Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves kislányom ajándéka...

5 éves kislányom ajándéka anyósoméktól. Hogyan reagálnátok rá?

Figyelt kérdés

A történet a következő:kislányom hétvégén töltötte be az 5-t!Anyósoméktól ajándékba 2 használt pulcsit kapott és egy farmernadrágot ami vagy 2 számmal nagyobb.A használt ruhával nem is lenne gondom ha normális,szép pulcsik lenének de az egyik kb 2 éves gyerekre való a másik pedig tiszta bolyhós és vastag téli pulcsi.

Annyira rosszul esett,hogy ISMÉT valami olyat kapott tőlük ami semmire se jó és szegénykém vette ki a FEKETE szatyorból és semmi olyan nem volt benne aminek örült volna.Pedig ő a ruhának is nagyon tud örülni,mert pl kapott tőlünk lovacskás pólót(nagyon szereti a lovakat) és még pár ruhát.Szóval azzal nincs is gond,hogy lányom "válogatna" na de szerintem ez túlzás volt már tőlük.Este meg is kérdezte tőlem a lányom miért nem kaptam mamáéktól valami mást?Kérdeztem mit?Erre Ő:hát anya én ceruzának vagy zsírkrétának is nagyon örültem volna.Majd megszakatt a szívem....

Nem értem,hogy lehet ilyen egy nagyszülő?Nem szeret az unokájának örömet okozni?

Ti hogy reagáltatok volna?Most lesz 2-dikán a szülinapja és arra gondoltam veszek neki túriba 2 agyon használt pulcsit.


2010. márc. 17. 10:34
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
Próbáld meg azt h beszélsz a lányoddal hogy ne csalódjon majd szülinapkor:a mamiék lehet hogy nem olyat fognak hozni aminek örülsz.De ha nem az akkor a férjeddel/élettárs/ex el beszélj és mondmeg neki hogy próbáljon meg beszélni a szüleivel hogy hozzanak inkább egy csomag ceruzát vagy egy kifestőt.
2010. márc. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim válasza:
27%

Kérdező, én csak egyet hadd kérdezzek. Mivel jobb anyóst a neten szidni, mint leülni vele négyszemközt, és MEGBESZÉLNI nyugodtan?

Nekünk van egy "szomszéd" a 10 emeletes 30 lakásos lépcsőházban, akinek az a mániája, hogy a rá meg lányára már nem jó ruháikat összepakolja egy zacsiba, az ajtónk elé teszi, becsönget, aztán eltűnik (mint valami mikulás-csomag), egyáltalán nem rosszindulatból, pedig általában nem a mi méretünk. Odaadjuk a karitasznak, valakinek jó lesz.

Beszéld meg szépen anyósoddal, és ne a netre gyere szidni anonim, mert ezt bárki meg tudja csinálni, egy hülye is, megbeszélni, ahhoz már erőfeszítés kell, arra egy agyatlan hülye nem képes, de annak talán meglesz idővel az eredménye. Esetleg a kislányt is vonjátok be.

2010. márc. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem simán tárgy tárgy közötti különbségre kérdeztem! Hanem az értékbelire!

De mindegy is. A szivecskés pulcsi szerintem aranyos. A fehér...hát most mit mondjak? Én azt az elvet vallom, hogy a szándék a fontos. De lehet ezzel egyedül is maradok. :)

Ha a jövőben ezeket a kínos pillanatokat el akarod kerülni, akkor vegyél valami apróságot te és add a Mama kezébe, hogy ezt adja a lányodnak. Mert ugye még mindig az a fontos, hogy a gyermek örüljön?

2010. márc. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
53%

Ne haragudj,de az anyósod lökött egy kicsit.Nem szed véletlen valami orvosságot?Tudod Xanax,Rivotril stb..:))

Nekem úgy tűnik,hogy ez nem csupán szegénység,kiszúrás,vagy figyelmetlenség,inkább gondolnék valami itélőképességet befolyásoló betegségre.

A sógornőm anyósa psichésen beteg.Most karácsonykor jól bevásárolt az unokáknak,rengeteg pénzt áldozott rá.Az egyiknek korban nem megfelelőt vett,úgy felhúzta magát,hogy 2 hétig psichiátrián kezelték,mert emelni kellet a gyógyszerén.

Szóval sztem gondolkodj el nem lehet-e,hogy "lököttség" áll a háttérben.Ha igen akkor azon beszélgetéssel nem nagyon tudsz segíteni...

2010. márc. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
Elég szomorú,hogy ilyenek a nagyszülők!Ha ilyen dolgot már meg kell beszélni velük az már régen rossz!Én azt csinálnám amit írtál.Minden jót!
2010. márc. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az anyóstól a gyerekek nem kapnak sosem semmit. Régen mindíg mentünk köszönteni és nem sima bon-bon,hanem edénykészlet stb.amit épp akart.Aztán a saját fiának a névnapján annyit nem mondott rúglak seggbe pedig az apósomnak is az a neve mint a férjemnek.Sem a gyerekeket nem köszöntötte meg.Mikor mondtuk neki hogy pl.ma van ám a kicsi szülinapja vagy névnapja akkor elintézte annyival hogy nekem is volt....jah de mi ott is voltunk.Idejött 2 éve is a kislányom szülinapjára evett tortát,ivott sört megvacsorázott de a gyereknek annyit nem mondott hogy boldog szülinapot.Még egy 100ft-os csoki sem semmi.Na azóta mi nem köszöntjük őket és nem is hívjuk a szülinapozásokra meg semmire.Csak mi a gyerekek és a férjem vagyunk ilyenkor együtt.De jobb is ez így.Mi sem megyünk azóta és ők sem jönnek.Pedig egy faluban lakunk,de az unokáit is évente 2x látja,mert mi nem visszük címszóval.Hát könyörgöm ő nemtud jönni(50éves)
2010. márc. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:

Sajnos a legtöbb családban vannak nézet eltérések és sajnos sok helyen nem lehet megbeszélni,mert valamelyik fél nem enged vagy nem látja be,hogy hibázott vagy megsértődik(ez utobbi a mi esetünk)!!!

Jó annak aki megtudja beszélni vagy egyántalán nincs gond a családban.

Szerintem én nem szidtam anyósom mint ahogy az egyik válaszoló írta,mert ha szidtam volna azt írnám milyen hülye,bunkó stb...Csak néha jó az embernek "kibeszélni" a dolgokat és esetleg hasonló helyzetben lévőknek a történeteit elolvasni.

Az igaz,hogy értékbeli különbséget még egy 5 éves gyerek nem tud tenni és én nem is erre gondoltam.Mi is szeretünk ajándékozni(sogornőmékkel) nem nagy összegben szoktunk csak apróságok de tök jó látni ha a másik is örül neki,szerintem aki szeret ajándékozni az azért szeret,mert szeret örömet okozni!

Dédivel aki mellesleg kis nyugdíjas és egyedül van vele nagyon jól müködik az,hogy én megveszem az ajándékot(persze az összeg megvan beszélve)és ő kifizeti és oda adja a gyereknek.Lehet felvetem anyósomnak ezt bár szinte fix,hogy ezen mégjobban megsértődik.

2010. márc. 18. 20:12
 38/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a ti történeteket is.

Persze abban egyetértek,hogy megkell probálni megbeszélni a dolgokat de ha nem megy akkor sajna csak a boszankodás marad(főleg az ember csak magában boszankodik).Ami nem megy azt nem kell erőltetni.

2010. márc. 18. 20:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!