Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak hogy ne legyen...

Mit csináljak hogy ne legyen rémálom a séta?

Figyelt kérdés

Fiam 20 hónapos és ha leviszem sétálni azonnal elszalad! Nem érdekli az sem ha már nem lát engem csak rohan tovább és esze ágában sincs visszajönni, hiába kiáltok utána még csak a fejét sem fordítja felém! Próbáltam már szép szóval, próbáltam, hogy ha nem fogad szót hazaviszem, próbáltam kézenfogva de akkor csak ordít! Hogyan érjem el hogy ne fusson el, múltkor egy kutyához rohant oda ami majdnem megkapta!

Semmi más probléma nincs a fiammal, szinte mintagyerek minden másban szót fogad, de ha kiviszem világgá fut... :,(

Most ismét babát várok 4 hónapos vagyok nem tudok utána futni állandóan!


2011. ápr. 15. 09:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Fogd a kezét.

Nálunk is hasonlo volt,2 hétig üvöltés volt,aztán megértette ha séta,akkor csakis így,mert ha most engeded tovább,késöbb nehezebb lesz.

2011. ápr. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De ha így próbálom semerre nem megyünk mert leveti magát a földre és ordít... :(

Max vonszolni tudnám...

2011. ápr. 15. 09:10
 3/9 anonim ***** válasza:
Próbálj vele kompromisszumot kötni, hogy most itt kell hogy maradjon és utána akkor kaphat valamit amit szeret, vagy énekeljetek útközben, beszélgessetek, vagy babakocsi a játszótérig és ott mehet. Nekem 21 hónapos volt a lányom amikor a kicsi megszületett, olyan értelmesek már ilyenkor.
2011. ápr. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A játszótérről is elfut... Sajnos hiába mondókázok neki totál megzakkan ahogy kiszabadul a panelból, tényleg mindent megpróbáltam!

Talán ha már beszélne pár szót könnyebb lenne, de még csak az apa és anya megy...

2011. ápr. 15. 09:14
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Enyém is hisztizett.És??ha hiszti van hazamegyünk.majd rájön h nem érdemes hisztizni.csak következetesnek kell lenni.
2011. ápr. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is csak kőkeményen,hiszitől tudomást nem véve. Ha eddig megtehette, nem fogja rögtön belátni, hogy változott a rend.

Én valószínűleg levinném, babakocsival, ha jön mellettem, OK, ha elfut babakocsiba be, akár erőszakkal. Ha végigüvölti az utat, végigüvölti. Megbámulnak. Na és? Te tudod, hogy miért kell és hogy miért fontos, érezze, hogy elszánt vagy és esélye sincs. Ez élet-halál kérdése, akkor vagytok biztonságban, ha figyel arra amit mondasz.

(és másban engedékeny vagyok, amúgy sosem hagytam sírni a gyereket, cipeltem, keltem-kelek hozzá éjjel- de ez teljesen más tészta)

2011. ápr. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Fogd meg erősen a kezét és mondd neki, hogy csak így sétálhattok. Igen, földhöz veri majd magát, és sírni fog. Ne foglalkozz vele, ne törődj vele, ne szólj hozzá. Próbáld magadhoz ölelni, simogatásokkal csitítgatni, elviekben 1-2 perc után meg fog nyugodni. Ismételd el neki újra, hogy csak úgy sétáltok, hogy fogja a kezdete. Fogd meg határozottan neki és menjetek. Ha újra hisztizni kezd, újra csináld ezt. Fel fogja adni pár ilyen cirkusz után, mert látni fogja, hogy határozott vagy, nem lettél ideges és nem ér el semmit, úgy is fogni fogod a kezét. Kitartás kell hozzá, de hidd el, sikerülni fog. Biztos jó párszor eljátsza ezt veled az út során, de légy kitartó, gondolj arra, ha most kitartasz, megkeményíted magadat, mire nagy pocakod lesz, nem ez ezzel probléma.

Az én fiam is ezt csinálta, nekünk ez a módszer segített. Csak kitartás kell, hidd el.

2011. ápr. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. ápr. 15. 13:05
 9/9 anonim ***** válasza:

Sportbabakocsiba tenném, és ott venném csak ki ahova megérkezünk, ahol szabadon mehet játszani. Keresnék elkerített játszóteret vagy ilyesmi biztonságos helyet. Lehet, hogy annyira szeret lent lenni, lehet több igénye van most a mozgásra. Ha jó idő van, lehet ha többször és hosszabb ideig van kint, "lenyugszik". Most hogy szép idők lesznek remélhetőleg lassan - jó is lesz sokat kint lenni nekünk is.

Hisztivel meg csak határozottan, és nem üres fenyegetésekkel. Ha azt mondod, hogy hazamegyünk, ha így viselkedsz, és tényleg haza is viszed-vonszoljátok - így 1-szer max 2szer kell megcsinálni, mindegy milyen hiszti árán - legközelebb emlékezni fog rá. Lehet érdemes egyszer direkt így alakítani a helyzetet, felkészülve rá, hogy pár perc után haza is mentek mikor jön a hiszti - Hidd el, hogy legközelebb be fogja tartani a szabályokat, hogy kint lehessen.

2011. ápr. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!