Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítség! Hol ronthattam el?...

Segítség! Hol ronthattam el? Vagy egyáltalán én ronthattam el? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Nem tudom mit kezdhetnék a gyerekeimmel.még agyon kicsik,a nagy lassan négy,a kicsi most 2.

egyszerüen nem tudunk velük leülni játszani,mert hiszti van,hogy ne nyúljunk a játékaikhoz,meg az úgy nem jó ahogy mi csináljuk,megkérdezzük,hogy akkor nekik,hogy lenne jó,akkor meg semmi válasz,néz némán ránk.

napközben nem képesek,csak 1 vagy 1,5 órát aludni,de aztán egész délután hiszti megy,mert fáradt,bármit csinálok nem jó,mindenen sírás van.próbálom őket kanállal,villával tanítani enni,de akkor is kézzel esznek,alig használják az evőeszközt.ha szólok vagy sír vagy kinevet a gyerek.a játékaikra egy picit sem vigyáznak,vettünk nekik karácsonyra egy-egy könyves kirakót,1 hét mulva már el volt tépve.van egy vagon építőkockájuk,plüss stb és semmivel nem játszanak,szétszórják a szobájukban,az egész lakásban,hiába kérjük őket,hogy ne szórják szét,szedjék/szedjük össze,csak az a válasz,hogy nem,meg sír,hogy ő akkor se szedi össze!visszabeszél.ha rájuk adunk valami ruhát,hogy pl megyünk ki sétálni vagy vmi sírás van,én nem tudom mit kezdjek velük.már nem tudok egész nap mosolyogni rájuk,játszani már alig tudunk leülni velük.Mit ronthattam el?hol ronthattam el?mit kezdhetnék vele?Már kezdek kifáradni.tényleg nem vagyok képes folyton vigyorogni,mosolyogni és azt csinálni amit akarnak.

hogy lehetne egy kicsit "megnevelni" őket?másoknál is vannak ilyen problémák?Vagy csak én vagyok ilyen béna?néha úgy érzem nem vagyok elég jó anyjuk. :(((

mit tehetnék?


2010. jan. 30. 16:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Nem a gyerek akaratának kellene érvényesülni,hanem a szülőének.Jól elrontottad őket.Most már csak egyet tehetsz,hagyod őket egyedül játszani,nem segítesz nekik,nem játszol velük,ha hisztiznek akkor sem.Ha nem hajlandók rendesen enni,akkor vedd el előlük az ételt,és menjenek el az asztaltól.Nem baj,ha kimarad egy.-egy étkezés.Ha éhesek lesznek,akkor majd esznek rendesen is.Nehéz lesz,amíg megtanulják a rendet.Határozottan szólj rájuk,ha kell,és semmiéppen ne engedj nekik.
2010. jan. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

hát ismerős néhány dolog, de pluszban van egy 4 hónaposom.

tudom, ezzel nem segítettem, de lásd, van akinek még ennél is rosszabb... :D

2010. jan. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

igen,tudom sikerült elrontani.köszi a tanácsot,remélem tudunk majd változtatni.jó lenne,főleg mert most a nagyobbik nem is tud oviba járni,mert létszám miatt nem vették fel,majd talán szeptemberben.

most kint voltunk sétálni miután kiírtam.most legalább nem a házat rombolták. :)

így egész jól elvoltak,nem volt hiszti sem.


másodiknak,gratulálok a babához.hogy bírsz a 3-mal?

2010. jan. 30. 17:31
 4/11 anonim ***** válasza:
Hisztikezelés kézikönyve esetleg? Lehet találsz benne néhány jó ötletet, én ugyan még nem olvastam, de a barátnőm nagyon szereti. Ha gondolod, írj emailt, és elküldöm pdf-ben.
2010. jan. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
küldtem mail-t.köszi
2010. jan. 30. 19:29
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbálatok együtt lenni velük, rajzlj és ők esetleg néznék, hogy jaj-de szép, mesélj, ilyesmi, hogy megszeressenek téged, mert most nem úgy néz ki... Már meg ne bántódj...

Ha fáradt, akkor lefektetni. Ha nem akar aludni, nem baj, csak pihenjen, mondd neki, nem kötelező aludni, de az ágyból nem kelhet fel. Addig, amíg te meg nem engeded. Amíg nem pihent egy kicsit. Akár fekszenek az ágyban és beszélgettek, mesélsz nekik, hogy mi hogyan volt,a mikor ők kicsik votlak, amikor te kicsi voltál, akármit, beszélgessetek.

