Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » KI az aki úgy érzi, hogy...

KI az aki úgy érzi, hogy anyósa beleszól a gyermek nevelésbe? Hogyan kezelitek ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Első gyermekünk 11 hetes. Anyósom és anyukám sokat segítenek, viszont anyósom mint ha már átesett volna a ló túloldalára. Nem akarom megbántani, mert látszik rajta hogy segíteni akar, de néha már azt az érzést kelti bennem hogy alkalmatlan vagyok a saját gyerekem ellátásában. Egy példa: Tegnap el kellett intéznem valamit (férjem messze dolgozik, így ő nem volt itthon) egy órahosszára bíztam rá a gyereket anyósomra. Persze mielőtt elmentem megetettem, tisztába tettem stb. Mondtam anyósomnak, hogy nem kell ilyesmit csinálni vele, elvileg aludni fog mire haza érek.(szegénykém hasfájós, és nyűgös) Igazából gond nem is volt, ahogy hazaértem anyósom büszkén újságolta, hogy ő megetette, tisztába is tette. Persze szegénykém továbbra is nyűgös volt, és egy órán keresztül csak folyt ki belőle a fölösleges kaja.

Beszéltem már ez ügyben férjemmel, aki rávilágított anyósomnál, a válasza az volt, hogy ő csak a véleményét szokta elmondani. Rendben van, meg is hallgatom.

Szerintetek?


2009. nov. 3. 09:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!Sokunknak probléma ez,biztos lehetsz benne!Nehéz kezelni az ilyen helyzeteket,hiszen senkinek sem célja megbántani a másikat,ugyanakkor valahogyan a tudtára kell adni az illetőnek,ha valamit nem jól csinál.

Édesanyaként a gyermeked a legfontosabb és ha valami nincs rendben körülötte,hát cselekedni kell!

Már most keményebbnek kell lenned,mert később más probléma is akadhat.

Az első kérdésre válaszolva,én is így érzem.Az én párom anyukája is túlságosan segítőkész,és az esetek 99%-ban balul sül el a segíteni akarása.Mostanában sikerült kicsit tudatosítani benne,hogy nem kell mindig mindenben okosabbnak,ügyesebbnek lennie,maradjon ő a nagymama és ennyi.Sokszor kértem,hogy ezt vagy azt ne tegye,ő annál inkább megtette (például a hozzátáplálással kapcsolatban)

Nagyon dühös voltam rá,hát erélyesen szóltam,többször és végre volt hatása.Sajnáltam,hogy durvának kellett lennem...de ezt láttam a legjobbnak akkor.Ezentúl is így fogok viselkedni,ha más módon nincs eredménye!

Legyél határozott,mert ez a te kis családod,ahol te vagy az édesanya és nem más!

