Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves kislányom ajándéka...

5 éves kislányom ajándéka anyósoméktól. Hogyan reagálnátok rá?

Figyelt kérdés

A történet a következő:kislányom hétvégén töltötte be az 5-t!Anyósoméktól ajándékba 2 használt pulcsit kapott és egy farmernadrágot ami vagy 2 számmal nagyobb.A használt ruhával nem is lenne gondom ha normális,szép pulcsik lenének de az egyik kb 2 éves gyerekre való a másik pedig tiszta bolyhós és vastag téli pulcsi.

Annyira rosszul esett,hogy ISMÉT valami olyat kapott tőlük ami semmire se jó és szegénykém vette ki a FEKETE szatyorból és semmi olyan nem volt benne aminek örült volna.Pedig ő a ruhának is nagyon tud örülni,mert pl kapott tőlünk lovacskás pólót(nagyon szereti a lovakat) és még pár ruhát.Szóval azzal nincs is gond,hogy lányom "válogatna" na de szerintem ez túlzás volt már tőlük.Este meg is kérdezte tőlem a lányom miért nem kaptam mamáéktól valami mást?Kérdeztem mit?Erre Ő:hát anya én ceruzának vagy zsírkrétának is nagyon örültem volna.Majd megszakatt a szívem....

Nem értem,hogy lehet ilyen egy nagyszülő?Nem szeret az unokájának örömet okozni?

Ti hogy reagáltatok volna?Most lesz 2-dikán a szülinapja és arra gondoltam veszek neki túriba 2 agyon használt pulcsit.


2010. márc. 17. 10:34
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
42%

Persze,miért ne tudna egy 5 éves különbséget tenni.Pláne,ha még nem is tetszett neki(mondjuk a színe).

Nem hülyék,csak gyerekek!

2010. márc. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 3 éves.Eddig semmit nem kapott tőlük!!!!!!!!Ja de egy agyonhasznált, összefirkált 1000éves babát!!!!!!!!!!!!Ha tudják,hogy szülinap névnap van, már előre hangoztatják, hogy nincs pénz, de a másik unoka nem győzi mutogatni miket kap, és mindig vesznek neki 2 tortát!!!!!!!Na tudod ez nekem is k....va szarul esik, szóval megtudlak érteni!
2010. márc. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
11.02.-es vagyok ismét. Már az előbb megirtam, hogy én 5 évesen különbséget tudtam tenni ajándék és ajándék között, emlékszem. Szerintem egy ruha nem ajándék egy gyereknek, hanem a szüleinek. Mert ruhát úgyis kell venni a gyereknek, és igy legalább eggyel kevesebbet kell venni a szülőnek (feltéve ha jót vesznek). A gyereknek viszont semmit sem jelent a ruha, csak felveszi, de örömét nem leli benne.
2010. márc. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
66%
Jól sejtem, hogy eme eset csak hab a tortán és Neked alapvetően van bajod anyósoddal vagy mindkettőjükkel? :) Ne haragudj meg érte, de nekem ez jött le. Valóban nem volt jó húzás tőlük, hogy agyonhasznált pulcsikat vettek a gyerkőcnek, a kislányodat sajnálom én is. De nem gondolnám, hogy a rosszindulat vezérelte őket, inkább meggondolatlanok voltak. Talán a férjed próbáljon beszélni velük, hogy máskor kérdezzék meg,mi kellene a gyereknek, egyébként nem is nagyon értem, miért nem beszéltek alkalmak előtt, hogy kinek mire van szüksége, nálunk mindig mindenkivel egyeztetve van, hogy ki mit vesz, kinek mi kell. A méretprobléma: írod, hogy vett valami ruhát és 1 számmal nagyobb volt. Hát belenő a lányod! Én azon sosem szoktam problémázni, ha egy ruha nagyobb, abba belenő a gyerek, ha kisebb, az már más tészta. Szóval próbáljátok rávenni őket, hogy egyeztessenek veletek, mielőtt bármit vesznek a gyereknek. A bosszúnak nem látom értelmét....
2010. márc. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
68%

Egyes válaszokon volt, hogy nevettem, de sajnos csak kínomban. Én nem is értem az ilyen nagyszülőket! Az én anyósom sem egy ajándékozómániás (ami nem is baj), de azért odafigyel, hogy a gyereknek tetsző dolgot vegyen.

Én a helyedben azt csinálnám a lányom érdekében, hogy kerek perec megmondanám, hogy a csajszira nem jó egyik ruha sem, és egyébként is jobban szereti a játékokat mert még gyerek. Ha jön a következő ajándékozási alkalom akkor pedig állj elő valami olcsó, de jópofa ötlettel, mondd azt, hogy a leányzó kinézte magának és hogy örülne neki ha a nagyszülőktől megkapná. Nyilván nem biztos, hogy észbekapnak, de így elvileg senki nem haragudhat meg és a legjobb esetben nem fog csalódni a lányod, neked meg nem kell még előtte is magyarázkodnod.

2010. márc. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

Igen egy 5 éves gyerek különbséget tud tenni tárgy és tárgy között!Mert ha valami olyat kapnak ami nem tetszik nekik akkor azt simán lereagálják és megmondják.

Igazából a helyzet anyósom és köztem nem mondanám,hogy rossz és azt sem,hogy puszi pajtások vagyunk.Járunk hozzájuk(kb 1 hónapba egyszer)beszélgetünk stb...

De vannak dolgai(mint mindenkinek)csak az a gond,hogy nem lehet vele beszélni.Ezt a dolgot is már fel hoztuk neki,hogy beszéljük meg mindig kien mire van szüksége aztán akkor 1x betartotta és ennyi volt részéről.Csak az a gond,hogy ő viszont elvárja a "nagy" ajándékot és hogy mindig aznap legyenek felköszöntve de ő ennek az elenkezője.

2010. márc. 17. 15:44
 27/38 anonim ***** válasza:

Azért gond, ha nagy a ruha, mert nem a megfelelő évszakban fogja tudni hordani, kedves válaszoló. Az én lányom is kapott anyóstól egy nagy pizsamát, amibe nyáron fog belenőni. Hát azzal sokra fogok menni. Mint egy nyáron belenövős vastag pulóverrel is sokra megy a gyerek...

Én megköszöntem és mondtam a gyereknek, hogy nem baj, majd nyárra pont belenősz... Az anyós előtt. Nem lehetett nem érteni. És nem voltam bunkó egyáltalán.

2010. márc. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Remélem sikerült felteni.

Két képen az látható,hogy a kapott pulcsikat hozzá mérem a most hordott pulcsijához.Nem tudom mennyire látszodik a képen,hogy a fehér pulcsi bolyhós?!

2010. márc. 17. 16:13
 29/38 anonim ***** válasza:
29%

Ha ezt egy tényleg szegény nagyikától kapta volna a gyerek aki elbotorkál nagy nehezen bottal egy turiba és a 32e forintos nyugdíjból kispórolja akkor OK!

De nem 48 éves nőtől aki még gondolom nem 32e-ből él egy hónapban.

2010. márc. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:
Hát jaja!
2010. márc. 17. 16:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!