Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segíts légyszi,2,5 éves...

Segíts légyszi,2,5 éves fiammal nem bírok már, mit tegyek? Mindennap egy rémálom, kiborultam.

Figyelt kérdés

Szóval több mint 3 hónapja eszméletlen hisztis,egész napunk üvöltésből áll.Nem beszél és sokmindent úgy csinál mintha nem értene.Van egy féléves kistesója de őt nem bántja, illetve nagyon nyugis baba,szóval szinte alig foglalkozom vele,egész napom a nagyobbé,megállás nélkül szórakoztatnom kell, mert kitör a hiszti ha nem teszem.

Mivel nem beszél csak olyan 20-30 szót ezek is állatok,tárgyak stb.nevei, ezért nem bírok vele beszélni se.3 hónapja minden egyes bevásárlásnál végigüvölti az egészet,dehát vásárolnom MUSZÁJ!! Mindennap sírok mostmár emiatt,egyszerüen nem értem,mit rontottam el.

Az apja is egyre több külön programot csinál (elmegy edzeni,futni plusz munkát vállal stb.) hogy ne kelljen hallgatnia az állandó üvöltést.És én megértem, de nem tudom MI a fenét kéne csinálnom.

Olvastam már rengeteget a hiszti kezeléséről.Próbáltam alkalmazni a szobába elvonulást és ha lenyugszik kijöhet módszert, illetve a bolti hisztinél is ha rákezd, megfogom és kiviszem. De NEM érti hogy mi az összefüggés hiába szajkózom neki, és a vásárlásnál is csak örül neki hogy kijöttünk.

Már arra is gondoltam hogy hiperaktív lehet,mert a nap nagyrészén ágyra székre kanapéra radiátorra!! mászik fel, és ugrál le róla, rám is felmászik, majd ledobja magát,illetve dobol,kopogtat,dobálódzik és csapkod.Mindegy,csak hangos legyen.

Voltunk gyerekorvosnál,gyógypedagógusnál,logopédián.Nem süket,nem fogyatékos.

Mindenki azt mondja,hogy hát ilyen korban ilyenek a gyerekek.De én ezt már nem bírom ép ésszel.:(


2010. ápr. 14. 11:26
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

"a gyerekeknek ez a legjobb, mi meg majdcsak kibírjuk valahogy"


Hát én máshogy gondolom: a gyereknek az a legjobb, ha megkapja a megfelelő figyelmet.

2010. ápr. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

nem azért válaszoltam, hogy bárki vitaalapnak tekintse, de nem bírom megállni, hogy meg ne kérdezzem:

Ha valaki kis korkülönbséggel vállalja a gyerekeket, abból rögtön az következik, hogy nem kapnak elég figyelmet? Mert szerintem minden figyelmet megkapnak a gyerekeim, csak épp lehet, hogy nekem kevesebb a szabadidőm és több a kényelmetlenségem. Nekem viszont ennyit megér.

Kérdező: bocs, de muszáj volt..:)

2010. ápr. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

OFF: Nekem nem kell magyarázkodni, hogy csak a szabadidőt kevesebb és a kényelmetlenséged több, de minden figyelmet megkapnak a gyerekeid...stb. :)) Nem foglak ez alapján megítélni, hiszen mégcsak nem is látom a szitut, és ráadásul nem is kérdezted a véleményem.

"Ha valaki kis korkülönbséggel vállalja a gyerekeket, abból rögtön az következik, hogy nem kapnak elég figyelmet?" Kérdésedre válaszolva: nem, ezt más tényezők is befolyásolják, de egy személy egyidőben kétségkívül nem tud a teljes figyelmével 2 (vagy több) felé figyelni. Ahogy pont a kérdező esetéből is látszik, előfordulHATnak ilyen helyzetek. Mindenki a saját felelősségére dönt, ahogy jónak látja.

15.48.

2010. ápr. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:

Már elnézést de szerintem a mi esetünkben PONT nem arról van szó hogy SZEGÉNY nagyobb gyerekem nem kap elég figyelmet, mivel érkezett egy kisebb tesója...

