Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segíts légyszi,2,5 éves...

Segíts légyszi,2,5 éves fiammal nem bírok már, mit tegyek? Mindennap egy rémálom, kiborultam.

Figyelt kérdés

Szóval több mint 3 hónapja eszméletlen hisztis,egész napunk üvöltésből áll.Nem beszél és sokmindent úgy csinál mintha nem értene.Van egy féléves kistesója de őt nem bántja, illetve nagyon nyugis baba,szóval szinte alig foglalkozom vele,egész napom a nagyobbé,megállás nélkül szórakoztatnom kell, mert kitör a hiszti ha nem teszem.

Mivel nem beszél csak olyan 20-30 szót ezek is állatok,tárgyak stb.nevei, ezért nem bírok vele beszélni se.3 hónapja minden egyes bevásárlásnál végigüvölti az egészet,dehát vásárolnom MUSZÁJ!! Mindennap sírok mostmár emiatt,egyszerüen nem értem,mit rontottam el.

Az apja is egyre több külön programot csinál (elmegy edzeni,futni plusz munkát vállal stb.) hogy ne kelljen hallgatnia az állandó üvöltést.És én megértem, de nem tudom MI a fenét kéne csinálnom.

Olvastam már rengeteget a hiszti kezeléséről.Próbáltam alkalmazni a szobába elvonulást és ha lenyugszik kijöhet módszert, illetve a bolti hisztinél is ha rákezd, megfogom és kiviszem. De NEM érti hogy mi az összefüggés hiába szajkózom neki, és a vásárlásnál is csak örül neki hogy kijöttünk.

Már arra is gondoltam hogy hiperaktív lehet,mert a nap nagyrészén ágyra székre kanapéra radiátorra!! mászik fel, és ugrál le róla, rám is felmászik, majd ledobja magát,illetve dobol,kopogtat,dobálódzik és csapkod.Mindegy,csak hangos legyen.

Voltunk gyerekorvosnál,gyógypedagógusnál,logopédián.Nem süket,nem fogyatékos.

Mindenki azt mondja,hogy hát ilyen korban ilyenek a gyerekek.De én ezt már nem bírom ép ésszel.:(


2010. ápr. 14. 11:26
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:

Szia! Kitartás!

Ez az időszak sajnos az indokolatlan hiszik kora! Nem rontottál el semmit, szerintem a legtöbb gyerek átesik rajta, csak van, akinél enyhébb, de ott meg általában tovább tart. Elkerülni a dühkitörést, vagyis ellene tenni, nem sok mindent tudsz, viszont találd ki, hogyan akarod a hisztit lekezelni és következetesen tartsd magad ahhoz.

Pl Keress egy helyet a lakásban, ahol nem tud kárt tenni magában meg másban sem és állítsd oda. A szoba közepe is jó akár, a lényeg, hogy ha el akar jönni, ne engedd és mondd, hogy csak akkor mehet, ha abbahagyta a balhét. Nem kell otthagyni sem, maradhatsz, csak ne szólj hozzá, ne babusgasd. Amikor lenyugodott, beszélj vele erről, magyarázd el, hogy miért voltál mérges rá. Hidd el, ebben a korban már tökéletesen érti, mit beszélsz, még akkor is ha nem beszél. Beszélgess vele minél többet, előbb utóbb megérti az összefüggést és nem fog többet hisztizni.

Persze minden gyerek más, de a legtöbbeknél ez beválik. Nálunk is, bár eleinte nekem sem ment a "hagyom hisztizni" módszer, mert mindig hányt az idegességtől. Én is folyamatosan magyaráztam neki, hogy miért nem jó ha hisztizik, aztán egyik napról a másikra abbahagyta.

A vásárlásra nem tudok mit mondani én is alig mertem kimozdulni vele ilyenkor:(

Viszont a helyedben én a férjeddel azért beszélnék, mert bizonyára nem egyedül vállaltad a gyereket, nem hagyhat magadra, ha épp rossz passzban van a gyerek.

Semmiképp ne gondold, hogy Te rontottad el! Majd kinövi ,és nyugi, ugyanúgy fog szeretni, akárhogy kezeled is a hisztijét!

2010. ápr. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:

Jaj nagyon köszi, kicsit lelket öntött belém amit írtál, mert ezt hogy majd kinövi már ezerszer hallottam.:(

A férjem nem tud mit kezdeni a helyzettel, sőt ő még annyira se szól rá mint én, így őt még meg is csapkodja néha a gyerek...rossz nézni :(

Nagyon sokat dolgozik,borzasztó stresszes a munkája mert egésznap mások siránkozását hallgatja és nem erre vágyik hogy otthon egy kiakadt feleség meg egy ordító, idegroncs gyerek várja...Szóval megértem őt is, persze nem örülök h magamra hagy, de nem ért a neveléshez.