2009. nov. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem anyósom nem szokott konkrétan belszsólni, csak mindig mondja az okosságokat, és látom a szemén, hogy helyteleníti néha, amit csinálok. Akkor is ha épp azt mondja közben, hogy aha, aha értem. Legutóbb viszont valamiben elmondta (sőt két dolgoban, hogy hogy kéne), és azt mondta, hogy nincs igazam. Én meg közöltem vele, hogy de jó, hogy mindenki jobban tudja, hogy mit is kéne a gyerekkel csinálnom, holott én vagyok vele a nap 24 órájában, és nem más. Ui. ő az ország másik végében van, ami persze nem az ő hibája, a férjem meg napi 10 órát dolgozik. Kicsit kiakadtam, 10 és fél hós a babám, hadd tudjam már én jobban, hogy mi a jó neki, mintsem ő, aki kéthavonta egyszer ha látja. szerintem megsértődött, bár nem mutatta, de talán a jövőben a drasztikus beleszólást megtartja magának. Nem vagyok amúgy egy udvariatlan valaki, és jó is vele a viszonyom.
2009. nov. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan a fent leírtak miatt nem bízom soha, de soha anyósomra a gyerekemet. Mintha kényszeres lenne nála már, hogy homlokegyenest za ellenkezőjét csinálja, mint amit mondok/kérek. Valószínűleg Ő is azért tesz így, mert, ha nem is tudatosan, de mintha be akarná bizonyítani, hogy Ő sokkal inkább képes ellátni egy gyereket, mint Én, mivel Ő ugye már felnevelt kettőt (férjemet és az öccsét). Na egy-két ilyen eset után úgy döntöttem, hogy sokára fog eljönni újra az az idő, amikor egy pillanatra is rábízom a gyerekem. Országos sértődés persze, de leszarom. Úgy látom ez a gond leginkább a fiús anyukákkal van, mármint anyósokkal, érdekes módon, a saját anyámmal nincs ilyen probléma. Fél napokra rá szoktam bízni a kislányom, és Ő szinte mozdulatra pontosan azt csinálja, amit kérek Tőle. Ő képesnek tart arra, hogy Én is felneveljek egy gyereket, és tudjam, hogy mikor mit kell csinálni vele, már ami az ellátását illeti. Soha még csak kísérletet sem tett arra, hogy beleszóljon a dolgainkba. Csak tudnám, miért van ez.
2009. nov. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én anyósom is igen "aktív nagymama"! Bármit mondunk neki, azt semmibe veszi és megy a saját feje után. Mi igyekszünk megértetni vele dolgokat, de nem megy, ezért nálunk az sem megy, hogy rábízzuk a babát, még úgy sem, hogy a szomszéd szobában vagyunk. Hát biztosan nem könnyű neked sem. Próbáld meg elmondani neki, hogy neked ezek és ezek az elképzeléseid vannak és szeretnéd, ha ő is ezek szerint cselekedne. Ha nem megy, akkor keress más megoldást. Sajnos az unokamegvonás nem jó módszer, mert a következő találkozáskor csak rosszabb lesz, mint eddig. Szóval sok türelmet kívánok és tartsd szem előtt, hogy te vagy a gyerek anyja, a te felelősséged, hogy boldog baba legyen még akkor is, ha nem jól csinálsz valamit.
2009. nov. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ismerős helyzet. Mivel együttlakom kedves anyósommal, amíg tudom eltűröm a hülyeségeit, de amikor már úgy érzem hogy ez már a gyerek egészségének rovására megy, igenis szólok neki szépen. Nekem is mindig azt mondjta hogy nem szól bele semmibe. Ja persze, de amikor vmiről véleménye van hogy mit hogyan kellene csinálnom, addig mondja el, akár naponta többször is heteken át, amig úgy nem csinálom ahogy ő mondja, mert már unom hallgatni. Már mondtam a páromnak, mondta hogy segíteni akar. Igen, köszi, de én nem kértem. Majd ha kérem, akkor segítsen. Addig is hagyjon békén. A pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve, na ez nálam nagyon is igaz.
2009. nov. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%

Szia


Jó érthetetlen egy anyósod lehet.... :(

Nem irigyellek...


Még jó,hogy elmondtad neki,hogy nem kell megetetni,meg átpelusozni.....

Biztos ideges lettem volna,ha ezt így előadná nekem valaki,hogy ő milyen ügyes volt,és miket csinált a babámmal feleslegesen,amikre pont megkértem,hogy ne tegye.... Szegénykémnek biztos jól túlterhelte a kis gyomrát...


Lehet,hogy sírt a kicsi,és azt gondolta,hogy azért,mert éhes? Vagy miért etette meg? Mit mondott? Én biztos kérdőre vontam volna,hogy miért csinálta?

2009. nov. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Először is nagyon köszönöm a válaszokat!

Jó látnom, hogy ezzel a problémával bizony nem vagyok egyedül. Illetve nem "jó", mert hát mennyivel jobb lenne másképp...!

Minden egyes válaszban van valami egy az egyben nálunk is aktualitás. pl: anyósom szokta is mondani az "én már két gyereket fölneveltem" című szöveget. Férjemnél talán még hatásos is, de engem nem tud megvezetni ezzel a szöveggel.


Utolsó válaszolónak: nem kellett megkérdeznem, hogy miért etette meg, mert magától mondta, hogy szerinte éhes volt és megetette.


minden egyes hasonló alkalom után elmondom neki, hogy szerintem meg...mert így szokott viselkedni akkor ha....-tehát tényekkel igyekszem alátámasztani.

Egyébként a férjem(a saját fia) is komolyan elgondolkodott már, hogy mennyire szabad rábízni a gyereket. Eltiltani semmiképp nem fogjuk, mert amúgy szemmel láthatóan imádja, csak hát kiütközik a fél évszázadnyi nevelésbeli különbség.

2009. nov. 3. 12:37
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk még pocakban van az unoka, de anyós már most meg akarja mondani mi hogy legyen. múltkor épp a névválasztásban akart okosabb lenni. még jó ,hogy ebben nem ő dönt és ezt a fia is elfogadja. szerencsére nem egy városban lakunk,és így nem tud jönni gyakran. én nem tudnék az anyósommal együtt lakni, nem irigyelem azt akinek minden nap el kell viselnie az anyóst, sőt még alkalmazkodni is kell hozzá.


A legjobb ha rájuk hagyjuk amit mondanak, persze ez nem jelenti azt hogy úgy is lesz, én elengedem a fülem mellett, ha meg már nagyon nem bírom akkor finoman de megpróbálom neki megmondani a véleményemet.

2009. nov. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!