Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elsős gyereket is visszatartha...

Elsős gyereket is visszatarthatnak egy évet, volt akit nem engedtek tovább?

Figyelt kérdés
Milyen indokkal lehet visszatartani valakit elsőben? Csak tanácsolhatja a tanárnéni vagy mondhatja, hogy nem engedi tovább? Minden jól megy, de lassú az olvasás és a tollbamondás nagyon nehezen megy. Ez elég indok? Kicsit aggódok, minden nap olvasunk 10-15 percet. Kevés lenne? É végéig még fejlődik meg nyáron is, de nagyon aggódok, hogy le van maradva.

2016. márc. 24. 09:20
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
71%

Megbuktathatja persze. De beszélj vele,hogy ő mit javasol, hogyan krllene ezeken javìtani,ìgy làtatlanban nehéz.


De hidd el jobb ha marad elsős,mintha az alapok nélkül kezdi a màsodikat. Hiszen ott màr önàlló szövegértési feladatok,màsolàsok lesznek és nagyon le fog maradni.


De amúgy még behozhatja a lemaradàst. A 10-15 perc olvasàs kevés egy rosszul olvasó gyereknek. Legalàbb 30-45percet olvassatok. De ne egyben,mert elfàrad. Ìrni is gyakoroljon abból elég 2 sor naponta.

Nézesd meg a szemét. Ha minimàlis tàvollàtàsa van,az pl nehezìtheti az olvasàst,mert elfàrad a szeme.

A finommotorikus mozgàsa amennyiben megfelelő,úgy a kéz izmait kell csak edzeni,ehhez jók a stresszlabdàk( vagy vannak különböző keménységű szivacsok az is jó). Fogja a markàba és teljes erejéből nyomja össze az ujjaival kb kezenként 10X naponta. Sokat segìt.

2016. márc. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
51%

nem buktathatja meg, pár éve van ez a törvén. visszatartani is csak javasolhatja, illetve a nevtanba küldheti, hogy keressék meg a probléma okát.

de te döntesz, ha nem akarod hogy évet ismételjen akkor a tanár nem tud mit tenni alsóban

2016. márc. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
54%
Szia! Igen vissza tarthat.rngem is visszatartottak,még nem voltam iskolaérett,de az ovoda mégis engedett iskolába. Az első 1 osztályomról csak egy papirt kaptak a szüleim,arról nincs a bizonyítványban sem semmi,tehát nem buktattak meg. Csak évet ismételtem. Ez nem új dolog most már 29 éves vagyok,tehát nem moatanávan voltam általános iskolás....
2016. márc. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
51%
2es vagyok, 3as, elég rossz példa mi volt 2x éve. most NEM LEHET MEGBUKTATNI elsőst, se másodikost, ez a tvény, nincsenek jegyek, csak értékelés, amiben ugyan leírhatja, hogy miben rossz a gyerek, de megbuktatni nem tudja és nem is lehet
2016. márc. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
58%

Ahogy már írták, nem tarthat vissza, csak javasolhatja.

Ha nekem ezt javasolna a gyerekem pedagogusa, megfogadnam a tanácsát. Ha nem tud a gyerek teljesiteni elsőben, akkor csak hurcolni fogja magával a nehézségeket és egyre rosszabb lesz majd neki. Ötödikben meg lazán megbukik majd mindenből?

2016. márc. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
58%
Én azt látom, hogy nagy ostobaság, hogy pont elsőben nem bukhat meg a gyerek. Ha nem biztos a betűfelismerés és az írás, akkor másodikban elvérzik, és azt már hiába ismételtetik meg vele. A harmadik hozzászólónak igaza van, most is van ilyen lehetőség, nem kap bizonyítványt, csak iskolalátogatási igazolást, és jövő szeptemberben tiszta lappal indulhat. Ezzel esetleg megelőzhető egy későbbi tanulási zavar kialakulása. De amúgy igen, a tanító néni csak javasolhat, bár azt érdemes megfogadni.
2016. márc. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
0%
A harmadiknak nincs igaza, mert a tanárnak nincs joga buktatni/visszatartani alsóban. A szülőnek van csak joga hozzá.
2016. márc. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
71%

Kisfiam sulijàban 3 elsős bukott meg az osztàlyban és nem a szülők akartàk. Ha nem teljesìti a gyerek az elvàrt minimumot akkor igenis újra elsős lesz,erről a tantestület dönt qrvàra nem a szülő. Lehet nem megbukàsnak hìvjàk,de végülis dettó ugyanaz. Ezen kìvül ugyanúgy kapnak jegyet is. Meg persze szöveges értékelést.


Vagy ti ezt hogy gondoljàtok??? Nem tud ìrni meg olvasni a gyerek,de mehet màsodikba? Hol éltek???


Mégegyszer leìrom tagolva: MEG LE-HET BUK-NI!!!

2016. márc. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:

De azért tessék:

2011. évi CXC. törvény


57. § (1)197 "A tanuló az iskola magasabb évfolyamába akkor léphet, ha az előírt tanulmányi követelményeket sikeresen teljesítette. Az iskola igazgatója a szülő kérésére legfeljebb egy alkalommal engedélyezheti az iskola első évfolyamának megismétlését, akkor is, ha a tanuló az előírt tanulmányi követelményeket sikeresen teljesítette. Ebben az esetben csak a megismételt évfolyamról kap bizonyítványt a tanuló. "

2016. márc. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
Ha nem tejesiti a követeményt akkor jobb ha újra járja mint bukdácsol .
2016. márc. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!