Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyereket vajon kevésbé...

A gyereket vajon kevésbé viseli meg az ovikezdés ha nem az anyja szoktatja be?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam h hozzám jobban ragaszkodik és ha pl. az apja szoktatná be lehet h könnyebb lenne neki, mert hozzám nagyon ragaszkodik. Mi a véleményetek?
2012. dec. 18. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is gondoltam erre, a lányom 4 évesen kezdte, addig össze voltunk nőve, soha nem aludt sehol nélkülem, kivéve amikor az öcsit szültem a kórházban.

És első nap már ott aludt az oviban, az első nap sírt egy kicsit, amikor ott hagytam. Azóta gond nélkül megy, imádja az ovit. Csak én vittem, nem volt gond.

Szóval ez inkább ovi, gyerek, szülő, stb. függő.

2012. dec. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval! Ez gyerekfüggő! Bár ha hisztis, akkor lehet, hogy az anyukának nagyobb műsort csinál mint az apukának! Ezt neked kell tudnod, hogy milyen a gyereked! Ha értelmes gyerek és meg lehet vele beszélni a dolgokat (az ő szintjén) és nem az a nagyon toporzékolós hisztizős típus, akkor nincs értelme apukát befogni!
2012. dec. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk apa szoktatta bölcsibe a fiunkat, bár nem kimondottan ez miatt (el kellett kezdenem dolgozni), de örülök, hogy így alakult. Nem tudom, nehezebben ment volna-e, ha én szoktatom be, de az biztos, hogy rajtam jobban látta volna az aggódást, meg talán a szememben, hogy megszakad a szívem, ha sír. Végülis két hét alatt beszokott úgy, hogy ott is aludt már.
2012. dec. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tuti gyerekfüggő.

Nálunk apa szoktatta be a lányunkat, mert én dolgoztam már ekkor. Kislányom kb. két hónapig ordított minden reggel, és minden délután végighisztizett nekünk.

Ez nem apa hibája, hanem lányunk ilyen gyerek. Most már amúgy semmi baja nincs, sőt szeret is bejárni. De idő kellett neki.

Viszont nekem volt lelkiismeret-furdalásom. Igazából rossz volt, hogy nem tudtam őt beszoktatni. Úgy éreztem kimaradok egy fontos dologból. :(

Amúgy nekem is azt mondták, hogy nyugi apával könnyebben be fog szokni. De hát ez nem válhat be minden gyereknél, hiszen ők is és a szülők is különbözőek.

2012. dec. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!