Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elsős gyereket is visszatartha...

Elsős gyereket is visszatarthatnak egy évet, volt akit nem engedtek tovább?

Figyelt kérdés
Milyen indokkal lehet visszatartani valakit elsőben? Csak tanácsolhatja a tanárnéni vagy mondhatja, hogy nem engedi tovább? Minden jól megy, de lassú az olvasás és a tollbamondás nagyon nehezen megy. Ez elég indok? Kicsit aggódok, minden nap olvasunk 10-15 percet. Kevés lenne? É végéig még fejlődik meg nyáron is, de nagyon aggódok, hogy le van maradva.

2016. márc. 24. 09:20
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
Gyanúm ra jóval több alsós tanítót ismerek.... amúgy szerintem az egész szakma rohad jóideje. A képzés meg pocsék... már ott el van romolva hogy nincs motivációs és pszichológiai szűrés a fősulikon... ah sorolhatnám...
2016. márc. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

Hűha nem gondoltam volna hogy ez ekkora vitát kavar. Engem csak az érdekelt volna, hogy visszatarthatják-e vagy sem és ha igen milyen indokok vannak. Nem tudom most mik a törvények, tudom, hogy néhány éve volt, hogy alsóban nem lehetett buktatni, ezért kérdeztem.

Egyébként én nem azt írtam, hogy nincs részképesség zavara, hanem hogy nem gondoltam rá eddig, hogy lenne. Az iskolával és a tanítóval semmi bajom nincsen, de ha lenne sem tudnánk változtatni, a községben nincsen másik iskola. Tegnap felhívtam a nevelési tanácsadót és kértem időpontot.

2016. márc. 31. 07:17
 33/37 anonim ***** válasza:
Szerintem jól tetted. Legfeljebb meghallgatsz még egy véleményt, aztán még mindig eldöntheted, hogy egyetértesz-e vele. Ha ismersz olyan családot, akik jártak már a nevelési tanácsadóban, érdemes megkérdezni, hogy kit találtak szimpatikusnak, kit ajánlanak.
2016. márc. 31. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

Szegény kérdező, totál szét lett offolva a kérdése... :(


Egyébként meg a lényeg annyi, hogy buktatni nem lehet, de a szülő kérésére meg lehet ismételni az első osztályt. Ezt általában a tanító szokta javasolni, de kérni a szülőnek kell. Ezen kívül még abban az esetben van évismétlés, ha a gyerek túl sokat hiányzott, vagy nem lehet értékelni. A fiam osztályában is van olyan kisgyerek, aki már másodszorra járja az elsőt, és nem a szülők kérésére. Az egyik túl sokat hiányzott (nála mondjuk a fele igazolatlan hiányzás), a másik meg egyáltalán nem tud olvasni, így nem is tudják értékelni az olvasását.

2016. márc. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
A kérdés az, hogy felmerült a visszatartás az iskola részéről, vagy csak te tartasz ettől? Mert a kérdésből ez nem derült ki...
2016. ápr. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:
Nem merült fel. Ők ilyen százalékos értékelést kapnak és ugye a magyar is két részre van osztva, az egyik jó, de a másik résznél 3 felmérésből, 3 értékelhetetlen, mert nincs oda írva százalék, most is csak annyit írt oda a tanárnéni, hogy hangos olvasás, 21/szótag per perc, lassú.
2016. ápr. 1. 10:24
 37/37 anonim ***** válasza:
És szóban nem jelezte a tanító, hogy ilyesmi felmerült volna? Fogadóóra keretében jó lenne átbeszélni a tanítónéni, az iskola álláspontját, meg persze a tiéteket is.
2016. ápr. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!