Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyósom rácsapott a 18 hónapos...

Anyósom rácsapott a 18 hónapos gyermekem kezére. Engedjem neki? Nekem fáj!

Figyelt kérdés
Hozzáteszem, nagyon hisztis volt a gyerek, akaratos, toporzékolt és üvöltött.De nekem mégis fájt a dolog, mikor a kicsim sírni kezdett.Nem szóltam semmit, nyeltem egyet, de úgy érzem ha még egyszer előfordul bemosok neki egyet. Jogos a felháborodásom, vagy néha nem árt a dolog?
2008. máj. 13. 18:59
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Igen, az is zavarna ha anyám bántaná. A gyerekem a legfontosabb a világon. Az a baj hogy időnként ingerülten beszél hozzá mert nincs hozzá türelme szerintem, de azért megsértődik ha nem ő vigyáz rá hanem az én anyám aki eddig soha sem bántotta. Köszi a válaszokat!!
2008. máj. 13. 19:25
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked ez "fájt", akkor ne engedd. Ugyanúgy éreznék, mint te. Lehet, hogy valakinél ez olyan egyszerűen megy, de én sem tudnám elviselni, hogy más (mindegy, az én anyám vagy a páromé) rácsap a gyerekemre. Mások meg még örülnek is. Ezzel nincsen gond, ha ők így érzik. De szerintem te ne tegyél olyat, ami ellenkezik a megérzéseiddel.
2008. máj. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

Ha valóban szereted a gyerekedet,akkor az ő érdekeit kellene szem előtt tartanod.És nem érdeke a gyereknek,hogy egy szófogadatlan hisztérika váljék belőle.A te dolgod lenne hogy neveld,neadj isten a kezére csapj,és nem a mamáké.

Ha mindent ráhagysz,azzal csakis neki ártasz.Ha nem tanítod meg neki a normális viselkedési formákat,azt hiszi elfogadható az,hogy valamit hisztivel érjen el.

Én a harmadik babámat várom,de egyáltalán nem tartom elfogadhatónak ha egy gyerek mértéktelenül hisztis.És ez a szülők hibája.Minden gyerkőc feszegeti a határokat,próbálgatja mi az amit lehet,vagy nem,de az a mi dolgunk szülőké,hogy a helyes úton próbáljuk terelgetni.

Nem lesznek vele majd mindenhol toleránsak,mert a mi kicsikénkről van szó,és a hiszti nem elmúlik,hanem nő a gyerekkel együtt,ha nincs megfelelően kezelve.

Tudom,hogy nekünk jobban fáj sokszor mint a gyereknek,ha határozottan lépünk fel,azonban ezek az ő érdekeit szolgálják.A majomszeretet semmiképpen nem jó a gyereknek hidd el.


Sok sikert a neveléséhez.

2008. máj. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
71%
A gyerek verése a saját tehetetlenségünk megnyílvánulása, h valamit elszúrtunk. Nem neveled meg a gyereket, majd utána ütöd. Én erőfölénynek tartom, ha egy felnőtt kezet emel a gyerekre. Teljesen mindegy ki üti.. Én sosem ütném meg a kislányom, mert szeretem, akkor is, ha rossz.
2008. máj. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszolóval értek egyet, de nagyon!

A kérdésedre válszolva: én sem hagynám, hogy ráüssön a gyermekemre!

Nagyon úgy látszik, hogy nem vagyunk egyformák!Ezért vagyunk itt más-más véleményen. Ha te úgy érzed, akkor igenis mondd meg a mamának a véleményed!Ő úgy nevelte a gyermekét ahogy akarta(te se szóltál bele:)), most hagyja, hogy te is azt tedd!