2010. ápr. 14. 12:52
 13/38 anonim ***** válasza:

Mintha pontosan az én fiamról írtál volna!!!!! Szó szerint ugyanezeket csinálja, mint a te fiad. Sokszor teljesen kezelhetetlen, pedig nem vagyok egy lágyszívű anyuka. Ráadásul lassan erősebb nálam is, úgyhogy tele vagyok lila-zöld foltokkal is, a sok durvaságtól. Sok érdekes sztorink volt már a főutcán fekve-fetrengve üvöltéstől kezdve a fejét a földbe verésig... Sajnos elég színpadias hisztijei vannak, ráadásul külön értékeli a nagyközönséget. :-):-(.


Az az igazság, hogy vannak olyan típusú gyerekek, akik ebben az életkorban teljesen megvadulnak, valahogy hatványozottan kijön rajtuk a dackorszak minden tünete. Maguk sem tudják, hogy mit akarnak, csak azt, hogy mindennek ellen "kell" szegülniük, mert valami belső késztetés erre sarkallja őket. Törnek, zúznak, magukban is kárt tesznek sokszor és olyan szinten hisztiznek, ami már néha elviselhetetlen. Na ilyen az én fiam is. Amikor teljesen kiakadtam, elővettem (éjszaka, mert nappal mellette nem lehet semmit "olvasgatni") Benjamin Spock gyereknevelési könyvét, aki a 2 évesekről szóló fejezetben elég jól megmagyarázza ezt a jelenséget. Persze nem ennyire "elvadult" állapotról szól, mint a mi esetünkben, de az ilyen korú gyerekek lelkivilágát jól megvilágítja. Arról ír, hogy higgyük el: ez a korszak a gyereknek is legalább annyira nehéz, mint nekünk. Folyton ellentmondásba kerül saját magával is, és ez nagy feszültségeket szül benne. Könnyen kizökkenti ebben a korban bármi a lelki egyensúlyából, mert annyira ragaszkodik a megrögzött kis szokásaihoz, hogy ha változás van az életében, akkor azt drasztikusan éli meg. (Pl. ha az anyukája ebben a korban megy el mellőle dolgozni, stb.). Szóval nem direkt ilyen a viselkedése, csak nem tudja azt a sok feszültséget máshogy kiadni.


Mindez persze nem mentség, ha már tényleg túl megy egy határon. Ilyenkor én - ha ezeket átgondolva is túlzásnak tartom, amit művel - bizony rácserdítek egyet a fenekére. (Inkább látványosabbat, ijesztőbbet, de nem nagyot.) Persze ez nem mindig hatja meg, de azért megjegyzi. Úgyhogy úgy nevelem, ahogy éppen tudom. Először kedves, meggyőző, szeretetteljes meggyőzéssel kezdem, de sajnos az esetek többségében drasztikusabb a folytatás. Én már beletörődtem abba, hogy egyhamar nem lesz változás, de túl kell élni ezt a korszakot, és erősnek kell lenned, mert éreznie kell, nagyon szereted, de te vagy a főnök. Még annyi: az emberek nagy része - akiknek nem ilyen a gyerekük - el sem tudja képzelni, milyen nehéz!!! Hiába is meséled, vagy látják, nem hiszik el, azt hiszik, hogy te voltál engedékeny. Pedig dehogyis!!! Csak próbálnának egy napot eltölteni így a gyerek mellett.

Sok kitartást, megyek, mert felébredt...

2010. ápr. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:

Visszaaludt... :-) (Folytatom.)

Csak annyi még, hogy ha van valamilyen változás körülötte (pl. nálatok: kistesó, nálunk: 2 hétig apa volt vele napközben, mert dolgoztam), akkor utána hatványozottan jönnek a viselkedési gondok, a durva hisztik. Ilyenkor meg kell próbálni egy kicsit türelmesebbnek lenni.

2010. ápr. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

Hát igen, "örülök" hogy nemcsak nálunk van ez, mert tényleg már nem tudom eldönteni sokszor hogy én reagálom túl, de mikor látom hallom mások gyerekét...ott is van hiszti hát persze, de az én fiam olyan értelenül viselkedik mint csecsemőkorában.

Szóval az ereje meg az akarata egy 2 évesé de az értelme meg ott maradt (vagy csak úgy csinál) mint egy csecsemőé, akitől nyilván nem várja az ember hogy értse hogy oké akkor most szépen viselkedsz nem balhézol és akkor ez meg az lesz (valami jutalom felajánlása).

