Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, hogy ne legyen...

Mit csináljak, hogy ne legyen egy rémálom minden séta?!

Figyelt kérdés
17 hónapos fiammal minden egyes séta egy katasztrófa, idegroncs vagyok a végére :( Amióta megy, nem szeret a babakocsiban ülni, ami érthető. Ahogy az is, hogy most ismerkedik a világgal és a környezetével tehát logikusan megtapogatna, megfogdosna mindent. De ez már őrület van hogy 15-20 percig nem tudom elrángatni egy bokortól vagy egy kerítéstől, csak erőszak és hiszti árán :( Ha elhozom onnan vagy mondom neki, menjünk tovább hiszti van, akárhogyan is magyarázom neki. Nem hajlandó megfogni a kezemet séta közben önállóan szeretne szaladgálni, mindig a másik irányba menne és hasonlók. Totál kivagyok már, Ti hogyan oldottátok meg? Hiába magyarázom neki akárhogy, egyszerűen nem fogad szót, nem érti meg
2010. okt. 25. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát, mi is így vagyunk. 22 hónapos, és néha én is úgy jövök fel, hogy többet nem viszem le. Nálunk még az is van, hogy néha a szájába vesz dolgokat. Haza általában üvöltve jön, mert nem akar feljönni, és lefekszik a földre, ha meg felemelem rugdos. Szóval...

Szerintem idő kérdése és megoldódik. Kitartás!:-)

2010. okt. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ :) huhhh, lehangoltál :)
2010. okt. 25. 13:51
 3/8 anonim ***** válasza:

29 hónaos lányommal még most is ez a helyzet! Ráadásul nálunk járda sincs, elég sok az autó is. Gondolhatod! A végén már van, hogy ordítok vele az utca közepén, mert hiába mondom el, századszor sem érti meg, hogy az utca szélén kell menni, meg jön az autó stb.

Szerencsére kertes házban élünk, így nem mindig viszem el sétálni, általába csak ha az apja is itthon van, mert én egyedül nem bírom!


Kitartás

2010. okt. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! 19 hónapos a kislányom és ha leragad egy bokornál akkor hagyom. Ha megunja amit talált úgyis tovább jön, addig meg ott türelemmel várok és várok és várok :)) A bemenetellel egyébként nálunk is gond van, megy a hiszti és zeng az utca.
2010. okt. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi kertes házban lakunk, így relatív ritkán megyünk sétálni, inkább a kertben bogarászik.

De ha megyünk, ő sem jön, minden érdekes. Szerencsére nem hisztizik. Úgy próbálom, hogy ha megyünk, akkor hadd csinálhassa azt, amit ő akar.

2010. okt. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szánd rá az időt, hogy ne kelljen visszafelé rohanni. Ha sétálni indultok, vagy ne legyen semmilyen cél, s csak bóklásszatok amerre ő akar menni, vagy előre beszéljétek meg, hova mentek. Ez alatt persze csak és kizárólag valami számára érdekes célt értek. Nálunk ilyen volt hónapig a délután közelben parkoló busz, a játszótér, a vasútállomás stb. S várd ki, amíg megunja a felfedezést. Ha csak 5 méterre juttok el a kaputól, s ott töltötök el fél órát, akkor is teljesült a cél. Friss levegőn voltatok.

Persze, más a helyzet, ha neked van valami intéznivalód, s azért indultatok el (pl. bolt, posta). Én ilyenkor beletettem a babakocsiba míg kisebb volt. Nálunk nem volt ilyen probléma, így ebben sajnos nem tudok segíteni.

2010. okt. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az enyém 21 hónapos, egész nyáron "gyakoroltuk" a sétát, és most már egész jól megy! Nálunk is folyton csalogatni kellett, aztán kisautókat kezdtünk magunkkal vinni, és azok mennek a kerítéseken, így jobban lehet haladni. Ő már sokszor szépen jön mellettem és fogja a kezem. Próbálkozzatok motorral, ha azt megszereti, jobban fogtok haladni. Esős időben gumicsizmával lehet "pocsolyázni", az is haladósabb. Nagyon sok türelem kell ehhez és rendszeres gyakorlás. Sok sikert!
2010. okt. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi az ötleteket és a biztatást :) Ma sajnos nagyon csúnya idő van nem hiszem hogy kimegyünk :( itt nálunk szakad az eső :(
2010. okt. 26. 10:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!