Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves gyerekem nem szédül,...

3 éves gyerekem nem szédül, ez tényleg baj?

Figyelt kérdés

TSMT-tornát csinálunk, most kaptuk a 2. gyakorlatsort. Az elsőt imádja, és azt mondta a védőnő, hogy ez nem túl jó. A fejjel lefelé lógatást utálnia kéne. A székben forgást sem bánja, nem szédül el tőle. De most több ismerősöm is mondta, hogy ez hülyeség, mert az ő gyereke sem szédül.

Most akkor van baja, vagy nincs?


2013. jún. 8. 14:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Sajnos tényleg baj. Mi több szakembernél is voltunk és mind azt mondta, hogy baj ha nem szédül.
2013. jún. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
ÉS ez mit jelent? Mi a baja? Mit nem tud?
2013. jún. 8. 15:04
 3/12 anonim ***** válasza:
Hogy értve nem szédül? Kiveszed és egyensen megáll a lábán?
2013. jún. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez késöbbi gondokat fog okozni állatíólag pontosan én sem tudom, most fogunk utána járni a dolgoknak.
2013. jún. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mi beszédindítás miatt csináljuk a TSMT-t.Kb. 9 hónap torna után sikerült elszédülnie székben forgás után de még most sem az igazi.Az idegrendszer érésével van kapcsolatban.Szemteke mozgása van forgatás után?Ha megforgatod és megállítod figyeld meg a szemgolyóját,hogy mozog-e ide-oda.Ez is egy jel lehet.De a torna szépen korrigálhat mindent.
2013. jún. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy barátunk kislánya sem szédül, bármeddig pörgethetjük fotelban vagy hintában, nem szédül el. Már 8 éves, makk egészséges, semmi baja nincs. Az iskolában is szín 5-ös. Nem tudom milyen rendellenességet okozhat, de nála ez még nem jelentkezett.

Én nem hiszem hogy rendellenesség lenne, inkább valami egyedi képesség, van aki olyan hajlékony hogy szinte nincs benne csont, van akinek nincs fájdalomküszöbe, most rájuk is azt mondjuk hogy betegek?

2013. jún. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én kisfiam is beszédindítás miatt csinálta a tsmt-t és jártunk is és ezt a szemtekerezgést neki is nézték meg én is itthon és neki volt ez ennek ellenére vannak gondjaink. Úgyhogy fontos vmiért én is úgy tudom, az idegrendszer érettségével van összefüggésben vhogy...
2013. jún. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Most emelte a védőnő a székben forgás számát, 20-nál már elszédül. De pl. a falat simán lefejelné, ha nem figyelnék oda rá, nem teszi ki előre a kezét.

Ő is a beszéddel van elmaradva, azért kezdtük el.

2013. jún. 8. 20:19
 9/12 anonim válasza:

Mi is - többek között - ezért kezdjük a TSMT tornát. Ezt olvastam egy HVG-s, Sarlós Erzsébettel készült cikkben erről:


Hvg.hu: Milyen gondokat okoznak a megmaradt reflexek?


S. E.: Számos esetben jelentkeznek problémák az olvasásnál. Egyrészt azért, mert a gyerek feje bizonyos reflexek éretlenége miatt nem tud optimális szögben, automatikusan beállni az olvasáshoz. Másrészt, gyakran követi a belső fülben található egyensúlyérzékelő szerv éretlensége a megmaradt csecsemőkori reflexeket. Ennek nemcsak az egyensúlyozásnál van jelentősége, hanem például pörgetés után a gyermek szeme nem mozog tovább vízszintes irányban. Ilyenkor a gyerekek jó része nem szédül. Miért fontos ez az olvasásnál? Mert az olvasáshoz szükséges, hogy a gyerek szeme mindig a következő sor elejére ugorjon automatikusan vissza, ezért pedig az a pörgetést követő szemmozgás felel. Ha ez nincs meg, a következő sor elejére ugrás tudatos kell legyen, ami sokkal több energiát emészt fel, és több hibázási lehetőséget rejt magában.

2022. okt. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, hát ez jó régi kérdés volt már.

És sajnos adhd-s, közben kiderült, szóval biztos volt valami összefüggés.

2022. okt. 14. 22:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!