Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segíts légyszi,2,5 éves...

Segíts légyszi,2,5 éves fiammal nem bírok már, mit tegyek? Mindennap egy rémálom, kiborultam.

Figyelt kérdés

Szóval több mint 3 hónapja eszméletlen hisztis,egész napunk üvöltésből áll.Nem beszél és sokmindent úgy csinál mintha nem értene.Van egy féléves kistesója de őt nem bántja, illetve nagyon nyugis baba,szóval szinte alig foglalkozom vele,egész napom a nagyobbé,megállás nélkül szórakoztatnom kell, mert kitör a hiszti ha nem teszem.

Mivel nem beszél csak olyan 20-30 szót ezek is állatok,tárgyak stb.nevei, ezért nem bírok vele beszélni se.3 hónapja minden egyes bevásárlásnál végigüvölti az egészet,dehát vásárolnom MUSZÁJ!! Mindennap sírok mostmár emiatt,egyszerüen nem értem,mit rontottam el.

Az apja is egyre több külön programot csinál (elmegy edzeni,futni plusz munkát vállal stb.) hogy ne kelljen hallgatnia az állandó üvöltést.És én megértem, de nem tudom MI a fenét kéne csinálnom.

Olvastam már rengeteget a hiszti kezeléséről.Próbáltam alkalmazni a szobába elvonulást és ha lenyugszik kijöhet módszert, illetve a bolti hisztinél is ha rákezd, megfogom és kiviszem. De NEM érti hogy mi az összefüggés hiába szajkózom neki, és a vásárlásnál is csak örül neki hogy kijöttünk.

Már arra is gondoltam hogy hiperaktív lehet,mert a nap nagyrészén ágyra székre kanapéra radiátorra!! mászik fel, és ugrál le róla, rám is felmászik, majd ledobja magát,illetve dobol,kopogtat,dobálódzik és csapkod.Mindegy,csak hangos legyen.

Voltunk gyerekorvosnál,gyógypedagógusnál,logopédián.Nem süket,nem fogyatékos.

Mindenki azt mondja,hogy hát ilyen korban ilyenek a gyerekek.De én ezt már nem bírom ép ésszel.:(


2010. ápr. 14. 11:26
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
Szia!! Én tudnék neked ajánlani valamit ha gondolod!! Van egy olyan tv csatorna,hogy LifeNetwork,azon van egy olyan adás,hogy szuperdada!! Nézz meg belőle egy pár részt!! Nekünk bevállt!! Nehéz nagyon!! Sok sikert! :-))
2010. ápr. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
Szia! Én vagyok, akinek ugyanilyen :-) fia van. Régen én is mindennap főztem és ráadásul egész klassz kajákat, de pár hónapja, amióta ennyire nehezen kezelhető a gyerekem, azóta nagyon ritkán főzök, csak amikor az időm és a kisfiam hangulata :-) megengedi. A férjem mostmár eljár ebédelni a munkahelyi kollegákkal, mert látta, hogy ezt nem lehet bírni, hogy ilyen körülmények közt délre még meleg étel is legyen. Szóval már nem érdekel a dolog, pedig szerettem főzni minden nap... Hidd el, most az a fontos, hogy sokat legyetek együtt, próbálj vele nyugodtan, türelmesen, odafigyelve több időt együtt tölteni. Lehet, hogy úgy tűnik, hogy "nem hálálja meg", de szerintem ő a kis fejecskéjében mégis többre értékeli, ha vele személyesen is többet foglalkozol, mint ha főtt kaja és rend van. Lehet, hogy egy kicsit higgadtabb is lesz. Sok kitartást nektek is!
2010. ápr. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:
nincs ilyen tv csatornánk sajnos:(
2010. ápr. 16. 08:13
 24/38 anonim ***** válasza:
A 12:15-nek teljes mértékben igaza van. Kicsi fiad ellened és viselkedésed ellen lázad. Másra vágyik, csak nincs meg kösztetek az összhang. Neki nyugi, türelem és sok foglalkozás kell, mégpedig úgy, hogy közben ebben te is örömödet leled, mert ha ez nem így van, megérzi és túrót sem ér az egész. Nincs neki semmi baja, azt akarja elérni, hogy bármi áron is de vele foglalkozz. Kicsi még és a tesó is most érkezett. Próbálj meg ismét a gyermeki énedbe visszabújni, mintha te is gyerek lennél és nézd a dolgot az ős zemével, ez segíteni fog!
2010. ápr. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:

