Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit tennétek? Sírva kéri a...

Ti mit tennétek? Sírva kéri a 7éves gyermekem, hogy ne engedjem az apjának, hogy elvigye.

Figyelt kérdés

3hònapja nem jött érte.

Most itt az őszi szünet ès papir szerint nála van ilyenkor.


Jelezte az apuka,hogy jön a gyerekèrt.

A gyerkőc azonnal mondta az apjának,hogy nem akar menni.

De az apját ez nem èrdekli azt mondta tetszik vagy nem vele kell mennie mert láthatása van.


Kisfiam sirva kèr hogy ne engedjem ,hogy elvigye :-( Teljesen kikèszültem .


Hivtam a gyámhivatalt is ez ügyben ,de simán leráztak.


Miòta megtudtunk,hogy elakarja vinni az apa 2napja ...a gyerkőc beteg lett be is làzasodott.


Hozzátenném ,hogy az apa épp az 1év felfüggesztettet tölti gondatlanságbòl okozott sùllyos testi sértès miatt ahol a gyermek volt az áldozat.


Mi tévő legyek ? :-(


2013. okt. 25. 14:55
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

Az apuka ragaszkodik a minden páros hétvégéhez még ha nem is él a lehetőséggel.


Nincs benne a "nehogy már akkor jöjjön amikor neki jó"

Gyerekről beszélünk nem egy tárgyról.


Nem igazán tehetem meg ,hogy csak úgy kocsiba pattanjak és rohanjak érte 300km-re!

Azért mert az apuka nem bír vele, mert nem ismeri .

2013. okt. 25. 18:47
 22/36 A kérdező kommentje:

Bepakolásnak egyenlőre még a gondolata sincs meg mert lázasan fekszik. Már a hangja is elment.

Doki kint volt, s 2-3 napig nem is beszélhet csak nagyon keveset .


Ha nem jön helyre hétfőig , az apuka fordulhat is vissza, mert akkor meg szalad és feljelent ,hogy betegen adom át neki.

2013. okt. 25. 18:54
 23/36 anonim ***** válasza:
Csúnya harc megy köztetek.
2013. okt. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
A családomban volt nehány éve hogy az apuka szintén biciklizett a gyerekével.A gyereke lábát szintén eltörte a küllő.Senki sem jelentette fel a pasit.Pedig az orvosnál elmondták hogy mi történt.Igaz a gyerek anyja nem rendezett ribilliót.Nálatok ki tett feljelentést?
2013. okt. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
17%
Úgy látom meg sem akarod oldani ezt a problémát. Hétfőre nem fog a gyerek meggyógyulni, hisz tudja, hogy ha nem gyógyul meg akkor nem megy apukához. És mivel nem akar menni, így majd csak kedd reggelre lesz rendben. Lehető legrosszabb megoldás, hogy már most arra neveled, hogy tud téged manipulálni. Nekem is a szívem szakadna meg, de vannak dolgok amik kötelezőek. Neki sajnos kötelező az apukájával találkozni. Később ugyan ezt eljátssza majd az iskolával is mikor épp nem akar bemenni mert dolgozatot írnak. Akármilyen az apuka csak az apja. Ha ennyire ellenszenves, akkor nem neki kellett volna gyereket szülni. Persze tudom akkor még egy áldott jó ember volt és mindent megtett.
2013. okt. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:
Gyámhivatal tette meg a feljelentést.
2013. okt. 25. 20:35
 27/36 A kérdező kommentje:
Az utolsòra nem reagàlnék.
2013. okt. 25. 20:36
 28/36 Vilcsianyuja ***** válasza:

Azért a belázasodást nem kell rögtön pszichoszomatikusnak venni, miért ne lehetne fatális véletlen, hogy éppen benyelt egy aktuális vírust vagy bacit? Az egy dolog, hogy a stressztől legyengült az immunrendszere, ezért gyorsabban-erősebben kijöhetett rajta. De azért, ha gyerekkoromra visszagondolok, mennyire örültem volna egy olyan képességnek, hogy dolgozatírás reggelén 39 fokos lázat produkáljak :)

Először elhűltem én is, mikor olvastam ezt a felfüggesztettet, de aztán a kommentek végére érve most valahogy úgy érzem, hogy kicsit erős ez a bünti, persze a gyámhatóság most rögtön lecsapott, bezzeg egy konkrét családon belüli erőszak ügyben sokszor csak a vállukat vonogatják. Ahogy ebben az esetben is, hogy miért kell a gyerekre ráerőszakolni a láthatást, ha ő maga nem akarja? Ha az apja tényleg jót akar a gyereknek, megoldhatná, hogy inkább a ti lakóhelyeteken marad (na nem nálatok, de legalább a közelben) pár napig, és ha a gyerek elfogadja, akkor elviszi, ha pedig nem, akkor levonja a tanulságot, és legközelebb gyakrabban tolja oda a képét. Mellesleg telefonon, interneten a mai világban elég könnyű napi kapcsolatot tartani, mi lenne, ha nem hagyná apuka, hogy a gyerek elfelejtse, akkor se, ha tényleg nem tud kéthetente érte jönni?

