Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves kislányom ajándéka...

5 éves kislányom ajándéka anyósoméktól. Hogyan reagálnátok rá?

Figyelt kérdés

A történet a következő:kislányom hétvégén töltötte be az 5-t!Anyósoméktól ajándékba 2 használt pulcsit kapott és egy farmernadrágot ami vagy 2 számmal nagyobb.A használt ruhával nem is lenne gondom ha normális,szép pulcsik lenének de az egyik kb 2 éves gyerekre való a másik pedig tiszta bolyhós és vastag téli pulcsi.

Annyira rosszul esett,hogy ISMÉT valami olyat kapott tőlük ami semmire se jó és szegénykém vette ki a FEKETE szatyorból és semmi olyan nem volt benne aminek örült volna.Pedig ő a ruhának is nagyon tud örülni,mert pl kapott tőlünk lovacskás pólót(nagyon szereti a lovakat) és még pár ruhát.Szóval azzal nincs is gond,hogy lányom "válogatna" na de szerintem ez túlzás volt már tőlük.Este meg is kérdezte tőlem a lányom miért nem kaptam mamáéktól valami mást?Kérdeztem mit?Erre Ő:hát anya én ceruzának vagy zsírkrétának is nagyon örültem volna.Majd megszakatt a szívem....

Nem értem,hogy lehet ilyen egy nagyszülő?Nem szeret az unokájának örömet okozni?

Ti hogy reagáltatok volna?Most lesz 2-dikán a szülinapja és arra gondoltam veszek neki túriba 2 agyon használt pulcsit.


2010. márc. 17. 10:34
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%

10.46-os!

mi is kaptun a turiból cuccokat,nekem sincs ezzel bajom.

azt,hogy beszéljék meg,arra értettem hogy így elkerülhetik a hasonló baleseteket,mint pl. a kicsi ruha.

2010. márc. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
83%

Én visszaemlékszem 5-6 éves koromra, mikor a nagymamámtól ruhát kaptam ajándékba. Számomra az nem is volt ajándék, kibontás után egyből anyukám kezébe adtam és nem foglalkoztam vele. Olyan volt nekem mintha azt anyukám kapta volna, mert úgyis mindig ő adja rám. Sajnálom szegény kislányod, tényleg adhattak volna legalább egy játékot hozzá.

Egyébként az én anyósom sem kérdezi meg soha mit vegyen a gyerekemnek ajándékba, a múltkor pl 1 hónaposra való bodyt vett, mikor ő már fél éves volt.

2010. márc. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
67%

Az én anyósomhoz jár a tied tréningre. Meg ez egy ilyen hónap.

Tegnap is leírtam a mi sztorinkat ma is leírom neked, mert én sem tudok tovább lépni.

A kicsi lányom első szülinapja, nagyon vártuk. Nekünk első gyerek mindkét oldalon első unoka.

Anyukám felajánlotta, hogy megtartja a szülinapot, de anyósom azt mondta hogy ő nem szívesen megy sehová, inkább hozzájuk mennyünk. Jó gondoltam, hiszen neki is a napokban volt a névnapja, biztos egybe le akarja tudni.

Na mindenki megérkezett délután, anyukámék keresztszülők /a bátyám és a felesége/.

Anyósomnál még egy pohár víz sem volt otthon. Csak a torta amit mi vittünk meg pár sör meg üdítő amit mi vittünk, hogy ne csak rá háruljanak az anyagiak/milliomos emberekről beszélek/.

Apósom meg egy tárgyalásról este esett be. Na elfújtuk a gyertyát és eljöttünk.

Tudod mit csinálnék legszívesebben, soha be nem mennék, csak a férjem miatt nem tehetem meg.

Semmi értelme a bosszúnak. Azt kell elfogadni, hogy őket már nem lehet megváltoztatni. Ilyenek maradnak és kész, sajna nem tudsz mit csinálni.

Mondjuk nekem az a szerencsém, hogy erre csak mi felnőttek fogunk emlékezni legalább a gyerekem nem.

Én is félek az olyan dolgoktól amit te leírtál majd a későbbiekben, de ez van.

