Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy veszitek rá a gyereket...

Hogy veszitek rá a gyereket valamire, ha ő nem akarja, ellenkezik, vagy úgy tesz, mintha nem hallaná a kérésedet?

Figyelt kérdés
27 hőnapos lányomnak szólok,hogy pakolja össze a legóját, húzza fel a cipőjét, tegye a helyére a játékát stb.. , Ő ellenkezik, nemet mond, süketnek teszi magát el akar szaladni, ha megakadályozom nyafog, sír, hisztizik...Ilyenkor ideges leszek én is és hangosan ismétlem,hogy mit szeretném,ha csinálna. Elkezdem én csinaqlni a dolgot ,amibe ilyenkor már be sem kapcsolódik. Ti hogy csináljátok, hogy éritek el az ilyen helyzetekben a dolgokat?
2016. febr. 5. 20:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Trükközök. Ha nem akar cipőt húzni, akkor nem a cipővétel a központi kérdés, hanem az, hogy szerinte a kék vagy a piros cipőjét vegye fel. Így elfelejti a hisztit és azon gondolkozik, hogy melyik mellett döntsön, majd sajátjának érzi a döntést.


A legszebb, hogy egy a technika felnőtteknél is működik. (Porszívózol vagy felmosol inkább? Az illető azon fog gondolkodni, hogy melyik a kisebbik rossz, az fel sem merül benne, hogy nemet mondjon, hiszen nem lett opcióként felajánlva. Anno kifogáskezelés tréningen tanították, de családban is jól alkalmazható :))

2016. febr. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

a gyereket ahogy nekem feltűnt csak társként, parterként lehet a legjobban rávenni sokmindenre.

ha pl játékként tekint az összepakoásra, nem pedig szükséges rosszra stb, valahol javasolják is, hogy lehet olyat mondani mellé, hogy a maci, baba, paprikajancsi mennek vissza aludni a polcra, az autók betolatnak a garázsba, meg stb


higgadtan, jókedvvel lehet a legkönnyebben célt érni, de belülről kellene jöjjön.

nekem pont ma tűnt fel(hogy végre kialudtam magam és toppon voltam)hogy mézes mázos kedves vagyok a gyerekkel, és igaz, néha bepróbálkozott nyafogással, de látszott rajta, hogy nem ideges, csak épp úgy tesz és mézes mázosan(mint aki kisbabához beszél)simán tudtam terelni ahogy csak akartam :D

2016. febr. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nálunk pl. a reggeli öltözködés volt egy őrület, azóta verseny van, és le akar győzni. Elkezdtem mondani neki, hogy úgyis én veszem fel hamarabb a nadrágomat, cipőmet, stb. és erre totál bepörög, és gyorsabb akar lenni.


De szerintem nem kell visszariadni a szabályozástól sem, arra is szükségük van a normális kereteken belül. Ha nem pakolja össze az adott játékot, addig nem játszok vele a másikkal. Tehát apró dolog, de feltételhez van kötve, és a döntés az ő kezében van, ha akar mást játszani, akkor bizony el kell pakolni. Dönthet úgy is, hogy nem pakol, de akkor annak következménye van.

2016. febr. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én ilyesmin nem akadok ki, ha nem pakol elpakolom én, de legtöbbször csinálja velem, mindig megdícsérem mikor csinálja, a ruha választást én is bevetem, imád válaszani, és akkor szívesebben veszi fel. Az ilyen horderejű dolgokat teljesen felesleges erőltetni.
2016. febr. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyik játék elpakolása után vesszük elő a másikat és akkor meg is teszii, hogy pakol, de pl. ma el kellett indulnunk a heti bevásárlást elintézni, és nem akartam, hogy ott maradjon a játéka. Én igyekszem rászoktatni arra, hogy neki is van feladata, de néha megmakacsolja magát.
2016. febr. 5. 22:21
 6/10 anonim ***** válasza:
Én nem könyörgök, háromszor szólok, a harmadik már hangosabb-mérgesebb rászólás, ha arra sem reagál a fiam (lassan 3 éves) akkor jön az hogy: "jó, ha nem pakolod el akkor majd én összeszedem és kidobom-elrakom-odaadom másnak mert neked nem fontos", "ha nem húzol cipőt itthon maradsz egyedül-és elindulok mintha tényleg otthon akarnám hagyni", vagy a rábeszélés: "de, húzzunk sapit, mert ha nem húzol akkor tudod, beteg leszel, porszívózni kell az orrod, azt nem szereted" - ez pl mindennél bejön-cipő-zokni húzás-sapka-kabát húzás.
2016. febr. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A kulcs a következetesség. De nem csak ebben a helyzetben, hanem az élet minden területén. Kérsz tőle valamit, de mégsem tartatod be, tehát csak opció amit kérsz, hát miért tenné meg? Tudja, hogy nem kell megcsinálni, úgyis megcsinálod majd helyette.

Én megkérném, és egyszerűen nem elcsinálhatna semmi mást addig, míg el nem végzi. Pár alkalom után rájön, h fölösleges palávert csapni mert úgysem ússza meg, el is fogja hagyni ezt a viselkedést.

2016. febr. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ennyi idősen én is a nem rakod el akkor én rakom de eldugom ,2x kelett ezt bevetnem és onantol elpakol.
2016. febr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
(amúgy miért csak úgy játszhatnak, ha az előző el van pakolva...?a bölcsiben is úgy van, hogy pl levegőzés előtt v alvás, v ebéd előtt kell csak elpakolni..az én gyerekem teljesen természetesnek tartja az elpakolást, mert mindig látta tőlem, szívesen teszi és gakran jelzi ha valamit nem a helyére tettem, v pl ha nem akar már bébitaxizni, tegyük fel a helyére, mégsem pakolgat mániákusan, megszállottan, pedig 100%-ban(ahogy egy kisgyerektől telhet) közreműködő)
2016. febr. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*javaslom alakítsatok ki neki játszósarkot, úgy téged sem zavar a sok játék, a gyerek is élheti gyrekkorát
2016. febr. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!