Sok sikert:)

2008. máj. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőm kisfiát gyakorlatilag szinte én neveltem, mert az anyukája sokat dolgozott. Ha a kisrác elkezdett hisztériázni, én sose bántottam, ha földhöz verte magát - mert előfordult - egyszerűen átléptem rajta és csináltam valami mást. Hamar megtanulta, hogy hisztivel nem ér el nálam semmit. Ha szépen kért valamit, igyekeztem teljesíteni a kérését, ha hisztizett, nem törődtem vele. Senkivel a családból nem viselkedett annyira rendesen a kisfiú, mint velem. Pedig az apja ha kellett a fenekére csapott. De nagyobb nevelő szeköznek bizonyult, hogy egyszerűen nem voltam hajlandó vele foglalkozni, mintha ott se lenne.

Ettől függetlenül van olyan, hogy muszáj a kezükre vagy fenekükre csapni, de hát én nem tehettem. Gyanítom, ha a saját gyerekemnek a kezére ütne anyósom, megfojtanám, de mondjuk én alapból szívesen megfojtanám őt, tehát ez nem mérvadó. :-)

2008. máj. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
80%
Hát azért én emlékszem rá, hogy a nagymama nekem is rácsapott a kezemre párszor, amikor csináltam a műbalhét, vagy olyan dologhoz akartam századszor nyúlni, amihez tudtam jól, hogy nem szabad. Ha úgy érzed, hogy a gyerek ezt jogtalanul szenvedte el, akkor tedd szóvá, de ha tényleg igaza volt a nagymamának, akkor inkább legközelebb ezt próbáld megelőzni úgy, hogy te fékezed meg a picit, ha hisztizik.
2008. máj. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
86%
Szia! Abban egyetértek, hogy a szülők dolga lenne a nevelés, és nem a nagyszülőké. Nálunk a családban az unokatesóim 7 és 4 évesek, a szüleik mindent megengedtek nekik, és egyáltalán nem tudja a gyerek, hogy mit szabad és mit nem. Én most vagyok 38 hetes terhes, de ha az én gyerekem megrúgná a beteg, műtött nagyapját a hasán (ahogy azt a múltkor tette), na az biztos kapna egy pofont, pedig nem vagyok egy gyerekverő típus! Bármennyire is nehezedre esik, akkor is szabni kell egy határt, mert sajnos később nagyon sok bajod lehet belőle! Neveld Te a gyereket úgy, hogy anyósodnak ne kelljen a kezére csapnia, nem kell feltétlenül verni, csak találni kell egy hatásos módszert még idejében! Attól még lehet nagyon jó viszonyod a gyerekeiddel, és nem szereted kevésbé, nekem is nagyon bizalmas, és barátias volt és a mai napig is az anyukámmal a kapcsolatom, de mindig tudtam, hogy hol a határ! Tudod, a Te érdeked is, hogy már az elején gátat szabj bizonyos dolgoknak, mert később nehezebb dolgod lehet! Azt az egyensúlyt kellene megtalálni, hogy azért némi tekintélyed is legyen, de bizzalommal is forduljon feléd! Én legalábbis megpróbálok majd erre törekedni, tanulva a családom rossz példájából!
2008. máj. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
88%

Na az sem mindegy sztem, hogy Te ott voltál! Én ha jelen vagyok, akkor én fegyelmezek, az én "módszereimmel". Ha mamára bízom a gyereket, akkor már ő döntheti el, hogy mit tesz adott helyzetben, hiszen ő a felelős.

Azt mellékesen jegyzem meg, hogy hiszti "ellen" a rácsapás, elfenekelés sztem hatástalan, eleinte én is próbálkoztam vele, de inkább a saját indulatomat csökkentette csak, mintsem a gyerekét... a legjobb levegőnek nézni, kötélidegekkel.

3 gyerekes anyuka

2008. máj. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Megjegyzem, én is rácsapok a kezére, de csak ha önmagára vagy az öccsére veszélyes dolgot művel és már többszöri figyelmeztetés után sem hagyja abba.Hiszti ellen tényleg jó ha nem veszem figyelembe. Köszi
2008. máj. 15. 20:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!