Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Butaság volt egyedül bevállaln...

Butaság volt egyedül bevállalni a gyerekem?

Figyelt kérdés
Igazán csak én akartam őt, a párom meg belement, hogy legyen. Na itt hibáztam óriásit, de nagyon szerettem volna már gyermeket, családot... Aztán a párom nem igazán törődött velünk, sem velem, sem a gyerekkel és kb. 3 éves múlt a gyermekem, amikor úgy döntöttem, hogy egyeül folytatom. Mert akkor nincs feszültség, vita, küszködés, nem látja azt a gyermekem, hogy mennyire nem szereti egymást anya és apa. Nem tudtam már olyan kapcsolatban élni. Viszont tudtam, hogy nem lesz rózsás a helyzet, de néha nagyon el tudok keseredni. Nem vagyok már fiatal, igy, hogy a gyerekemmel vagyunk itthon (persze ő ovis), azért én még nagyon magányos vagyok. Nem hall a gyerek beszélgetést, itt nincs történés, semmi. Annak örülök, hogy még ovis, mert ott vidám gyermekek között van, de attól félek, hogy mi lesz, ha már iskolás lesz. Ott már nincs nevetés, játék, ott csak a tanulás és a kötelesség van. Aztán meg jön hazas majd anyához a magányba és a csöndbe. Van egy tesóm, aki Pesten él, vele szoktunk találkozni, de ritkán. Ennyi a családi kötelék. Apja néha elviszi, de nem fizet, mert ő újitotta fel a lakást, és igy érzi jónak, hogy már sokat kaptunk és akkor nem jár gyerektartás... Alig jövök ki a pánzből, állandóan rettegek, hogy meddig dolgozhatok, hogy eltartsam valahogy a lányomat, akkor azért is, hogy milyen kis antiszociális lesz, mert nem tanul meg beszélgetni, mert nem hallja, mint a többiek, akik nagy családban egész nap hallják az oda-vissza beszédet, hogy nekem van testvérem, akihez tudok fordulni, de ha én nem leszek, neki senkije de senkije nem lesz.. Azt hiszem, hiba volt egy ilyen életre világra hoznom őt, sajnálom, végtelenül sajnálom őt és magamban örlődöm, hogy mégis hogyan tehetném szebbé az életét? Meg hogy hogyan éljek meg, ha csak a rezsi majdnem 60.000? Kaja meg még nincs is? Cipő? Bicikli? Programok? Felejtsem el... Van egy párom, aki nem is igazi pár, mert csak akkor találkozunk, ha a kislányra hetente vigyáz a mama, (ja igen ő is van, de nem fiatal már.) Ő, mármint a pasi aranyos, kedves, mindig dicsér, hogy csinos vagyok, de azért edzhetnék is (miből és mikor?), meg legyek optimista, meg hiteget, hogy majd összeköltözünk, de soha nem történik meg... A kislányom is ismeri, de minek? Úgy érzem nem lesz ebből semmi sem. Nekem a magány jut meg néhány lopott óra, de nem vállal fel senki az életében... Szóval aki egyedül akar gyereket vállalni, (én nem igy akartam), annak azt mondom, hogy ne tegye, mert iszonyú. Nekünk nem jár társ, nem jár semmi, csak a küzdelem...
2013. ápr. 17. 09:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ez csak rajtad múlik, hogy éled az életed!

Hívj át Barátnőt kisgyerekkel, az Oviból 1-2 gyereket, te tudsz az anyukákkal beszélni, a gyerekeke meg játszanak!!!

Napi szinten jár oviba, közösségben van!!!

Te meg menj el barátnőkkel bulizni, ismerkedj, ne ragadj le ez a pali mellett aki most van!

Mamihoz ha minden szombat este el tudod vinni a gyereket, az már jó, neten is lehet ismerkedni!!!

A gyerekkel meg el lehet menni virágot szedni, játazótérre, jön a jóidő, strandra, a gyereknek ezek is élmények Anyával!

Kertben szalonna sütés, zöldség ültetés, locsolás, tóba kavics dobálás...

2013. ápr. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnalom, ami tortent.

Ezek olyan dolgok, amik mar megtortentek. Ilyenek miatt aggodni mar felesleges, mondhatnak azt is, h energiapazarlas.

Hiszek abban, h minden, ami tortenik, okkal tortenik.

Hogy tehetned boldogabba a gyerekkorat a semmibol?

Rendezz neki es az ovis baratainak mozidelutant! Hivj at par kislanyt, keszits mokas szendvicseket, sok ilyet talalsz a neten es nezzenek meseket dvd-rol! A parkba levinni is ingyen van. Hidd el, ha szereted, foglalkozol vele, jo lesz!

Atmenetileg probald elengedni a gondokat, mert megorulsz!

