Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítség! Hol ronthattam el?...

Segítség! Hol ronthattam el? Vagy egyáltalán én ronthattam el? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Nem tudom mit kezdhetnék a gyerekeimmel.még agyon kicsik,a nagy lassan négy,a kicsi most 2.

egyszerüen nem tudunk velük leülni játszani,mert hiszti van,hogy ne nyúljunk a játékaikhoz,meg az úgy nem jó ahogy mi csináljuk,megkérdezzük,hogy akkor nekik,hogy lenne jó,akkor meg semmi válasz,néz némán ránk.

napközben nem képesek,csak 1 vagy 1,5 órát aludni,de aztán egész délután hiszti megy,mert fáradt,bármit csinálok nem jó,mindenen sírás van.próbálom őket kanállal,villával tanítani enni,de akkor is kézzel esznek,alig használják az evőeszközt.ha szólok vagy sír vagy kinevet a gyerek.a játékaikra egy picit sem vigyáznak,vettünk nekik karácsonyra egy-egy könyves kirakót,1 hét mulva már el volt tépve.van egy vagon építőkockájuk,plüss stb és semmivel nem játszanak,szétszórják a szobájukban,az egész lakásban,hiába kérjük őket,hogy ne szórják szét,szedjék/szedjük össze,csak az a válasz,hogy nem,meg sír,hogy ő akkor se szedi össze!visszabeszél.ha rájuk adunk valami ruhát,hogy pl megyünk ki sétálni vagy vmi sírás van,én nem tudom mit kezdjek velük.már nem tudok egész nap mosolyogni rájuk,játszani már alig tudunk leülni velük.Mit ronthattam el?hol ronthattam el?mit kezdhetnék vele?Már kezdek kifáradni.tényleg nem vagyok képes folyton vigyorogni,mosolyogni és azt csinálni amit akarnak.

hogy lehetne egy kicsit "megnevelni" őket?másoknál is vannak ilyen problémák?Vagy csak én vagyok ilyen béna?néha úgy érzem nem vagyok elég jó anyjuk. :(((

mit tehetnék?


2010. jan. 30. 16:24
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
szia! fogadd meg a tanácsokat, nagyon jók, nem tudok mit hozzátenni :) talán csak annyi, hogy bármit mondasz vagy teszel, mindig az legyen a fejedben, hogy ÉN VAGYOK A FŐNÖK. ezt először saját magadban kell tudatosítani, akkor ők is megérzik rajtad. az én lányom is 4 éves, szerencsére nem nőtt a fejünkre :) a lányom csoportjában is volt hasonló probléma az egyik kisfiúval, anyuka nem fogadott meg semmilyen nevelési tanácsot, sőt, az oviból is kivette a gyereket, mondván, hogy "nem hagyják érvényesülni" pedig ott érdekes módon normálisan viselkedett... most ott tartanak, hogy a házuk olyan mint a waterlooi csatatér, apuka inkább túlórázik, csak ne kelljen otthon lenni, anyuka meg rivotrillal alszik :( szóval idejében meg kell fogni az ilyesmit. sok sikert :)
2010. febr. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!