Nem kell semmit éreztetni velük, mert akkor te leszel a rossz a szemükben.

Ha a férjed is érzékeli ezeket a dolgokat és egyet ért veled, annak örülj mert van olyan is hogy egy férj csak az anyjának ad igazat.

Szerencsére nálunk nem így van és a férjem nagy támaszom, ha ilyen rossz és megalázó dolgok történnek velem.

2010. márc. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
74%

Sajnálom szegény kislányt. Tényleg jobban figyelhetnének a nagyszülők. Ha nem játékot vesznek a gyereknek, aminek örülne, bármi az, akkor legalább a ruhát megnézhették volna, hogy milyen állapotban van.

Megértelek teljesen, én anyósom is vett a születendő unokájának overállt, amibe hoztuk haza a kislányunkat. 74-s méret!!! Egy újszülöttre. Mondtam páromnak, h nem adom a gyerekre, mert elveszik benne. Ő is elismerte, de nem szólt az anyjának, pedig blokkal cserélni lehetett volna...

Ill. kötött egy kis takarót a babának. Nincs is vele baj, de a mérete akkora mint kb. egy a4-es lap! Nos, azzal milyét takarjam be? A lábát, vagy a testét? mert a gyerek egészbe nem fér alá....

Nem egyszerű az anyósokkal, de ez van. Próbálj a pároddal beszélni, h legközelebbre beszéljen a szüleivel. Rá biztos nem sértődnek meg, mint ha mi tesszük szóvá...!!

2010. márc. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

Nem ez az elő esett,hogy szülinapra használt ruhát add amível mint írtam nem is lenne gond ha szép és jó állapotba lenne.De eddig aránylag normálisat adott és mellé vett a tescoba egy új szép ruhát is.Soha nem kérdezi meg mire lenne szükség vagy mekkorát vegyen mert általában mindig 1-2 számmal nagyobbat add!Nem azt mo9ndom,hogy gazdagok de magának minden kacatot megveszt szóval telne rá kb 2000ft ami nem egy hú de nagy összeg de lehet belőle valami szép dolgot venni.Anyós 48 éves és após 52 szóval még fiatalok.Ja és hozzá teszem múlt hónapban volt a kislányom névnapja amit már másodszora elfelejtett.Akkor legalább kapott két db szép cherookes pólót ami szintén 1 számmal nagyobb(de mindegy).

Még azt hozzá teném,hogy ő tavaly névnapjára kijelentette,hogy a 3 gyereke(és családja) vegyen neki virágtartót ami 10ezer ft-nál kezdődik úgye.Na mondanom sem kell,hogy nem kapta meg,mert nem volt rá keret és már azért sem,mert ő KÉR de ha mi szólunk,hogy ezt vagy ezt vegyen a gyerekeknek akkor már kiakad!

Ha valaki leírná,hogy hogyan lehet ide képet feltölteni szívesen feltöltöm mit hozott neki.

Arra gondoltam,hogy visszük neki szülinapjára a 2db használt pulcsit és amikor megnézi akkor elmagyarázom miért kapta ő is ezt.

2010. márc. 17. 11:37
 16/38 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan,te vagy a férjed inkább szoljon neki.Mert tényleg,egy gyerek a zsirkrétának is örül...nem igaz hogy ennyire lesz@rják mit adnak...
2010. márc. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
40%

Egy 5 éves gyerek azt mondja, hogy örültem volna egy zsírkrétának is???


Háááát.... akkor én nagyon régen voltam gyerekek közelében, hogy ekkorát változott a világ.....

2010. márc. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
[link] itt tudod feltölteni a képet, kíváncsian várujk!
2010. márc. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
0%
Nem azt mondta az 5 éves gyerek, hogy a zsírkréta az élete álma, de egy gyerek nem hülye és tudja, hogy az agyon használt felmosó rongynak való pulóvertől még egy zsírkréta is jobb. Erre gondolt a kérdező értsd jól!
2010. márc. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
54%
Tehát értsem úgy, hogy egy gyerek tud értékbeli különbséget tenni tárgy és tárgy között?
2010. márc. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!