Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvárod a gyerekedtől, hogy...

Elvárod a gyerekedtől, hogy köszönjön az ismerősöknek?

Figyelt kérdés

Hány éves kortól? Nekem még nincs, de elég gyakori, hogy találkozom pl. a szomszéddal, akinek 6 éves a gyereke. Szomszéd köszön, gyerek nem. Az anyja nem szól rá, akkor sem, ha köszönünk, és a gyerek nem köszön vissza. Legutóbb már én kérdeztem tőle, hogy szokott-e köszönni, egyben bemutatkoztam neki, hogy én vagyok a szomszéd.

Gyerekkoromban elképzelhetetlen lett volna, hogy bámuljak a felnőtt szomszédra, aki köszön, én meg hallgatok mint a csuka.


2015. febr. 17. 07:54
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
39%
igen elvárom, ahogy beszélni kezd :)
2015. febr. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
A legkisebb 6 éves, falun élünk, köszön az utcán. De ez nem volt így kb. egy éve, akkor sokszor elsumákolta.
2015. febr. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Különben vicces dolog a köszönés, aztán a kamasz szintén elsumákolja, a felnőtt behúz az ajtón, stb.

De nem a szomszéd gyereke az egyetlen, aki ezt csinálja.

Másik kedvenc, amikor szóba elegyedsz egy ismerőssel, és a gyereke elkezd tombolni, hogy menjenek már, és a szülő nem szól rá.

2015. febr. 17. 08:00
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
En csak a magam neveben tudok beszelni, mert az en kicsikem meg csak uton van :)) amikor kicsi voltam, bementunk valahova, es mindig ram szoltak, hogy koszonj! En meg ettol olyan zavarba jottem, hogy egy hang nem jott ki a torkomon :D nem voltam felenk gyerek pedig, de valamiert ez a koszones kenyes tema volt nalam. Pont mostanaban gondolkodtam ezen, hogy vajon az a jo, ha mondod neki,mint nekem tettek, vagy hagyd ra, esetleg negyszemkozt beszelj vele rola, hogy koszonni illik. En talan az utolsot tartom a legjobbnak, igy viszont megvan ra az esely, hogy az illeto, akinek nem koszont a gyerkoc, bunkonak tart, hogy nem szolsz ra. De a sajat peldambol kiindulva en jobban orultem volna, ha nem hoznak ezzel kinos helyzetbe, hanem egymas kozt megbeszeljuk, hogy nem szep dolog nem koszonni...
2015. febr. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
46%
Természetesen, ahogy már beszélni kezd a gyerek. De ez nem "elvárás", hanem jó modorra nevelés. :)
2015. febr. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
59%
Persze, hogy elvárom, alapvető dolog, itt kezdődik a nevelés... Kezdettől fogva, amint tudott köszönni, mindig "előmondtam" neki, hogy csókolom, aztán így megtanulta. Nekem nem tetszik, mikor idős néniket is sziáznak a kisgyerekek. A csókolomot pont ugyanannyiba kerül kimondani, mint a sziát. Tanulja meg. De ha véletlenül szia sikerül, azért sem szidom le. Már hatéves, de még ma is, mielőtt belépünk valahova, szólok neki, hogy "bemegyünk, köszönünk". Nem olyan nagy dolog erre odafigyelni. Sokszor nagyon értékelik a felnőttek, hálásan mosolyogva köszönnek vissza.
2015. febr. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
94%

En németországban élek, itt születtek lányaim. Itt az emberek mindenki mindenkinek köszön. A feluban ha valaki szembe jön, vagy séta közben az erdöben, a városokban pl a liftben vagy egy üzletben. Vagy is a teljesen idegen is köszön ha a másik szemébe néz.

Nekem ez nagy változás volt Mo után. Mo-n is faluban laktam, de ott csak az ismerösök köszöntek egymásnak, és anyukámnak egy üzlete van a faluban így sok ember ismert engem de én nem öket. Nagyon ciki volt mindig soha nem tudtam kinek mikor kell köszönni, és ha köszöntem és még sem ismertek akkor meg tátott szájjal néztek.

Itt viszont teljesen ismeretlenek köszönnek és elfogadják a köszönést, nem érdekel senkit sem hogy ismer vagy sem.


