Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyerekem fél. Mit csináljak?

A gyerekem fél. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A gyermekemnek(10) meséltek a Bloody Mery-röl és azóta nem néz bele a tükörbe mert fél és nem tud elaludni.Azt mondta nekem hogy mindig égve legyen a villany h ne kaparja ki a szemét a Bloody Mery.Mit csináljak??

#félelem #Bloody Mery
2013. ápr. 29. 16:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Apjával együtt nézzetek meg egy olyan dokumentumfilmet, ami a tükör készítéséről szól. Vagy könyvben olvasva is jó. Aztán beszélgessetek róla, hogy milyen csodálatos találmány a tükör, és épp a misztikussága miatt találtak ki róla mindenféle történetet, mert megindítja az emberek fantáziáját.


Aztán nézzetek olyan műsort vagy képeket is, ami a filmforgatásról szól. Látszódjon a kamera, meg a dolgozók, miközben a színészek is ott vannak. Beszéljetek arról, hogy készül egy film. Finoman szóba kerülhet, hogy a fent említett filmnél vajon hogyan maszkírozták a szereplőket, ha pl. látszódott vér, akkor mit használhattak, rúzst, vagy valami festéket... Említsd meg, hogy a forgatás után azok, akik az áldozatokat játszották, meg aki a főgonoszt, lemosták a sminket, felvették a hétköznapi farmerjukat meg pólójukat mondjuk, és már nem is a filmmel foglalkoztak, hanem hazamentek, és ugyanúgy éltek tovább, mint bárki más. Ezt persze egy 10 éves is tudja, de jót tehet, ha kibeszélitek, amolyan megfoghatóbbá teszitek a filmet, meg a fent említett módon magát a tükröt is.


Ha kell, még egy ideig hagyd égve a villanyt neki, de mosolyogva jegyezd meg, hogy csak játékból teszed, mert amúgy semmi baj nem történhet.

Az egész család együtt nézzen tükörbe és nevessen.


Én ilyeneket csinálnék.

2013. ápr. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Megértem a lányodat :(

Kb ennyi idős voltam, amikor a tv,ben láttam egy horror filmet, hát azóta is félek....

Beszélges vele, mond el, hogy az csak egy film, bár nwm valószínű, hogy ez meghatja. Éjjelre vegyél neki éjszakai lámpát. Nem fog neki örökre kelleni, csak amíg megnyugszik és elfelejti. Ne vedd majd el tőle csak ha ő mondja, hogy már nem kell. Pár napig nw nagyon legyen egyedül a házban szerintem. Ha kell még segítség írj nyugodtan, mert én is átéltem..

2013. ápr. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Azt még elfelejtettem, hogy az a legfontosabb, hogy bármennyire is türelmetlen vagy már emiatt soha ne kiabálj vele, mert úgysem tehet róla és csak roszabb lesz.

2013. ápr. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D és tudtok olyan videót aminek tükör készítés a témája?? 2. válaszoló neked is köszönöm és türelmes leszek vele és kb ez mennyi ideig fog tartani?
2013. ápr. 29. 16:52
 5/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Írd be a youtube-ba és szerintem ott lesz, de mejd megnézzem :)

Ha türelmesek lesztek, szerintem max. 2-3 hónap múlva el is felejti így, hogy nem látta a filmet csak hallott róla.

2013. ápr. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]

:)

2013. ápr. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Úristen,ugyan az van a barátnőmmel!

Sajnos beképzeljük magunknak ezeket a "lényeket" és így az agya csak erre tud gondolni.Velem most is ez van,ha olvasok egy szellemes történetet mindig lámba mellett alszok.:D De nem kell félni,pár nap vagy pár hét alatt el fog múlni ez az egész.Beszélj neki arról,hogy te (pl.) régebben kipróbáltad,de nem történt semmi.Vagy szólj a barátnőinek vagy a tanárának (hátha segít) hogy mondják el hogy ez nem igaz.Általában a barátok sokkal jobban hatnak ránk,látod lehet a barátnői mesélték el neki,és el is hitte.Remélem segítettem.:)

2013. ápr. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek..felszereltünk neki egy lámpát és mindig felkapcsolja ha fél és átjött a barátnője is és nálla alust és akkor nem kelett neki a lámba és ma sem aludt lámpával. :D Egyre jobb lessz köszönöm..és megnéztünk egy tükrös videót is :D úgyérzem megkönnyebült. :Dköszönöm.
2013. máj. 2. 14:35
 10/10 anonim ***** válasza:
De jó. :) Majd dicsérd ám meg, hogy milyen okos nagylány! :)
2013. máj. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!