Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit tennétek? Sírva kéri a...

Ti mit tennétek? Sírva kéri a 7éves gyermekem, hogy ne engedjem az apjának, hogy elvigye.

Figyelt kérdés

3hònapja nem jött érte.

Most itt az őszi szünet ès papir szerint nála van ilyenkor.


Jelezte az apuka,hogy jön a gyerekèrt.

A gyerkőc azonnal mondta az apjának,hogy nem akar menni.

De az apját ez nem èrdekli azt mondta tetszik vagy nem vele kell mennie mert láthatása van.


Kisfiam sirva kèr hogy ne engedjem ,hogy elvigye :-( Teljesen kikèszültem .


Hivtam a gyámhivatalt is ez ügyben ,de simán leráztak.


Miòta megtudtunk,hogy elakarja vinni az apa 2napja ...a gyerkőc beteg lett be is làzasodott.


Hozzátenném ,hogy az apa épp az 1év felfüggesztettet tölti gondatlanságbòl okozott sùllyos testi sértès miatt ahol a gyermek volt az áldozat.


Mi tévő legyek ? :-(


2013. okt. 25. 14:55
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
Hívd fel a rendőrséget, és a legfontosabb, hogy mindent rögzíts a telóddal. Csinálj bizonyítékokat ellene.
2013. okt. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:

Vidd agyereket dokihoz, kérj ambuláns lapot, és dugd a papa orra alá, hogy lássa a gyereked valóban beteg. Ezzel talán nyersz egy kis időt. Jövőhéten irány a gyámügy személyesen, hogy segítsenek.

Miért nem akar a gyereked a papával lenni? Miért fél, vagy tart tőle ennyire?

2013. okt. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Ne engedd hogy elvigye, menjetek együtt hárman, vagy ha megoldható figyeld őket távolról (amennyiben persze ez megoldható és csak a közelbe viszi).


De ha felfüggesztettet tölt ahol a gyerek volt az áldozat akkor hogyhogy van láthatása???? Ilyen embernek biztos nem adnám oda a fiam.

2013. okt. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
Vedd fel, ahogy a gyerek ezt mondja. Ne engedd neki, hogy elvigye, csinálj kamuindokokat, betegségét húzd ki, vagy lépjetek le a szünetre. De vigyázz, mert esetleg feljelenthet, hogy akadályozod a jogai betartásában. Kérdd a gyámhivataltól a láthatástól való eltiltást, vagy kérj a gyereknek távoltartási végzést. Ne hagyd a dolgot annyiban, mert a fiú tönkre fog menni bele! A pszichoszomatikus betegségeket jól ismerem, nekem is sokáig volt az 'apám' miatt. 10 éve nem él velem, de a dohányfüstöt még mindig nem bírom elviselni miatta, szóval ezzel nem érdemes játszani.
2013. okt. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

"az apa épp az 1év felfüggesztettet tölti gondatlanságbòl okozott sùllyos testi sértès miatt ahol a gyermek volt az áldozat."


Jól értem, hogy bántotta a gyerekét és bírósági ügy lett belőle???? És még ezek után van láthatási joga?

2013. okt. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez igaz, hogy a gyermeket bántalmazta, akkor a bíróság nem ítél meg láthatást neki!


A kérdésre válaszolva, kizárt dolog, h odaadjam..

2013. okt. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:

"gondatlansagbol okozott" az nem azt jelenti hogy bantotta, hanem hogy nem vigyazott ra, es a gyerekre raborult egy szekreny vagy mittomen. A "megveri" az szandekos es nem "gondatlan" testi sertes.


Ettol fuggetlenul: vagy megtamadod a birosagon a lathatasit, vagy oda kell adni.


Mi az oka annak hogy a gyerek ennyire ellenzi a talalkozast, nem neveled az apja ellen ugye?

2013. okt. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Próbálok mindenkinek választ adni:


Rendőrséget miért hívjam fel? Mit tudnak tenni? Az apa hétfőn jönne a gyerkőcért akkor már most hívjam fel?


Ma iskolába sem volt és készülünk bemenni az ügyeletre ahol kapunk majd egy papírt ,hogy hétfőn jelenjünk meg a háziorvosnál..ez nekem is megfordult a fejembe . Gyámhivatalban már nem bízok, mert sokat kértem őket segítsenek és azt mondják a büntetés nem függ össze a láthatással.



300km-re lakik az apa és oda is vinné el. Nem tudom figyelni őket .


Igen bírósági ügy lett a gondatlanságból elkövetett súlyos testi sértés miatt.

Gondatlanságot kiemelném mert azt mondták ez bárkivel előfordulhat.

Nem bántotta a gyermeket, hanem kerékpárral vitte 3 évesen gyerekülés és lábvédő nélkül ..e közben beakadt a lába a kicsinek és kettétört a bokacsontja ami elhajlította a sípcsontját. Eddig 2szer műtötték és várakozunk a harmadikra.


Ezt az ügyet , a bíróság újra elővette, mert kiderült ,hogy lefizették az igazságügyi szakértőt , aki azt írta a bírósági papírra ,hogy maradéktalanul meggyógyult a gyerkőc ,hiába mutattam az ambuláns lapokat hogy műtét lesz.....rá 2 hónapra újra műtötték.


Ha kihagytam valami kérdezzetek nyugodtan.

2013. okt. 25. 15:16
 9/36 A kérdező kommentje:

Nem. Nem nevelem az apja ellen. Most is és mindig is mondtam neki az elmúlt 6 évben (ennyi ideje vagyunk külön az apával) ,hogy apát szeretni kell.


Most is mondogatom neki , hogy jó lesz apánál, gondozzák az állatokat , horgásznak, stb de taszítom magamtól ezzel a gyereket, mert azt hiszi ráakarom erőszakolni azt ,hogy menjen.

2013. okt. 25. 15:18
 10/36 anonim ***** válasza:
54%
Nos hát én úgy gondolom, hogy apuka tanult az ügyből. Gondatlan volt, de ez régen sajnos gyakori baleset volt. Ma az ülések miatt ritkább, de azért előfordul. A gyámügy álláspontja teljesen helyénvaló. Én a helyedben nem arról akarnám meggyőzni a gyereket, hogy mennyire jó lesz majd neki ott. Elég nagy már és nem hülye. Majd utólag eldönti, hogy jó volt-e az apjánál. Inkább magyarázd el neki, hogy az apja szeretné látni és vele tölteni az egy hetet és ehhez bizony joga van. Mond meg, hogy ebbe neked sincs beleszólásod. Neki pedig el kell fogadnia, hogy az apja is szereti és látni akarja. Azt hiszem a gyerek csak a te félelmeidet és az aggodalmadat vette át. Na meg új neki ez a helyzet és felméri, hogy milyen lehetőségei vannak. A gyógyszereket meg beteheted neki, apának adsz útmutatót, hogy mit mikor és mennyit. Csak nem szellemileg elmaradott, ha egyszer belehabarodtál és lett egy közös gyermeketek is.
2013. okt. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!