A nagylányom 4éves és nehezen köszön. Èn nem erültetem neki, mert ö abban nöl fel, hogy itt az idegenek is köszönnek egymásnak, és mire iskolás lesz kialakul majd benne is. Itt a tinik, kisiskolások is kösszönnek az idegenek nek is. Szóval nem félek, hogy elfordítja majd a szemét ha valaki ráköszön késöbb.


Még annyit, hogy a német lezárja a köszönést egy Hallo val, és ez mehet felnöttnek, gyereknek, öregnek, nincsen benne sértödés. Mo-n viszont sajnos mindenki megsértödik ha nem megfelelöen köszönnek. Pl 30 éves nönek oda köszön a gyerek, hogy csokolom, az már ugrik is: én nem vagyok ennyire üreg mond hogy szia. Jön a következö felnött(a gyerek még nem érzékeli a korát), és mondja hogy szia, mire az anyja megrója, hogy ez a jegyzö felesége volt neki csokolom. Na aztán jön a tini korba a jónapot, és a gyerek már is teljesen elveszett most akkor kinek mit is kösszönjön.

Pl 8évesen engem Mo-n azért büntetett meg a tanár mert reggel úgy köszöntem, hogy Jó reggelt, és akívánokot nem tettem mögé.Mindenki elött megszégyenített és lehordott, vissza küldött hogy mégegyszer jöjjek be.

Utáltam Mo-n a köszönés minden formáját. Itt viszont szeretem, sétálok a gyerekekkel, és valaki rámnéz már ksözönök is, ezt teszik az öregek, fiatalok, gyerekek is. Beszállok egy liftbe a belvárosban, ott is egyböl köszönünk...

2015. febr. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Sokszor amiatt nem köszönnek, mert egyszerűen zavarban vannak.

Azt én is tudom, hogy már kisgyerekként is nagyon rossz érzés, ha nyilvánosan megszégyenítik az embert.


A lányomnál az a trükk vált be, hogy bevontam a közelebbi ismerősöket. Elmondtam, hogy még problémás a köszönés, de pozitív megerősítésre gyúrok, úgyhogy kérnék egy olyan szívességet, hogy ha köszön nekik, akkor kicsit túlzóan dicsérjék meg.


2-3 alkalom után már teli torokból köszönt mindenkinek - elég jól bevált a taktika.

2015. febr. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
66%

Valaki írta, hogy zavarba jön a gyerek, ha rászólunk, hogy köszönjön. Ez sokszor így van, ezért én akkor szoktam mondani nekik, mielőtt belépünk valahová. Hamar megtanulták, és az extrán szégyenlős, anya mögé bújós időszakon kívül köszönnek is rendesen.


A csókolomtól viszont feláll a szőr a hátamon:-)

Emlékszem rá kamaszkoromból, hogy milyen kegyetlenül nehéz volt az átállás. Op. a szomszédunkban volt egy, a szüleimnél jóval fiatalabb apuka. Csókolomoztam. Aztán amikor kamasz lettem, állati gáz lett a csókolom, tegezésre nem kaptam engedélyt,a jó napot meg nem jött a számra. Ha csak tehettem, elsunnyogtam a köszönést.


Szerintem kisgyereknél belefér a szia is. Az oviban tegezik az óvónénit, sziával köszönnek neki. Így mennek elsőbe. Nálunk a suliban is alap a tegezés, azt mondta a tanítónő, hogy maguktól átállnak magázásra a gyerekek. És tényleg, harmadikban már mindenki magázódott, és Jó reggelttel, Jó napottal köszönt.

Az én gyerekeim a sziát és a jó napotot tanulták meg, és persze a viszlátot. Kicsinek mindig azt használták, amit én. A nagyobbaknál már látom, hogy jól csináltam, ők gimisek és feszélyezettség nélkül tudnak kommunikálni a felnőttekkel. A kicsik meg még az anyát utánzó fázisban vannak.

2015. febr. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem elvárom. Mintát adok, mert én köszönök, és utánozni fog. Sosem szólítom fel köszönésre, és nem kiabálok vele ezért. Amiből nem csinálok nagy ügyet, azt simán leutánozta eddig, legyen az köszönés, fogmosás, vagy bármi más. Amint elkezdtem rákoncentrálni egy-egy dologra, tuti nem csinálta, csakazértsem.
2015. febr. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!