Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyósom rácsapott a 18 hónapos...

Anyósom rácsapott a 18 hónapos gyermekem kezére. Engedjem neki? Nekem fáj!

Figyelt kérdés
Hozzáteszem, nagyon hisztis volt a gyerek, akaratos, toporzékolt és üvöltött.De nekem mégis fájt a dolog, mikor a kicsim sírni kezdett.Nem szóltam semmit, nyeltem egyet, de úgy érzem ha még egyszer előfordul bemosok neki egyet. Jogos a felháborodásom, vagy néha nem árt a dolog?
2008. máj. 13. 18:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%

Szia bár nekem nincs még gyerekem (de már nagyon szeretnénk), de pont ma olvastam az egyik államvizsga tételemben, hogy az anyóspajti néha szereti átlépni a nagyszülői szerepkörének határait, hogy a mami bőrébe bújjon. Ezt a tényt a tételem mint negatívumot emelte ki.

szóval szerintem legközelebb hívd fel a szíves figyelmét, hogy ne csinálja. A szülők dolga a nevelés, a nagymamáé meg az, hogy sütit süssön és meséljen.

Jó lenne, ha nagymamák is hozzászólnának, kíváncsi vagyok az ő véleményükre is.

2008. máj. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
30%

Néha igenis rá lehet,és kell is csapni egy gyerek kezére.Teljesen a fejedre fog nőni,állandóan hisztizni fog.Most talán még tehetsz ellene,de később már nem biztos.

Őszintén,ha az én lányom hisztizna,ordítana toporzékolna,a hónom alá fognám,és mennék vele a hidegzuhany alá.Tanulja meg hogy mit lehet mit nem.

2008. máj. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%
Az első válaszoló vagyok. Nem az a lényeg, hogy rá lehet-e csapni, vagy nem. Hanem hogy KI AZ, aki rácsap. Mert az szerintem nem a nagymama dolga, hanem a szülőké. De lehet, hogy rosszul értelmeztem a kérdést?
2008. máj. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
67%
K.... anyját üsse, de ne a gyerekemet!!!
2008. máj. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
79%

szerintem nem jogos. A minak a 28hónapos keresztlányom pl megharapta anyukám, neki nagymama kézfejét. Erre anyi (mama) is egy kicsit ráütött a szájára. Szerintem ettől még nem lesz semmi baja a kicsinek, és megtanulja a dolgokat. engem már többször megharapott az a kisfiú akinek a babysittere vok, de én rá nem ütök, csak hangos szóval "leszidom"

De ha engem is megharapna a kerilányom, én is a szájára ütnék

ez az én véleményem

2008. máj. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
80%
Néha lehet hogy oda kell csapni,de neked vagy az apukának.Ha az anyosom rácsapna a babámra szerintem többé nem látná az unokáját.A nevelés,fegyelmezés a ti dolgotok semmikép nem az övé.Ne hagyd hogy kivegye az irányitást a kezedből
2008. máj. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
37%
Ha nagyon hisztis én is tuti hogy vinném a csap alá!
2008. máj. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
61%

Rám is rámcsapott a nagymamám, és ha tőle kaptam valahogy mindig komolyabban vettem, mert tudtam, hogy tőle csak akkor kapok ha valami nagyon rosszat csináltam. Szóval ne bemoss neki hanem köszönd, meg hogy nem akarja, hogy egy rakoncátlan gyereked legyen. Gondolom nem rendszeres.

Sok sikert!

2008. máj. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
72%

Szia! Nekem két gyerekem van. Ha nálunk nagyon elfajul a hiszti én megengedem,mind anyukámnak,mind anyósomnak,hogy igenis odacsaphatnak a kezükre vagy a fenekükre. Néha nem árt,mert később a fejedre nőhet. A legjobb egyébként a hidegzuhany. mert sokszor a szó már nem elég.

Egy kérdés. Az is így felháborítana,ha anyukád csinálta volna?(csak kiváncsiság)

2008. máj. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
64%
Azt elfelejtettem irni,hogy sokszor inkább nem teszik. Inkább meghagyják,hogy én kezeljem a dolgot. Csak ha már nagyon elmérgsedik a helyzet(ami szerencsére ritka),akkor cselekednek.
2008. máj. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!