Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elsős gyereket is visszatartha...

Elsős gyereket is visszatarthatnak egy évet, volt akit nem engedtek tovább?

Figyelt kérdés
Milyen indokkal lehet visszatartani valakit elsőben? Csak tanácsolhatja a tanárnéni vagy mondhatja, hogy nem engedi tovább? Minden jól megy, de lassú az olvasás és a tollbamondás nagyon nehezen megy. Ez elég indok? Kicsit aggódok, minden nap olvasunk 10-15 percet. Kevés lenne? É végéig még fejlődik meg nyáron is, de nagyon aggódok, hogy le van maradva.

2016. márc. 24. 09:20
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
55%

meg lehet buktatni. Ha a tanár azt mondja nem, és ő lesz jövőre az ofő, akkor pláne. Gyakorlatilag tejhatalmuk van a tanítóknak.


Ha amúgy jó a tanító, és következetes, alapos, figyel a gyerekekre, én mindenképp megfogadnám a tanácsát. hidd el, egy jó tanító, tényleg csak akkor hagy el így gyereket az osztályából ha az tényleg a kicsi érdeke.


Ha ilyen vannak kiskedvencek az osztályban stb, típusú tanító, akkor viszont ne hagyd buktatni, vidd másik osztályba, suliba. Sajnos ilyet is látni nem egyszer...


nevtan hülyeség. egy óra alapján nem fogják tudni eldönteni, amit te vagy a tanító hónapok alatt láttatok.

2016. márc. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:

Fiam 2. osztályos. 32-en vannak, és van egy kisfiu, aki figyelem és magatartás zavaros. A bizonyítványai sorban 1. félévkor, 1évvégén 2. félévkor értékelhetetlen minősítésűek, mert a gyerek "nem hajlandó" pl hangosan olvasni, mikor a tanár méri őket, vagy szintén nem hajlandó megírni a dolgozatokat matekból stb.

A szülőket többször behívatták már a tanítók, az igazgató is, és mondták nekik, hogy a kissrácnak évet kellene ismételni, sőt, hogy egy "könnyebb" iskolába kéne átiratni. De nem, a szülők nem akarják. Nem akarják kisegítő iskolába vagy speciális iskolába iratni, azt akarják, hogy "normális" legyen, és hogy fogadják el a gyerekek. Sajnos egyébként rengeteg probléma van vele, volt, hogy pl a délutáni játékidőben nem akart fogocskázni és orrbavágta a gyerekeket, mindennapos, hogy fetrengve hisztizik valamiért, stb. Szóval az egész osztály utálja szegény kissrácot, senki sem akar vele játszani, a tanítók nem tudnak vele mit kezdeni, mert a másik 31 gyerekkel is haladni kell a tananyaggal. Órákon külön asztalnál ül és elfoglalja magát... DE a szülei szerint ez így a jó, mert szerintük az a lényeg, hogy normális iskolába normális gyerekek közt legyen. 31gyerek és a tanítók szívnak ez az egy gyerek miatt, mert nem lehet megbuktatni, holott nem tudja a tananyagot. Nem tudom, majd az 5. évfolyamot hányszor fogja ismételni??

2016. márc. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok,

még annyi, hogy én a helyedben most ismételtemén meg az évet a gyerekkel, mert fontos, hogy biztos alapjai legyenek. Ha hiányosan halad tovább, az mindenben lassítani fogja.