Oké és mégis ha EGÉSZ NAP vele foglalkozok (mert ezek szerint neki ez kellene) akkor az élet majd megáll körülöttünk??? A kicsi meg a férjem majd ellátja magát és a háztartás magától elrendeződik...

Szóval ez jó tanács, csak nem annyira kivitelezhető...

Akkor lenne az ha megengedhetném magamnak hogy valaki az én dolgomat csinálja helyettem, vagy ha lenne nagymami - tesó- stb. segítség. De ez ugye nincs.

Köszi azért.

2010. ápr. 16. 14:51
 26/38 anonim ***** válasza:

Könnyen okoskodik, aki nincs ebben a helyzetben, ahogy én is :))...

Szerintem az összes válaszból és más információkból is csak a neked hasznosat szűrd ki. Minden körülményt figyelembevéve kellene a középutat, a legjobb megoldást megtalálni, ami valószínűleg nem lesz mindenkinek tökéletes...

Nem vagyok ilyen helyzetben, olvasmányaimból olyasmi rémlik, hogy több gyereknél javasolt mindegyikre külön-külön úgy időt tölteni, hogy azt csak egyedül rá, pl. minden nap fél-1 órát. (Férjeddel megoldva?)

Tudom, nem vígasz, csak érdekes ellentétet olvashatsz, nemrég feltettem egy kérdést:

Miért van az, hogy éppen azok akarnak újabb gyereket szinte rögtön az első után, akik azt állítják, milyen nehéz nekik a ...

Eddig minden válaszoló (4) elmagyarázta, hogy neki valóban milyen nehéz, de milyen jól megoldotta, és mindegyik naná, hogy vállal újabb gyereket! Szerintem az ilyen helyzetekre nem gondolnak, aki meg már túl van rajta, azok elfelejtik (?)... Akit érdekel, olvassa el.

2010. ápr. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
2. oldal 13.30 voltam
2010. ápr. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:
Melyik ez a kérdés? belinkelnéd?
2010. ápr. 16. 22:56
 29/38 A kérdező kommentje:

ÁÁ közben megtaláltam:) Nagyon érdekes kérdés :) Mondjuk én pont azért mertem vállalni a másodikat merthogy milyen rendes, nyugis, könnyen kezelhető alaptermészete volt a fiamnak. Azt nem feltételeztem hogy épp MOST fog kifordulni önmagából...Gondoltam mi megússzuk ezt a durván hisztis korszakot mint ahogy megúsztuk a fogzási mizériát vagy a szeparációs szorongást... egyikből se volt részem szerencsére. Dehát ezt nem "úszhattuk" meg, úgy néz ki:)

Köszönöm a válaszokat mégegyszer.

2010. ápr. 16. 23:04
 30/38 anonim ***** válasza:

Szerintem legtöbben nem azért vállaltuk kis korkülönbséggel a két gyereket, mert az gondoltuk, hogy egyszerű lesz. Én részemről tudtam hogy nehéz lesz, az is. De akkor is, és most is úgy gondolom, hogy a gyerekeknek ez a legjobb, mi meg majdcsak kibírjuk valahogy ezt az 1-2 évet, amíg kicsit összenőnek.

Amúgy meg ebben a hisztis korban akkor is nehéz kezelni a gyereket, ha egyke.

Ne félj, túljuttok ezen is és újra kisangyal lesz! a másodiknál meg már rutinos leszel..:)

2010. ápr. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!