Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit tennétek? Sírva kéri a...

Ti mit tennétek? Sírva kéri a 7éves gyermekem, hogy ne engedjem az apjának, hogy elvigye.

Figyelt kérdés

3hònapja nem jött érte.

Most itt az őszi szünet ès papir szerint nála van ilyenkor.


Jelezte az apuka,hogy jön a gyerekèrt.

A gyerkőc azonnal mondta az apjának,hogy nem akar menni.

De az apját ez nem èrdekli azt mondta tetszik vagy nem vele kell mennie mert láthatása van.


Kisfiam sirva kèr hogy ne engedjem ,hogy elvigye :-( Teljesen kikèszültem .


Hivtam a gyámhivatalt is ez ügyben ,de simán leráztak.


Miòta megtudtunk,hogy elakarja vinni az apa 2napja ...a gyerkőc beteg lett be is làzasodott.


Hozzátenném ,hogy az apa épp az 1év felfüggesztettet tölti gondatlanságbòl okozott sùllyos testi sértès miatt ahol a gyermek volt az áldozat.


Mi tévő legyek ? :-(


2013. okt. 25. 14:55
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy a gyerek azért dacos, mert három hónapja nem látta. Mikor volt a baleset és mikor volt a tárgyalás? Nem lehet, hogy a gyerek azt gondolhatja, hogy apa haragszik rá amiért megbüntették miatta? Gyakran a gyerekek magukra vesznek némi bűntudatot ilyen esetben.
2013. okt. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsò!


Pontosan igy beszélgetek a kisfiammal az apukájáròl ahogy te leírtad.

Az elöző kommentemben csak röviden írtam.

Az én fèlelmeimet nem veszi át a gyerkőc mert sose beszélek ilyenről neki.

Soha nem neveltem az apja ellen.

Minden második hétvégén összepakolunk s várjuk az apát ,mert nem jelzi hogy nem jön.

A gyerkőc alig várja , hogy megèrkezzen de 3hònapja nem jött.

Azért ez idő alatt volt pár hétvége amikor becsomagoltunk majd ki. S nyugtattam ,hazudtam a fiamnak,hogy apa miért nem jött.

Sose volt olyan,hogy ne akarjon menni.

Gondolom most besokkalt .

Nem csoda..

2013. okt. 25. 15:52
 13/36 A kérdező kommentje:

Fél ève volt a tárgyalás. Azòta volt az apánál 3hetet a nyár elején.


Nincs dac s harag.

2013. okt. 25. 15:55
 14/36 anonim ***** válasza:

Mit tennék? Megszakadna a szívem.


Apjával próbálnék beszélni, ha nem megy, és biztos lehetek abban, hogy nem fogja semmilyen veszélynek kitenni, akkor megpróbálnék a kisfiam lelkére hatni, hogy csak néhány napról van szó. Telefont adni neki (ha nincs), amin bármikor felhívhat. (Rendőrséget, stb. nem keverném bele.) Ha beteg, akkor nem adnám oda, hanem elvinném orvoshoz. Nem tudom, hogy milyen szabályok vonatkoznak a láthatásra akkor, ha betegség jön közbe, de ha orvostól van papírod arról, hogy valóban beteg a gyereked, akkor az mindenképpen jobb, mintha semmi sem lenne a kezedben.


Hosszútávon megpróbálnám rendezni az ügyet az apával, mert mindenkinek ez az érdeke. Az természetes, hogy ha benned ellenérzések vannak, akkor a kisfiad is érzi ezt rajtad, és természetes, hogy rossz érzéssel adod a fiadat, ha az apja hónapokig nem él a láthatással. Az apában is tudatosítani kell, hogy érzelmileg káros, ha x kihagyott idő után akarja elvinni, legyen rendszeresebb a találkozás, már amennyire a távolság engedi. De az is jó lenne, ha pl Skype-on, vagy ilyesmi tartanák a kapcsolatot.

2013. okt. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
Azért mert a gyerek nem tudja megfogalmazni, ez részéről lehet dac az apja felé. Mert olyan sokszor cserben hagyta. Hiszen ő várta. Érthető a reakciója, de nem tehetsz mást, engedned kell. Csupán az apja figyelmét hívhatod föl arra, hogy mennyire sokszor várta hiába. Ha nem akar hisztit elvitelnél, akkor ezt ne tegye vele többet.
2013. okt. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

Itt nincs szò arról,hogy nem engedem.


A kisfiù mondta az apjának,hogy nem akar menni amin én is meglepődtem.


Ezt nem gondolom hisztinek mert akkor nem sírna amikor csak mondom neki,hogy apa jön.

2013. okt. 25. 16:10
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

SZerintem akkor próbálj meg az apával beszélni először, hogy ne vigye így el egyből 300 km-re a gyereket úgy, hogy 3 hónapja nem látta és nincs szoros kapcsolat közte és a gyerek között.

Első körben rábeszélném, hogy hármasban csináljatok valami programot, vagy legalább csak egy délutánra vigye el, a közelben egy programra.

Természetes hogy a gyerek nem akar az apával lenni, mert számára ő szinte egy idegen, ritkán látja csak, anyához kötődik hisz vele él.

És nem volt jó nyáron az a 3 hét apánál, vagy ha már ketten vannak akkor jól kijönnek?

2013. okt. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

Az apával már beszéltem többször és is ragaszkodik ahhoz ,hogy elvigye erre az egy hétre ,mert régen látta a gyerkőcöt.

Már azt is felajánlottam neki hogy fizetem az útiköltséget ha látni akarja a gyereket , de ne vigye el így 3hónap után 1 hétre ,mert a gyerkőcnek ez nem tesz jót.


Azért ragaszkodik ennyire mert neki nem ÉRI meg 2 napra elvinni. (páros hétvégén)


Közös program? Inkább ne erőltessük.

2013. okt. 25. 17:05
 19/36 A kérdező kommentje:
Elvan e az apjával? 2 napig. Aztán unatkozik nála. Legutóbb is letette mint egy tárgyat a nagyikhoz ,hogy ő már nem bír vele elég volt. Én meg mehettem a gyerekért. 300km-re..
2013. okt. 25. 17:06
 20/36 anonim ***** válasza:

Akkor mért nem beszélitek meg apukával, hogy a szünetekben viheti a gyereket, de akkor a két hetente hétvégén nálad marad. Akkor a gyereknek sem lenne csalódás, hogy sose jön érte az apja. Szerintem eddig mindig várta, hogy na majd most jön most meg így védekezik szegényke, nehogy csalódjon. Vagy talán benne is az van, hogy nehogy már csak akkor jöjjön mikor neki jó.

Most meg nyugtasd meg a fiadat, hogy jó lesz és ha mégsem érezné jól magát akkor érte mész. Készítsetek be neki játékokat és pakoljatok együtt és biztasd, hogy ha bármi baj van akkor egyből kocsiba pattansz és már mész is érte.

2013. okt. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!