Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezelitek ha a babátok...

Hogyan kezelitek ha a babátok elkezd "vadulni"?

Figyelt kérdés
17 hónapos a kisfiam és már kezd ütögetni,egyszer megis harapott persze tudom hogy még nehezen kontrollálja magát,új neki ez a sok érzés de ha meg rászólok(elmagyarázom neki) akkor megsértődik és nem érti mi a baj...másnál is van/volt ilyen??
2011. szept. 12. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Határozottan (és következetesen) fogd meg a kezét, és mondd neki, hogy nem szabad!
2011. szept. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mikor csapkodott a kisfiam akkor en megfogtam a kis kezet es megmutattam, hogy kell csapkodas helyett simogatni. Csak ennyit mondtam: "nem utunk hanem simogatunk" es szepen finoman fogatm a kezet es kozben simogattam azt a teruletet ahova odacsapott. Egy kis ido mulva megtanulta, hogy a szeretetet simogatassal mutatja ki. Azota nincs gond. Az elejen neha meg elfelejtette es vadulni kezdett de olyankor csak szotlam, hogy: "simogatunk" es mar at is valtott simogato uzemmodba. :) Ugyan ez a harapasnal is: "nem harapunk hanem puszit adunk" egy kis ido es puszit fog adni. Nem kell agyon magyarazni, hogy mennyire faj, hogy mennyire szornyu stb. Egyszeruen es tomoren: "nem harapunk hanem puszit adunk" es szepen megmutatod az o arcocskajan, hogy kell puszit adni.
2011. szept. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Pont azt csináltam amit írtatok,mondtam h nem szabad és inkább simi-simi...de még nem értette meg,egyébként még cdak pár napja csinálja,remélem hamar leszokik róla...

2011. szept. 12. 17:40
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem is fiam van. Ők azért egy kicsit durvábban is játszhatnak. Nálunk játszásdiból csinálja legalábbis.
2011. szept. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!