Nagyon nehéz lehet neked, mert apában 100%-ig ott dolgozik akár a felszínen, akár tudat alatt, hogy biztosan ellene neveled a gyereket, és így nehéz bármiféle józan tanácsot adnod neki, de muszáj lesz valahogy megbirkóznotok egymással és az egymással szembeni ellenérzéseitekkel, mert aki ennek legeslegjobban kárát fogja látni, az a kisfiatok.

Ja és még egy gondolat, a saját tapasztalatom a saját gyerekemmel, bár abszolút más szituációból fakad (hálistennek működő, kétszülős család vagyunk). A kislányomat sokszor viszik a nagynénjei, nagyszülei egy-egy fél napra, esetleg egy-egy ottalvásra, és ezt én is szorgalmazom, de visszaütött, a gyerek borzasztóan ragaszkodik hozzám, sokszor akkor makacsolja meg magát legjobban, hogy nem akar elmenni a mamáékhoz, amikor én hajtogatom neki, hogy ilyen meg olyan jó lesz. Gondolom, tudat alatt azt hiszi, meg akarok tőle szabadulni. Nálad is állhat esetleg ez a háttérben. Lehet, hogy semmi baja apával és az apai nagyszülőkkel, egyszerűen retteg attól, hogy ha te elengeded, akkor már nem is szereted annyira.

Szóval az is megér egy kísérletet, hogy ezt megbeszéld a kisfiaddal, már elég nagy ahhoz, hogy megértse a helyzeteteket, és megnyugodjon egy kicsit.

2013. okt. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

Végigolvastam.


Van egy szomszédunk, akiknél hasonló a helyzet.

Köteles vagy odaadni a gyereket, és ha nem áll fenn a gyereket veszélyeztető gond, akkor nem is tudsz mit csinálni.

Azért ez nagyon durva, hogy 3 hónap után viszi el 1 hétre, a világ végére...ennek mindenképp utánajárnék, és megpróbálnám "kedves apucival" megértetni, hogy így a gyerek soha nem fogja magát nála biztonságban érezni, és megbízni benne, ha állandóan becsapja, és még csak fel sem hívja a köztes időben, hogy hogy vagy kisfiam, ne haragudj, de most ezért, és ezért nem tudok érted menni... Mindenképp kicsikarnék belőle egy heti 2x-i beszélgetést, hogy meglegyen a kapocs, de hát látom, hogy lepasszolja a nagyihoz is, szóval itt nagy történésre nem lehet számítani...

Próbálj a lelkére hatni, és megértetni vele...


Természetesen betegen nem adnám oda, de a kisfiad már nem olyan kicsi, meg kell értse, hogy el kell mennie(mondjuk az más kérdés, hogy 1 hétre köteles vagy odaadni?? mert 2 nap nem a világ, de 1 hét...) tényleg képes az ember ilyen tüneteket produkálni, ha valamit nem akar, de ez nem tudatos...


Az is a baj, hogy te hiába mondod szavakkal azt, hogy nem neveled ellene, érezni az összes mondatodból, a kisugárzásodból, hogy apa ellen vagy, és a gyerek ezt megérzi..meg KELL változtatnod saját hozzáállásodat, és főképp azt, ahogy érzel a volt férjed iránt, és akkor nem lesz ilyen rossz a srácnak sem.(gondolj arra, amikor még jó volt együtt, és hogy ha ő nincs akkor nincs a kisfiad sem, esetleg ezt el is mondhatod az exnek, hátha akkor az ő hozzáállása is megváltozik, sőt a fiadnak is elmondhatnád)

Ezt biztosan tudom, mert nálunk nem ilyen durván, de ugyanez van anyósommal, és mióta eldöntöttem, hogy megpróbálom őt szeretni, és nézem a jó tulajdonságait is, a gyerekem is elfogadóbb iránta. Előtte olyan sírásokat levert, ha mentünk a nagyihoz, hogy én is bőgtem...

A gyerekeknek olyan radarjuk van a szüleik érzéseire, hogy hihetetlen...

De amúgy összsességében összeszorult a gyomrom ahogy olvastam ezt az egészet...

2013. okt. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

De ha a gyerek szereti az apját,és kötődik hozzá akkor sem jó neki hetente 300km-ert utaznia,nem hogy így. Nagyon sajnálom a fiad:/

Mindenképpen az apával kell beszélned és megértetned vele,hogy ez így nem lesz jó. Sajnálom,nem tudok jobb tanácsot adni,nem lennék a helyedben.

2013. okt. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!