Barátnőm a kislányával ezért boldogul sokkal jobban mert már meg tudják tárgyalni a dolgokat még MIELŐTT kitörne a hiszti.

Én is látom mikor kezd el majd üvölteni pl. a boltban de nem bírom megelőzni a hiszti kitörését.

Benjamin Spock-ot majd előveszem ismét mert már rég olvastam, a suttogó 2-es kötetet olvastam el tegnap este az ide vonatkozó részt de az esetünkben semmit se ér, mert ott is abból indul ki a szerző hogy a gyermek már beszél vagy mondjuk lehet neki választási lehetőséget adni. Pl. reggelinél banánt kérsz vagy joghurtot? Én ezt hiába kérdezem a fiamtól mert nem érdekli az evés vagy pedig azt várja hogy majd én kitalálom MIT is szeretne.

ÁÁÁ bocsánat h ilyen hosszú vagyok, de a környzetemben is akinek ilyen korú gyereke van, azt hiszi ÉN csinálok vmit nagyon xarul...

2010. ápr. 14. 13:11
 16/38 anonim ***** válasza:

Hát ezen szerintem ne aggódj, hogy ő még nem beszél. Biztos vagyok benne, hogy tökéletesen érti, miről beszélsz!

Azért, mert ő nem beszél, érteni ért, és ebben a korban már képes felfogni is a dolgokat.

Magyarázd el neki, ha kell ezerszer is, hogy mi miért van.

Tudom, hogy nagyon nehéz, de nem tehetsz mást, ki kell várni a végét, addig meg valahogy csak eljuttok. Előbb utóbb mindenképp abbahagyja, de ha mondod neki és megérti, akkor biztos, hogy előbb!

2010. ápr. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:

Szia, bár nem biztos, hogy segíteni tudok, néhány dolgot tennék hozzá az eddigiekhez:

-azt olvastam, hogy a hiszti gyakran az idegrendszer fejletlensége miatt van, talán így könnyebb Neked a fiadat "nem hibásnak" látnod, ha erre gondolsz.

-azt írják, hogy érti vagy nem (úgy tesz, hogy érti vagy nem), akkor is el kell mondani neki még a nyugalmi időszakban (előtte, utána), mit miért csinálsz. (Azért öntöttelek le, hogy megnyugodj.)

-hisztirohamról azt olvastam, hogy nemcsak külön szobába vinni, ott kell lenni a közelében, hogy érezze, nem hagytad magára egy érzelemmel. És biztosítani, amivel levezetheti az érzelmeit (különben magába fojtaná?, ami máskor kijön), pl. egy párnát püfölhet ilyenkor, vagy valamin ugrálhat csak ekkor, ezt is mondani neki.

-azt tartsd szem előtt, hogy érezze, segítessz megtanulni neki egy érzelmet, amit még nem tud kezelni, tehát a nyugalmad extrém fontos

-férjed is meg kellene hogy tanulja ezeket, pl. utánaolvashat, mert neki is kezelnie kell.

Sok sikert!!

2010. ápr. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:

Hát igen,mi pont ezért várunk még a kistesóval.Mire kinövi ezt a korszakát.

AMi esetleg hasznos lehet,az az ,h ne főzöcskézzél,idő-energia és pénzmegtakaritás,ha inkább rendeled.Jobban jártok,a www.tozsdeetelfutar.hu -pl.ajánlom(országban bárhová) és itt van takarékos menü,gyerekmenü, félmenü,stb.Hidd el ,megéri! én el sem tudnám képzelni,h mikor tudnék nekiállni főzni,baba mellett...

2010. ápr. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítséget! Én tudom hogy nem direkt csinálja, igazából magamra vagyok dühös hogy nem bírom kezelni..nem őrá..Meghogy nehogy végérvényesen elrontsak vmit.

Főzés: hát pedig sokan olyan menüket rittyentek minden napra hogy csak lesek:)) Én vagyok a lusta mert mikor itthon voltam az újszülött babával plusz a nagyobbal egyedül (mert ugye nincs rokonságunk a férjemet meg nem engedték el szabira) akkor rendelni merészeltem a teletál ételfutártól!

De megnézem ezt amit írtál , mert oda már eljutottam legalább hogy kezd NAGYON nem érdekelni más mit gondol a háztartási teljesítményemről:)

2010. ápr. 14. 14:18
 20/38 xStefix ***** válasza:

Találtam neked néhány olvasnivalót, szerintem nagyon hasznosak, tele egy csomó jó ötlettel! Ajánlom még azon anyukák figyelmébe is, akik feltétlenül hisznek a Suttogó-féle kizárásos módszerben...

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. ápr. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!