Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az ovikezdés miatt lehet...

Az ovikezdés miatt lehet ennyire ragaszkodó?

Figyelt kérdés
Januárban kezdtük az ovit, és az elmúlt kb. 3 hétben jelentkeztek a lányomnál, hogy nem akar lenni a nagyszülőkkel egyedül, csak akkor ha ott van az apja vagy én. Volt, hogy szerettünk volna elmenni várárolni és rájuk bízni, de annyira sírt és szorította a nyakam, hogy inkább elnapoltuk. Pedig korábban nagyon szeretett velük lenni, sőt még olyan is volt, hogy engem elküldött, hogy hagy legyen ott egyedül. Az elmúlt néhány hétben pedig csak apa vagy anya a jó. Az ovi miatt lehet? Pedig annyit beszéltük az oviról.

2013. febr. 17. 18:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Valószínűleg, mert a kisfiam akkor viselkedett pont így, amikor bölcsibe került. 2 éves múlt pár hónappal, amikor a beszoktatást kezdtük, és onnantól kezdve, folyamatosan mellettem volt. Komolyan, WC-re nem tudtam elmenni vagy hajat mosni. Jött velem. Most 3 éves, még mindig bölcsis, sokat javult már a helyzet, de ha hazaérek a munkából, onnantól kezdve megszűnik mindenki rajtam kívül. Amúgy a bölcsődében nagyon jól érzi magát, hétvégén is menne, ha lehetne:-) Kitartás és minden jót!
2013. febr. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, szinte biztos, hogy az ovi miatt. Sokkal kevesebb időt tölt veletek, mint előtte, így ez természetes. Átmeneti időszak, szeretgessétek sokat, kicsit tegyetek félre most minden mást. Szép lassan megnyugszik, és újra a régi lesz! Aztán majd pár év múlva nosztalgiával gondoltok vissza erre a ragaszkodásra... :)

egy 14 éves kiskamasz és egy 2 éves anyuja

2013. febr. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!