2013. ápr. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Andizsuzsi ***** válasza:
85%

"mégis hogyan tehetném szebbé az életét"


Leginkább azzal, hgy abbahagyod az önsajnálatot. Ahhoz, hogy egy kisgyerek jól érezze magát, nem kell pénz. Elég, ha sétáltok közösen a környéken, megnézegetitek, hogy nyílnak a tavaszi fák-virágok, Hétvégén kirándultok valamerre (nem hosszú kirándulás, csak nagyobb közös séta), este közös meseolvasás, hétvégén közös főzőcskézés. Erre van szüksége. Figyelemre és szeretetre. Nem egy magába roskadt, az önsajnálattól "csöpögő" anyára. Bocs, ha erősen fogalmazok, de ez az igazság. Az iskola pedig nem mumus, ott is van játék és kacagás, nem csak kötelezettség, lesznek barátnők is.

2013. ápr. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Dehogynem jár társ,csak még nem találtad meg a megfelelőt! Lányom 3 éves volt mikor beadtam a válópert. Életem legjobb döntése volt,abban a házasságban csak lelki szenvedés érte volna. Másfél év telt el mikor rátaláltam jelenlegi férjemre,immár 3 és fél éve.Az első perctől kezdve lányommal együtt szervezte meg a talikat,direkt gyerekbarát programok. Ez fogott meg,és tette egyértelművé,hogy nem csak engem egy kis szexkapcsolatra akar,hanem mindkettőnket családjának.Azóta született már közös gyerekünk is. Szóval tudom milyen nehéz,én is azt hittem ez a vég,mit tettem lányom életével,hogy apa sincs velünk,nincs pénzben úszkálás,de aztán jól alakult,hiszen lányom is igencsak megszerette nevelőapját.Tudod...soha ne add fel!!
2013. ápr. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Figyi. Attól, hogy egyedül neveled, még nem kell otthon szomorúan és magányosan tengődnötök. Menjetek el sétálni, kirándulni, játszótérre, találkozzatok ovis barátokkal, stb.

Én kettőt nevelek egedül, párom nincs, apuka sem törődik a gyerekekkel szinte semmit, de ha mégis, akkor azt oly módon, hogy bár ne tenné. Mégsem élem meg ezt tragikusan. A pénz engem is aggaszt, de sok móka nem kerül semmibe.


Merre laktok?

2013. ápr. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Se időm, se pénzem bulizni, társaságom nincs ilyen bulizós. Ki vigyáz a gyerekre, ha én bulizok? És miből, amikor arra kell a pénz, hogy neki kaja legyen? KErtünk sincs, ahol a tóba kavicsokat dobáljunk...
2013. ápr. 17. 09:57
 7/16 anonim ***** válasza:
80%

Túl sok az önsajnálat és a nyafogás! Nem hiszem el, hogy a nehéz helyzetben nem látod meg a megoldást! Mindenki látja, hogy mi tehetne, hogy jobb legyen! Apró dolgoknak tudsz örülni vagy nem akarsz? Elsősorban gyerekedért kell így látnod a világot, és magadért is!

Ha nagyon nem tudod a helyed, érdemes pszichológushoz fordulni, vannak szervezetek akik ingyen segítenek egyedülálló anyáknak!

Próbáld meg összeszedni magad, és igen! az egész élet küzdelem! akinek gyereke van hatványozottan!

2013. ápr. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a probléma,hogy depressziós vagy,én tudom megjártam már párszor most is abból igyekszem kikászálódni,figyelj,kezdj el mozogni,vegyél valamilyen gyógynövényes bogyót,orbáncfűtea,lehetek sokat a szabadban,próbálj meg barátkozni,kezd el mert még mélyebbre süllyedsz,és onnan már nem fogsz egyedül kimászni.Ez nem szimpla önsajnálat,ez egy fájdalommal teli,befásult,depressziós nő írása.
2013. ápr. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Magadat kell összeszedni!!! Azért szerintem mama néha tud hétvégén este is vigyázni a gyerkőcre, hogy el tudj menni szórakozni. Esetleg csajokkal munkahelyről?

Azt írod kevés a pénzed. Rezsi majdnem 60 ezer. Nem tudom lakás vagy családi ház-e, de én mindkettőben laktam, mi 4-en vagyunk, ebből 2 gyerek, télen is max. 30 ezer volt a rezsim. Próbáld meg valahol a rezsit csökkentetni. Persze, ha hitel is van, az más, akkor tényleg nehéz.

Mindenképp pozítívan állj a dolgokhoz, másik pasit keresnék a helyedben, aki megjegyzi, hogy csinos vagy, de járhatnál edzeni, hát, nem tudom, nekem ez igen sértő lenne, aki szeret, plusz 5-10 kg-val is elfogad, az még nem a világ vége.

2013. ápr. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Merre laktok?
2013. ápr. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!