Ha nem úgy esznek, ahogy elvárod, akkor vége a kajának. Max. 3-szor szólsz rá, többször nem, de akkor figyelmeztesd, mi lesz a következmény, tehát ha nem eszik rendesen, el fogod venni. Aztán vedd el, mehet, amerre lát, nincs tovább kaja. Legközelebb ugyanez. Nincs könyörgés, azt felejtsd el örökre. Vagy megy a te szabályaid szerint valami, vagy nem lesz sehogy. Játék után kötelező a rendrakás rögtön, ha nem rakja össze, kidobod a játékot a kukába. Erre figyelmeztesd és max. 3-szor szólsz rá. Aztán szó nélkül kidobod (aztán kicsempészheted majd a kukából és eldugod pár hétre, addigra megnevelődnek). Legközelebbi játékkal ugyanez az eljárás.

Nincs könyörgés, és MINDIG előre figyelmeztesd, mi lesz a következmény. Nem kell kiabálni, meg kell kérni és normális hangon elmondani, hogy mi lesz, ha nem teljesíti, amit kérsz. És mindig max. 3-szor kérsz.


Én egyszer kérek és ha nem történik semmi, utána elkezdek számolni. Tudják, hogy ha 3-ig érek, valami rettenetes jön majd (nem tudják, hogy mi, mert SOHA nem kellett 3-ig számolnom, 1-nél elkezdenek visítani, hogy ne számoljak és rohannak teljesíteni a kérésemet, amit addig meg se hallottak látszólag :-))


Ha visszabeszél, elmondani neki, hogy nem a játszópajátsa vagy és nem beszélhet így veled. Ha nem kér bocsánatot, akkor büntetés: sarokba, vagy egyéb helyre állítod, ahol annyi percet kell maradnia, ahány éves. Vegyél egy tojásfőző órát ebből a célból. Utána ha lejárt az idő, akkor se jöhet ki, csak ha megbeszéltük, hogy mi volt helytelen és bocsánatot kér érte és megígéri, hogy lehetőleg nem lesz több ilyen. Ha nem megy a dolog, marad a sarokban, amíg nem telejsíti a feloldási feltételeket...

Türelem kell hozzá és sok időbe fog ez telni neked, de rögötn kezd el ezeket betartani és betartatni. Apának ugyanezek a szabályok, ő se leh lazább, mert akkor nem ér semmit.

Ha az elejétől erre nevelted volna őket, nem lenne gondod.

Nálam 3 gyerek, kicsi egy éves de már rá is rászólok, ha valamit nem úgy csinál. És megérti, látszik rajta.

KÖVETKEZETESEN!!!

2010. jan. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

második vagyok.

a 3. gyerek áldott jó. eszik, alszik, mosolyog, játszik. 4 hós. az összes közül ő a legjobb, pedig fiú. úgy értem, rosszabbra számítottam.

nekem jár oviba a 4 éves. igazából a 2 évessel van gond, erőszakos természetű. érdekes, külön-külön nagyon jók. de együtt...bár vannak jó óráik.

2010. jan. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az utolsó előttinek mindenben igazat adok, kivétel egyben. Hogy nem szeretnek. Szerintem szeretnek, csak épp tisztelni nem tisztelnek. De amúgy úgy igaz, hogy tényleg 3szor szólj mindenért, és a kaja meg pláne! Az nem játék. Az a gyerek, amelyik éhes az egyen, ne játsszon vele. Én ezt soha nem szerettem, és nem is tűröm tőlük. Elveszem, és a következő kajaidőben megeheti. Nem akkor mikor ő szól, hogy éhes, mert nem lenne éhes, ha akkor eszik, mikor elé teszed.

Na szóval, ahogy ő is írta: Következetesen!

2010. jan. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát, a "nem szeretnek"-et nem is tudom körülírni, hogyan értettem. Nem látni a kötődést irántad abból, amit leírtál. Tehát már csak azért is szót kéne (részben, legalább néha) fogadniuk, mert téged szomorúvá tesz az, hogy rendetlenkednek, hisztiznek egyfolytában.

Ezért kellene sokat ÉRDEMBEN velük lenni, velük foglalkozni (erre legjobb a mese, beszélgetés), hogy kialakuljon ez az érzés is bennük. Tehát nem elég, ha egy légtérben vagytok, hanem tényleg foglakozni kell velük. Rajz, gyurmázás, vonatépítés, bármi.

No, remélem, érthető, mire gondolok... Tényleg nem bántani szerettem volna vele!

2010. jan. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
szerintem a szeretet nem kérdés, minden gyerek szereti a szüleit. az hogy rossz, hisztis, az más kérdés, az nevelés. nagyon jó tanácsokat kaptál, ha megfogadod őket, pár hónapon belül olyan rend lesz nálatok, hogy öröm lesz nézni! sok sikert! :)))
2010. febr. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!