2016. márc. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy nem ismeri a betűket, olvasni is tud, csak lassú. Az utolsó mérés 21 szótag/perc. Lassú diktálásra is az írástempója, de a betűket tudja, ismeri, matekból meg nagyon jó, nagyon gyorsan számol. Én úgy érzem, hogy a gyorsaságon még lehet javítani, a nyár is hosszú lesz. Elég visszahúzódó és most, hogy lettek barátai (az oviba magányos volt) sokkal boldogabb. Szerintem sokkal inkább megviselné az ha visszamaradna. Elismerem ha valaki nem tud írni, olvasni az ne menjen tovább. De ő tud, csak lassan és félek, hogy emiatt visszatarthatják. :(
2016. márc. 29. 09:11
 15/37 anonim ***** válasza:
48%
Itt nem megbuktatásról van szó. Nem büntetni akarják a gyereket, hanem megkönnyíteni a későbbi helyzetét. Szerintem valószínűleg nem volt iskolaérett, mikor iskolás lett. A nevelési tanácsadóhoz fordulnék, ott minden kérdésedet felheted, segtenek dönteni és feldolgozni is a döntést, plusz kiderítik, nem valamilen részképesség-zavar áll-e a dolog hátterében, ami miatt esetleg egy kis segítségre szorul a gyerek. Fogadd el a helyzetet és csakis aszerint dönts, hogy a gyereknek hosszú távon mi lesz a jobb, ne azzal törődj, mások milyen baromságokat beszélnek össze a hátad mögött.
2016. márc. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
0%

15 ös.. csak nem "tanítócska" vagy? olvastad a kérdező válaszát amit pont előtted írt?? hogy írhatsz ilyet így azután?? utálom a lusta szakbarbárokat, akik szerint a suli csak értékelni van, mindent tanítsanak meg otthon... az nem iskola, hogy ilyen olyan zavarokat húznak a gyerekekre tudod?? az iskola az, hogy SEGÍTIK őket!!


Én szerencsére ismerek lelkiismeretes tanítót is, hidd el, ugyanezeket a sorokat mondja ő is sokszor az ilyen reakciókra amit te írtál. Mit mond meg a nevtan egy óraban vagy mx fél napban, amit a szülő, vagy a tanár nem tud évek ill hónapok alatt?? most komolyan... egy vicc az egész.

2016. márc. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:

Első osztály végén ezek igencsak IRRACIONÁLIS elvárások, ha emiatt évet ismételtetnek valakivel, ott komoly gondok vannak!

Lányomnál nagyon hasonló problémák voltak elsőben, igaz, ő sajátos nevelési igényű (normál suliban), így talán kicsit elnézőbbek voltak vele, lévén papírja van róla, hogy bizonyos területeken elmaradásai vannak. Jelentem, most harmadikos, és hangos olvasásból csak csillagos ötösei vannak. Az írása kicsit lassabb, nem automatizálódott még teljesen, az írásképe nem valami szép, de a kutyát nem érdekli. Kitűnő tanuló.

(Úgy, hogy elsőben több területen épp csak "megfelelt" értékeléseket kapott.)

2016. márc. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:

# 15: Részképesség-zavar miatt egyetlen gyereket sem tartanak vissza, fejlesztést írnak elő és felmentik a gyereket az adott tárgyból történő értékelés alól (így aztán pláne nem lehet megbuktatni).

Ilyen alapon az összes diszlexiás-diszgráfiás gyerekkel évet kellene ismételtetni!

Tényleg, kérdező: ezekre szűrték a gyereket? Mert könnyen lehet, hogy ilyen probléma áll a háttérben... de lehet, hogy tényleg csak el van picit maradva, ami egy normális iskolában, normális pedagógusokkal nem okozhat akkora problémát, hogy emiatt visszatartsák!

2016. márc. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:

"mond meg a nevtan egy óraban vagy mx fél napban, amit a szülő, vagy a tanár nem tud évek ill hónapok alatt?? most komolyan... egy vicc az egész."


A nevtan talán nem (velük nekem is rossz a tapasztalatom), de a szakértői bizottság nagyon is sokat tud mondani. Nekünk két órás vizsgálat alapján olyan jellemzést adtak a lányomról, aminek minden szava állt, és egy csomó hasznos tanácsot tudtak adni. Magam is pedagógus vagyok, de osztályonként csak néhány sajátos nevelési igényű gyerek van, jellemzően mindegyik más problémával. A szakértőiben meg óránként fordul meg egy, azért láttak már pár esetet....

2016. márc. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
Nem szűrték a gyereket, mert az gondoltam, hogy nem lehet nála ilyen zavar, mert nem téveszt betűt, sem írásban és sem olvasásban.
2016. márc. 30. 14:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!