencsétlen". Mielőbb váljon el tőle, addig nem lesz saját élete. Hát, meg is tette. Pedig a férje szereti őt, teljessen kikészült a nővérem viselkedésétől. Van két nagylányuk, azon is értetlenül állnak az események előtt. A nővérem senkire nem hallgat, éli az "új" életét, lassan tönkretesz mindent maga körül, de várja a nagy "szerencsét és szerelmet" amit a jósnő bejósolt neki. Még arra is készül, hogy majd 55 évesen ujra szülni fog, mert a jósnő ezt is mondta. A legujabb gond pedig, hogy szert tett egy nagyon kicsapongó barátnőre is, aki pl. hetente ujabb és ujabb férfiakkal csalja a férjét, és most ő lett az új példaképe. Mert, "bezzeg, az tud élni!" A férjének nincs lelki támasza, meglepő módon, hozzám a sógornőjéhez fordult segítségért. Hogyan segítsek? Én is látom, hogy mekkora a baj, de hogyan segítsek, hogy ne veszítsem el a testvérem?
2009. szept. 13. 10:43
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Kérem, aki tud hasznos tanácsot adni, az írjon. Megmutatnám a férjenk is a válaszokat, hátha abból valami segítséget kapunk.
2009. szept. 13. 10:46
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Ezt nem rosszból mondom, de a nővéred férje jól járt, ha elváltak, mert ki tudna olyan nővel élni, akinek az egész életét egy "jósnő" irányítja. Szerintem semmit sem tudsz tenni, mert aki ennyi éves korában nem veszi észre, hogy az orránál fogva vezetik és képest feláldoznia a jó családi életét, a gyerekeit, férjét ezért, az bocs, de nem komplett és az a legjobb, ha magára marad. Talán akkor fog rájönni később, hogy miért is mart el maga mellől mindenkit. Hagyni kell...csak magadra haragítod, ha szólsz. Úgy látszik, hogy fiatalon nem élte ki magát és most idősebben akarja. A férje meg remélhetőleg kiszeret belőle idővel és talál normális nőt.
2009. szept. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Csak papíron váltak el, még mindig egy házban élnek, sőt a férj tartja el továbbra is.
2009. szept. 13. 10:53
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
hát sztem a férj költözzön el a gyerekekkel és akkor a nővéred nézhet, hogy hogyan fog megélni. Akkor talán észbe kap majd egy picit. Na nehogy már!!!! Nem normális a pasi sem (ne haragudj). A nővéred semmibe nézi, felrúgta a házasságukat, össze vissza ke.fél de a pénze jó???? Ha hagyja magát kihasználni a sógorod akkor meg is érdemli. Ez számomra olyan mintha a drogosnak pénzt adnék.
2009. szept. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a jósnő meg anyagilag jár jól a dologgal. Talán vele kellene beszélnetek, hogy jó lesz, ha felhagy a "jóindulatú" tanácsaival!


Nővéred -a leírásod alapján- labilis, gyenge akaratú, könnyen befolyásolható ember, aki valószínűleg mindig támaszkodott valakire. Most anyagilag a volt férje, életvezetését tekintve meg a jósnőre és a barátnőre...


Talán a kárára szolgáló "támaszok" eltávolítása, megszüntetése zökkentené helyre. Amit biztos meg tudtok tenni, az az anyagi forrás beszüntetése (volt férje ne adjon többé pénz, de ezt szigorúan be is kell tartania). Aztán mindebből könnyen elképzelhető, hogy következni fog a másik kettő elmaradása is, mert pénz nélkül nehéz szórakozni, meg javasasszonyt fizetni!

2009. szept. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Az biztos, hogy férj azzal nem segít, hogy eltartja és hagyja a házban lakni.

Vonja meg a támogatását, fenyegesse meg, hogy vagyonmegosztást kér, gyerekelhelyezési pert indít, megtiltja a gyerekeknek a láthatást magyarul kirakja egyedül az utcára.

2009. szept. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

Igazat adok azoknak a válaszolóknak, akik azt tanácsolták, hogy hagyják magára a nővéred. Egy labilis idegállapotban lévő embert nagyon "hasznos" tanácsokkal láthat el sarlatán csaló.Nem írtad, hogy a lányok mennyi idősek. Házasok, vannak gyerekeik? Összebeszélnék a család helyében, hogy holnaptól nincs anyagi támogatás, nem nyitjuk rá még az ajtót sem. Persze erről a családi döntésről tájékoztatnám őt is. Válasszon, vagy normálisan fog élni, vagy teljesen lemondanak róla. Egyébként miből él, ha nem dolgozik, becsődölt a vállalkozása? Én a sógorod helyében kitiltanám a "barátnőt" a házból, találkozzanak máshol. (Ha a sógorod anyagilag támogatja, akkor ehhez sztem joga van.) Ha lenne unokája, azt/azokat is eltiltanám ideiglenes tőle. Ha a férje szereti még, akkor nagyon kegyetlen megoldást kell választania, hogy észhez lehessen téríteni a nővéred.

Egyébként most is beigazolódik az a mondás, hogy a pénz nem boldogít.

2009. szept. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az idősebbik lány húszon felüli, ő már elköltözött otthonról, egyetemista Budapesten, a kisebbik viszont csak 15 éves és nagyon nehéz neki, nemrég bevallotta, szívesebben átköltözne hozzánk.
2009. szept. 13. 12:20
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Hát, ez tényleg nagyon kemény dió!

A lányok hogy viselik az anyjuk viselkedését?

Egyébként én is azt javaslom, amit előttem írtak páran, hogy a férj -akármennyire is szereti és fáj neki- hagyja szépen egyedül a nővéredet a házban. Elvégre elváltak... Szerintem ez hatásos lehet! És ha újra helyreáll a testvéred esze, akkor minden folytatódhat úgy, mint régen. De amíg a férj ennyire eltűr neki mindent, sőt még el is tartja a VOLT feleségét, addig a nővéred el sem fog gondolkodni azon, hogy mekkora hibát követ el!

2009. szept. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

csunya dolog, én no vagyok, de ha en lennek a ferfi, megkeresnem a josnot, es "kedvesen" felhivnam a figyelmet arra, hogy nem tetszik amit csinal, es ha nekem nem tetszik, az ukran maffias barataimnak sem tetszik.. es a felesegem elott hagynek par "bizonyitekot".

gerinctelen modszer, de sajnos az ilyen emberek ellen keves modszer van


a ferjnek: nyugi, ha az exed kitombolta magat, vissza fog terni. kerdes, hogy te akarod e. megszokasbol egyuttlenni kenyelmes meg minden, de ezt legkozelebb is eljatszhatja.


valami kell, amibol rajon, hogy kinek szamit igazan.


ilyen allapotban (bocsanat a hugtol) de lehet a gyerekeknek is jobb, ha inkabb haromra redukalodik a csalad (apa+ket gyerek)


ha magahoz ter, es szereted "ferj", akkor csak azutan engedd vissza,hogy beleegyezik profi segitsegbe (pszihologus) mert szuksege van ra. meg egy hobbira is, vagy valamire,amiben kiteljesedhet.

2009. szept. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!