Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves kislányom ajándéka...

5 éves kislányom ajándéka anyósoméktól. Hogyan reagálnátok rá?

Figyelt kérdés

A történet a következő:kislányom hétvégén töltötte be az 5-t!Anyósoméktól ajándékba 2 használt pulcsit kapott és egy farmernadrágot ami vagy 2 számmal nagyobb.A használt ruhával nem is lenne gondom ha normális,szép pulcsik lenének de az egyik kb 2 éves gyerekre való a másik pedig tiszta bolyhós és vastag téli pulcsi.

Annyira rosszul esett,hogy ISMÉT valami olyat kapott tőlük ami semmire se jó és szegénykém vette ki a FEKETE szatyorból és semmi olyan nem volt benne aminek örült volna.Pedig ő a ruhának is nagyon tud örülni,mert pl kapott tőlünk lovacskás pólót(nagyon szereti a lovakat) és még pár ruhát.Szóval azzal nincs is gond,hogy lányom "válogatna" na de szerintem ez túlzás volt már tőlük.Este meg is kérdezte tőlem a lányom miért nem kaptam mamáéktól valami mást?Kérdeztem mit?Erre Ő:hát anya én ceruzának vagy zsírkrétának is nagyon örültem volna.Majd megszakatt a szívem....

Nem értem,hogy lehet ilyen egy nagyszülő?Nem szeret az unokájának örömet okozni?

Ti hogy reagáltatok volna?Most lesz 2-dikán a szülinapja és arra gondoltam veszek neki túriba 2 agyon használt pulcsit.


2010. márc. 17. 10:34
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
87%
Jól teszed, én is ezt tenném. Szegény kislány.....
2010. márc. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
88%
hát igen! ez lehet h nekem sem esett volna túl jól és a kislányomnak sem :S amugy meg lehet h ezért mert nem állnak tul jól anyagilag nem? :S dehát mondjuk ha télleg vesz egy cs. zsirkrétát mondjuk akkor sem lett volna drága...
2010. márc. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam tegnap volt 1 éves, és az én anyósom is majdnem ilyen (szerencsére nagyon távol élünk tőle, így csak virtuálisan kell elviselnem). Én a helyedben szóvátettem volna, hogy sajnos ezt már kinőtte... Az én kisfiam is kapott már kék virágos bélelt 92-es nadrágot! Tavaly nyáron, amikor még csak 62-es volt a mérete! (ilyen volt a kínaiban) Én otthagytam náluk,mondván ez még sokára lesz jó, és virágosat majd inkább, ha lesz kishuga...
2010. márc. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
77%

szia!


Én meglépném, mármint amit írtál. Turi, két igénytelen pulcsi, fekete szatyor, tessék. Hátha leesik neki.

2010. márc. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
82%
ismeretlenül arra gondook,hogy nincs teli a buxa a mamáéknak, de szerettek volna hasznosat adni. Én,ha alkalmam nyílna rá, megmondanám,hogy máskor kérdezzék meg mit vigyenek,vagy inkább az árát adják oda,majd vesztek rajta valamit-nálun ez utóbbi a szokás, így nincs csalódás senki részéről. Normális keretek közt mindent meg lehet beszélni!
2010. márc. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
82%

Szia

Az én véleményem az, hogy a bosszúállásnak nem sok értelme van. Szerintem beszéld meg vele, vagy a párod - végülis az ő szülei - hogy a gyereketek nemigen tudja használni a kapott ruhákat, mert nem megfelelő a mérete, stb., és hogy szeretnétek, hogyha ezentúl bevonna benneteket az ajándékvásárlásba, vagy ha nem tud mit kitalálni a kicsi örül a zsírkrétának, ceruzának, szinezőnek stb.-nek, ami szintén nem egy horrorisztikus összeg... Egyébként annyira nem értem ezt. a turkálóban is lehet sok új vagy újszerű (értsd: egyáltalán nem kopott, bolyhos, foltos stb) holmit kapni, főleg gyerekekre... szóval lehet, hogy az ízlésével van probléma és nem a rosszindulat vezérli.. Mindenképp próbáld meg megbeszélni vele, vagy akár együtt a pároddal, üljetek le velük, és beszéljétek meg.

22L

2010. márc. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
92%
nézd, 10:42es részben igazad van. A turiból való cuccok nem gázosak, ezt a kérdező is leírta, csak amilyeneket hoztak a kislánynak , az kifogásolható. Kaptam én is használt gyerekrucikat-akár turisakat is-, de ha ráadom senki meg nem mondaná, hogy azok; olyan megkímélt, vagy jó állapotban vannak. Ez a különbség. A turiban is lehet olcsó, ám igényes gyerekcuccokat venni...
2010. márc. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim válasza:
88%
Nem lehet, hogy kapták valahonnan, csak nem akarják nektek megmondani? Ha ez az első ilyen alkalom, nem hiszem, hogy rosszat akartak volna. Beszélj velük.
2010. márc. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
92%

Megkellene velük beszélnek a dolgot kulturálran,ahogy előttem írják.Nem tudom milyen idősek,és mennyire egyszerű emberek.Én sem tudom az unokáim ruhaméretét,de mindig együtt vesszük meg az anyukájával,ha éppen ruhát kapnak,vagy megkérdezem a gyereket,vagy a szülőket,hogy mit szeretnének kapni.

Te is megtudod ezt beszélni a mamáékkal.

2010. márc. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
75%
Az ilyet sose fogom megérteni. Ez nem pénztárca függő, egy gyereknek olyan kis apróságokkal is hatalmas örömet lehet szerezni. Csak egy kis odafigyelés. És, hát a csomagolás...Szánalmas. Tudom, nehéz helyzet, én is túl udvarias vagyok, hogy szóvá tegyem más bunkóságát. De ebben a helyzetben, én is rávilágítnék neki a lényegre. Talán észbe kap.
2010. márc. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!