Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elsős gyereket is visszatartha...

Elsős gyereket is visszatarthatnak egy évet, volt akit nem engedtek tovább?

Figyelt kérdés
Milyen indokkal lehet visszatartani valakit elsőben? Csak tanácsolhatja a tanárnéni vagy mondhatja, hogy nem engedi tovább? Minden jól megy, de lassú az olvasás és a tollbamondás nagyon nehezen megy. Ez elég indok? Kicsit aggódok, minden nap olvasunk 10-15 percet. Kevés lenne? É végéig még fejlődik meg nyáron is, de nagyon aggódok, hogy le van maradva.

2016. márc. 24. 09:20
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy tanítócska? Miért kaptad így fel a vizet, te is érintett vagy vagy mi? Titkárnő vagyok amúgy és anya, bár szerintem semmi közöd hozzá. Ja és mindemellett kultúrember... Nem láttam azt a gyereket, ahogy te sem, megkockáztatom, nem is értünk a pedagógiához, így aztán elég nehéz megmondani, hogy mi a jó neki (gondolom, ez lenne a fő szempont), ezért mertem tanácsolni, hogy az anyuka kérdezzen meg olyat, aki ért hozzá, de most, hogy te itt vagy, valóban nincs már erre szükség :) Tiszta sor, lusta a tanító, béna a nevtan, a gyerek iskolaérett és kiegyensúlyozottan fejlődik, az élet pedig egyszerű!
2016. márc. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

utolsó, olvastad a kérdező válaszait egyáltalán?? komolyan, olvasd el.


igen van egy csomó lusta tanítócska. evvan. vannak akik meg dolgoznak. Aki lustát fogott ki, esetleg több gyerk van, akkor tuti tudja milyen a lusta is... problémageneráló, a nem szimpatikus gyerekeket mindenáron buktatni akarja stb... Náluk nem ritka, hogy a lehúzott gyerekek suliváltás után versenyeket nyernek, és hirtelen totál jól teljesítenek... És ez nem egy két eset, hanem rengeteg. De biztos neked van igazad, csak szuper tanítók vannak... csak akkor nem stimmelnek a kérdező aéltal leírtak...


elsős gyerek könyörgöm, még a NAT szerint se kell ezeket tudnia első végére így. ezek nem hibák. a gyerekek fejlődési üteme nem homogén. ezt egy tanítónak pláne figyelembe kell venni...


hja, irodista vagy... akkor te mindent tudsz, bocs :)

2016. márc. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
hja 21 es, és kiegyensúlyozott fejlődés nincs! mindenki más alapokra épít. nincs egyengyerek, max a hülyék fejében. de olvasni számolni, írni, meg tud mindenki tanulni azért ;) erről kéne szóljon az alsótagozat.
2016. márc. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:

Irodista? Nem is tudtam, hogy még használatban van ez a kifejezés. Abszolút a közelében sem járok annak, hogy mindent tudjak, ezért is tanácsoltam (most már lassan írom, hogy te is értsd), hogy kérdezzem meg olyat, aki ért hozzá.


Igen, olvastam a kommenteket. Például ahol Anyuka azt írja, a gyereknek nincs részképeség-zavara, mert nem téveszt betűket. Ha ez ennyiből állna, valóban nem lenne szükség fejlesztő pedagógusokra. Mondjuk szerinted tényleg nincs :) Hát mindenesetre ez is egy vélemény, tudomásul vesszük.


Egyébként azt hiszem, elég alaposan tájékozódtam a környékbeli iskolákról, évekig jártam a nyílt órákra, hogy megismerjem a tanítókat és olyanhoz írattam be a gyerekemet, akiről nem vagyok olyan lesújtó véleménnyel, mint te a tanítókról így általában. Akit lustának tartok, ahhoz nem íratnám be a kisgyermekemet... Azt hittem, ez elég magától értetődő.


És miért tanítócska? Szabad kérdeznem, te mivel foglalkozol, ami miatt feljogosítva érzed magad, hogy ilyen becsmérlő, gúnyos hangon írj az embertársaidról? Valóban kíváncsivá tettél.

2016. márc. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

mert a bemutató óra az aztán a mérvadó :D :D jó vicc...


azért vagyok ilyen becsmérlő véleménnyel jópár tanítóról, mert rohasztják a szakmát a lustaságukkal.


fejlesztő pedagógusokra meg szükség van. De nem az egyengyereket szabókra. hanem a tényleges győgypedekre, akik személyre szabott módszerekkel dolgoznak.

2016. márc. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
Oké köszi, szóval mivel is foglalkozol?
2016. márc. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

hja pedagógus vagyok ;) szóval én nem csak bemutató órák alapján mondom a véleményem.


amúgy sok helyen nem tudnak a szülők sulit választani, eszik, amit kapnak.

2016. márc. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
Akkor "tanárocska"? Megértem, hogy tele vagy keserűséggel pedagógusként, de nem biztos, hogy azon töltöd ki, akin kellene. Csak remélhetem, a gyerekekekkel másképp kommunikálsz. Nekem nagyon jó tapasztalatom van a fejlesztő pedagógusokkal egyébként. Eggyel valóban találkoztam, aki az általad leírt egyengyerek-faragó volt, de ő már benne van a korban. Ha az én tapasztalatom reprezentatív mintán alapul (nyilván nem, de nagyjából hátha), akkor az egyéniséget maximálisan kibontakoztatni igyekvő, ugyanakkor az iskolarendszer elvárásai között való minél könnyebb boldogulást segíteni akaró gyógypedagógusok vannak többségben. És le a kalappal előttük. És a tanítókat, akiket ismerek, nem becsmérelném semmilyen rájuk aggatott gúnynévvel vagy jelzővel, nemcsak mert nem vagyok primitív, hanem mert rendkívül felkészültek és lelkiismeretesek, tovább megyek, emberként is ott vannak, ahol kell. Nemcsak egy bemutató óra tapasztalata alapján...
2016. márc. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Persze. Az egesz rendszer szuper. Az emberek kremje van a szakmaban... nem am a kozepeskepessegu sehova se fel ettek a tobbseg... oh ha neked ez a szint a tuti. Legy boldog... en inkabb tuntetek
2016. márc. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Nem, például az óvónők többségéről és a felső tagozatos tanárokról korántsem vagyok ilyen jó véleménnyel. A bölcsődei gondozók között és az alsós tanítók között viszont valóban szerintem több a lelkiismeretes és nem ennyire kiégett, megkeseredett, elkeseredett ember, mint ami a te soraidból süt. De te sem emiatt tüntetsz, gondolom.
2016. márc. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!