Mivel mint kifejtettem volt, a nagyobbam 24 órát követelne a figyelemből (az most mindegy h miért) és mert a kicsivel kb. egy nap ha félórát vagyok össz akkor sokat mondok!

És egyetértek azzal hogy a nagyobbammal most ebben az életkorában valószínűleg a kicsi NÉLKÜL is ez a helyzet lenne...

Csak ezt előre nem láthattam...

2010. ápr. 19. 14:01
 35/38 xStefix ***** válasza:

Én még mindig azt gondolom, kedves Kérdező, hogy bár elmondásod szerint szinte egész nap csak a nagyobbra tudsz/muszáj figyelni, de megeshet, hogy ez a figyelem nem egészen olyan, amilyet ő szeretne magának. Világos, hogy a tesó megszületésével sokminden megváltozott az életetekben (az övében is!), és lehet, hogy az, ami és ahogyan most van, (még) nem jó neki. Idővel persze újra összecsiszolódtok majd (számomra nagyon tetsző gondolat, hogy minden kistestvér születésével egy új család is születik:), de addig mindketten, mindahányan "megszenveditek" a változásokat.

Szóval nem akarlak semmivel vádolni, ne érts rosszul, kérlek. ;) De nagy igazság, hogy a közösen eltöltött időnek sokszor nem a mennyisége, hanem a minősége számít! Ha ő tényleg egész nap rosszalkodik, hisztizik, te pedig emiatt (részben értető módon) egész nap ideges, feszült vagy, bünteted vagy kiabálsz vele, akkor talán a ti kapcsolatotok minősége sem a legjobb... Lehet, hogy az elején - épp a kicsi érkezése körüli teendők miatt - nem sikerült (pontosan) rájönnöd, hogy mi zavarja őt, így nem tudtál rá megfelelően reagálni, ami folytán szépen lassan belekeveredtetek ebbe a hisztizős-büntetős ördögi körbe. Te minél jobban bünteted, ő annál jobban hisztizik és fordítva. Szerintem mindenképp az lenne a legcélravezetőbb, ha rá tudnál jönni, hogy mi az, ami őt zavarja. Így nem a (láthatóan sem hatékony) tüneti kezeléssel kellene bajlódnod, hanem magát az okot tudnád megszüntetni. Mert minél több idő telik el, annál inkább elvesztek a kialakult feszültségben és annál kevésbé fogod meglátni az eredeti bajt. (Mint a tipikus bolhából elefántot-veszekedésekben. :)

2010. ápr. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Ne hagyd, hogy belédbeszéljék, hogy ti okoztátok a kialakult helyzetet. Minden gyerek átesik ezen a korszakon, függetlenül a testvérhelyzettől!

Azt kívánom Neked, hogy minél hamarabb túllegyetek ezen!

2010. ápr. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, amit az utolsó. Testvérhelyzettől függetlenül is eljön ez a korszak, csak vannak olyan gyerekek, akik könnyebben kezelhetők, és észre sem vehető náluk a dackorszak, és vannak, akik nehezebben, és nagyon nehéz velük. Hidd el, van a te kisfiadnál még sokkal nehezebb viselkedésű gyerek is... Mindenesetre sok-sok türelmet kívánok, mert tapasztalatból tudom, hogy ez egy nehéz időszak. Tehát légy türelmes, és ne hibáztasd magad egy kicsit sem, nem tőlünk függ, hogy a mi kis "Vulkánjaink" mikor törnek ki :-).
2010. ápr. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Szia! Most találtam ezt a kérdést, mert én is ugyanilyen helyzetben vagyok dettó, 2,5 éves a hisztis kisfiam, van egy 4 éves nagytesó és jön a 3. fiam...mondd, van remény? Mert az én 2,5 évesem sem beszél, és tök olyan, mint a Te gyermeked volt ennyi idősen. Mi lett azután? Válaszodat előre is köszönöm!!! Egy szenvedő anyuka (aki jelenleg is bőg).
2012. szept. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!